banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Yeşildal'dan Çavuşoğlu'na yanıt

Alanya’da yaptığı konuşmada CHP’nin aday sıralamasında Alanya’ya 9. ve 12. sırada yer verdiğini söyleyen Bakan Çavuşoğlu’na 9. sıra adayı Yeşildal’dan yanıt geldi

POLİTİKA 27.05.2018, 22:14 28.05.2018, 14:01 Enes Subaşı
Yeşildal'dan Çavuşoğlu'na yanıt
banner404

Haber: Alper KUTAY

ALANYALI Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya’da Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı öncesi yaptığı konuşmada, CHP’nin Alanyalı adaylarına 9. ve 12. sırada yer vermesine atıfta bulunarak, “Alanyalılar kendilerini enayi yerine koyan partilere oy vermez. Bakın, eski ilçe başkanı 9. sırada. Yani seçilmesi imkansız bir yerde. CHP’nin Alanya’ya verdiği değer budur. Ak Parti ise 1. sıraya beni, yani kardeşinizi evladınızı yazdı. 3. sırada yine Alanya’nın evladı Sena Nur Çelik kardeşim var. 4. sırada ise Alanya’nın damadı olan İbrahim Aydın var. Ak Parti’nin verdiği değerin karşılığını Alanyalılar sandıkta gösterecektir” demişti.
YEŞİLDAL EKONOMİ VURGUSU YAPTI
Bakan Çavuşoğlu’nun bu sözlerine, CHP’nin eski ilçe başkanlarından ve 9. sıra milletvekili adayı olan Şengül Yeşildal’dan yanıt geldi. Yeşildal, şöyle konuştu: “Sayın Bakan kendi partisini bırakıp bizim partimizin aday sırasına seçilecek sırada Alanyalı aday yok diye laf ediyor. Sayın Bakana hatırlatmak isterim ki, biz Cumhuriyet Halk Partisi mensupları insanları Alanyalı, Manavgatlı, Serikli, Kumlucalı, Kaşlı diye ayırt etmeyiz. Biz insanları diline, dinine, ırkına, mezhebine göre de ayırt etmeyiz. Biz insanları kutuplaştırmadan önce insan olarak görürüz. 9. sıranın seçilmeyeceğini iddia eden Sayın Bakan, biz bu memleketten 8’i gönderdik.
‘TURİZM BAKANINI HİÇ GÖREMEDİK’
Emin olun 9’u da 10’u da göndereceğiz. Ülke battı, Alanya'da turizm bitti. CHP’nin aday sırasını konuşacağınıza bunlara bir bakan ve iktidar olarak çözüm bulun. Sayın Bakan, Turizm bakanlığını da kaldırıyormuşsunuz. Zaten turizm bakanı olan zatı şahanelerini bir turizm şehri olan Alanya'mızda hiç görmedik. Turizm ile geçinen memlekette esnaf kepenk kapatıyor, siz de Turizm Bakanlığını kapatıyorsunuz, öyle mi? Bitirdiğiniz turizmi toparlayamıyorsunuz. Sorunu turizm bakanlığını kapatmakla çözüyorsunuz. Ben Alanya'mıza, Gazipaşa'mıza, Antalya'mızın seçmenlerine güveniyorum. Türkiye'de özgürlük, barış, demokrasi ve huzur isteyen herkesin CHP’ye oy vereceğini biliyor, ülkemizi bu zor günlerden kurtaracağımıza gönülden inanıyorum.”

Yorumlar (0)