YSK'nın İstanbul kararı sonrası Akşener'den ilk açıklama!

YSK'nın İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, "Hürriyet misakı ile önü açılan millet iradesi, bir kez daha tıkanmıştır." ifadelerini kullandı.

YSK'nın İstanbul kararı sonrası Akşener'den ilk açıklama!
banner404

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, YSK'nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı sonrası " Demokrat Parti'nin bundan tam 72 yıl önce ilan ettiği hürriyet misakı ile önü açılan millet iradesi, bugün o kahramanların adını dilinden düşürmeyen muktedirler tarafından bir kez daha tıkanmıştır." dedi. 

AKŞENER, İYİ PARTİ GENEL MERKEZİ'NDEKİ TOPLANTI SONRASI KONUŞTU

İYİ Parti Başkanlık Divanı, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında olağanüstü toplandı. İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Akşener, YSK'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin yenilenmesi kararıyla 6 Mayıs 2019 tarihinde millet iradesinin çiğnendiğini öne sürdü.

"MİLLET İRADESİ BİR KEZ DAHA TIKANMIŞTIR"

Akşener, "Bu tarih, ülkemizin dünyaya rezil edildiği tarihtir. Demokrat Parti'nin bundan tam 72 yıl önce ilan ettiği hürriyet misakı ile önü açılan millet iradesi, bugün o kahramanların adını dilinden düşürmeyen muktedirler tarafından bir kez daha tıkanmıştır." diye konuştu. YSK'nin aldığı kararın hedefinde milletin iradesi olduğunu belirten Akşener, alınan karara sessiz kalmayacaklarını ifade etti. Akşener, "Millet İttifakı olarak kendi parti kurullarımızda ve ittifak ortağımız ile yapacağımız istişarelerin ardından, millet iradesine darbeye teşebbüs edenlere karşı atacağımız adımları aziz milletimizle paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479