Yeni Alanya'nın ele geçirdiği CHP'nin 'Çok gizli' raporu

CHP Genel Merkezi'nin aday konusunda Antalya'nın nabzını ölçmek için görevlendirdiği heyetin raporunda BŞB ve ilçe adayları hakkında ilginç tespitlere yer verildi, "CHP'nin seçimi almasının tek yolu parti içi barışın sağlanmasından geçiyor" dendi

banner404

ÖZEL HABER - ALPER KUTAY

CHP Genel Merkezi’nin 22 Kasım tarihinde 2018/1271 sayılı görevlendirme yazısı ile Antalya merkeze ve ilçelerine aday belirleme çalışması için gönderdiği heyetin "Çok gizli" ibaresiyle CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sunduğu ön raporda Büyükşehir için aday olacakları konuşulan Çetin Osman Budak, Muhittin Böcek ve Ümit Uysal için ilginç tespitlere yer verildi. Raporda, Budak için "Alanda tanınırlığı diğer iki adaya nazaran daha geri plandadır" dendi. 

'ALANYA'DA BEKLENMELİ'

MUHİTTİN Böcek için "İlçe yöneticileri ve partililerle bağları çok zayıf" denilirken, Ümit Uysal hakkında "Çok başarılı ve tanınırlığı yüksek" ifadelerine yer verildi. Antalya’nın 19 ilçesinden bazılarının muhtemel adayları önerilirken, Alanya’nın karşısına ise "İyi Parti ile yapılacak ittifak beklenmeli" notunun düşülmesi dikkat çekti. Raporda ayrıca "Adaylar hangi isim olursa olsun, önce parti içi barış sağlanmalı" notu düşüldü.

'YERELE EKONOMİK DESTEK ŞART'

YENİ Alanya'nın ele geçirdiği raporda Ak Parti’nin ekonomik gücü de ifade edilerek, CHP Antalya'ya seçimlerde mutlaka ekonomik destek verilmesi talep edildi. CHP'nin Alanya'da aday çıkarıp çıkarmayacağının ise raporda da belirtildiği gibi ittifak görüşmelerine bağlı olduğu, İyi Parti ile ittifak konusunda uzlaşma sağlanamazsa CHP'nin Alanya'da kendi adayı ile yola devam edeceği, aday konusunda önseçim yapılabileceği konuşuluyor.


KİM İÇİN NE DENİYOR?

ÇETİN OSMAN BUDAK: Genel Başkan Yardımcılığı görevi yapan il milletvekilimiz "Abi formülü" olarak barışı sağlayabilir iddiası önerilmiş, alanda tanınırlığı diğer iki adaya nazaran daha geri plandadır. 
MUHİTTİN BÖCEK: Uzun süredir Konyaaltı ilçemizde belediye başkanlığı yapmış, başarılı ve tanınırlığı en yüksek isimdir. Şehrin batısından ve kırsal bölgeden daha çok oy alacağı iddiası öne çıkmıştır. Mevcut il başkanlığı ve yönetimi ile ve ilçe başkanı dışındaki ilçe yöneticileri ve partililerin çoğu ile bağı zayıf olması genel anlamda eleştiri konusu olarak heyetimize yoğun şekilde dile getirilmiştir. Büyükşehir adaylığı söz konusu olması halinde mutlaka örgütlerin gönlü alınması ve birliğin sağlanması gerektiği gözlemlenmiştir. 
ÜMİT UYSAL: Bir dönem Muratpaşa Belediye Başkanı olarak görev yapmış, çok başarılı ve tanınırlığı olan, parti örgütlerinde öne çıkan bir isimdir. Antalya merkezin ve doğum yeri (Gazipaşa) itibariyle ilin doğu ilçelerinin oyunu daha fazla alacağı iddiası öne çıkmıştır. Büyükşehir adayı olması durumunda mutlaka diğer ilçe belediye başkanlarının da desteği alınmalıdır. 
MUHİTTİN BÖCEK (KONYAALTI) Antalya BŞB Başkan Adayı gösterilmemesi halinde Konyaaltı Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmelidir. Muhittin Böcek'in Antalya BŞB Başkan Adayı olması halinde Semih Esen ismi tek öne çıkan isimdir. 
ÜMİT UYSAL (MURATPAŞA) Antalya BŞB Başkan Adayı gösterilmemesi halinde Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmelidir. 
İSA YILDIRIM (AKSU) İyi Parti de bu ismin kendilerinden adaylığını istiyor. 
MUSTAFA KÖLEOĞLU (KUMLUCA) İsa Güzel, Kumlucalı olan vekilin önerisi. İyi Parti son aşama beklenebilir. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479