banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

“Yörükler kararını verdi“

AB Bakanı Çavuşoğlu, “Yörükler, bugün Ankara'ya demokrasi için, adalet için, özgürlük için ve büyük Türkiye için yürüdüler. Türkiye'de yaşayan 77 milyon ve dünyanın her bir köşesinde yaşayan Türkler, soydaşlarımız, akrabalarımız ve vatandaşlarımız büyük Türkiye'yle gurur duyuyor” dedi

POLİTİKA 06.08.2014, 17:21 06.08.2014, 20:43
http://anket.yenialanya.com/Anket-Cumhurbaskani-olarak-kimi-gormek-istersiniz-115.html
banner404
AVRUPA Birliği (AB) Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen ve çeşitli Türk devletlerinden misafirlerin de katıldığı “Yörük Türkmenleri Cumhurbaşkanını Seçiyor” adlı programda bir konuşma yaptı. Bakan Çavuşoğlu, Yörüklerin, Türkmenlerin ve Türk dünyasının coşkusunu ve kadirşinaslığını bugün Ankara'ya gelerek bir kere daha gösterdiğini söyledi. Bakan Çavuşoğlu, Orta Asya'dan Anadolu'ya taşınan zengin medeniyet birikiminin temsilcisi olmaktan ve Yörük sıfatını taşımaktan gurur duyduğunu belirtti.
‘ERDOĞAN’IN ETRAFINDA KENETLENDİK’
Bakan Çavuşoğlu,  “Rabbimize binlerce kere şükür olsun, hamdolsun ki böylesine kutlu bir yolculuğun, böylesine aziz bir kültürün temsilcisi olmayı bizlere nasip etti” dedi. Aynı davaya baş koymuş yüreklerin Cumhurbaşkanı Adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında bir kez daha kenetlendiğini kaydeden Bakan Çavuşoğlu, “Yörükler bugün Ankara'ya demokrasi için, adalet için, özgürlük için ve büyük Türkiye için yürüdüler” ifadesini kullandı. Bakan Çavuşoğlu, “Türk milletinin öz parçası olan Yörükler, Türkmenler ve Türk dünyasının yiğit evlatları kutlu bir yolculuk için bugün Ankara'ya göç etti. Bugün Ankara'da otağlarını, çadırlarını kurdu” diye konuştu.
‘BU KUTLU BİR ONUR YÜRÜYÜŞÜDÜR’
Yörüklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya olan yürüyüşünün sıradan bir yürüyüş olmadığını dile getiren Bakan Çavuşoğlu, “Bu yürüyüş aynı zamanda bir onur yürüyüşüdür, bir var olma yürüyüşüdür, demokrasi ve özgürlük yürüyüşüdür. Bu yürüyüş, bugün muasır medeniyet yolculuğunda hızla ilerleyen yeni, büyük Türkiye'nin yürüyüşüdür” dedi. Bakan Çavuşoğlu, 12 yıl önce çıktıkları kutlu yolculukta Türkiye'ye ve Türk milletine büyük hizmetler ettiklerini belirterek, “Artık Türkiye'de yaşayan 77 milyon ve dünyanın her bir köşesinde yaşayan Türkler, soydaşlarımız, akrabalarımız ve vatandaşlarımız büyük Türkiye'yle gurur duyuyor. Büyük Türkiye'nin gücünü kendisi ile hissediyor ve gurbette kendisini garip hissetmiyor” diye konuştu.

Yorumlar (1)
ali meram 5 yıl önce
durabilirmisiniz,yağcılarda inecek var.nasıl oluyor acaba söylediklerine kendisi inanıyormu?memleketi bu hale getiren bir insanın peşindeler...sosyolojik,psikolojik yaklaşım lazım.