banner468

Vites yükseltti

Öğretmenevi'nde gazetecilerle buluşan Çavuşoğlu, çarpıcı mesajlar verdi. "Alanya İl olmayı hak ediyor" diyen Çavuşoğlu, "Şu an birçok İl'de olmayan hizmetleri bu yüzden Alanya'ya kazandırdık, kazandırmaya devam edeceğiz. Çünkü Alanya hizmetin kıymetini bilir" dedi.

Vites yükseltti

Öğretmenevi'nde gazetecilerle buluşan Çavuşoğlu, çarpıcı mesajlar verdi. "Alanya İl olmayı hak ediyor" diyen Çavuşoğlu, "Şu an birçok İl'de olmayan hizmetleri bu yüzden Alanya'ya kazandırdık, kazandırmaya devam edeceğiz. Çünkü Alanya hizmetin kıymetini bilir" dedi.

21 Ekim 2015 Çarşamba 00:01
Vites yükseltti
banner404
ALANYALI eski Dışişleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Öğretmenevi'nde basın mensuplarıyla buluştu. Kahvaltı programına; Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Büyükşehir Koordinatörü Hüseyin Güney ve çok sayıda gazeteci katıldı. Oldukça keyifli geçen ve soru cevapla sonlanan kahvaltı etkinliğinin açılışında konuşan AGC Başkanı Dim, Çavuşoğlu'nın siyasi başarılarının artarak devam ettiğini, Dışişleri Bakanlığı görevinin ise Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde hep Cumhurbaşkanı ve Başbakanların çıktığı bir makam olduğunu dile getirdi. Dim, "Gönlümüz istiyor ki, Alanyalı, içimizden bir kardeşimiz olarak Sayın Çavuşoğlu ileride Cumhurbaşkanı veya Başbakan olsun, o makamlarda da kendisini görelim istiyoruz. AGC ve Alanya medyası olarak kendisine başarılar diliyoruz" dedi.
'TURİZMDE İYİYE GİDECEĞİZ'
Dünyada, Ortadoğu'da ve Türkiye'de yaşanan siyasi gelişmeleri değerlendiren Çavuşoğlu ise Alanya'ya yapacakları projelerden söz etti. 7 Haziran'dan sonra ülkede bir gün bile boşluk bırakmadıklarını ifade eden Çavuşoğlu, "Turizmde biraz gerileme olduğunu görüyoruz. Geçen sene ulaştığımız rakamı bu sene 10 gün sonra yakaladık. Bu kadar çok karamsar olmamıza gerek yok. Turizm gelirimizde de düşüş oldu ama bunu da telafi ederiz. Bu potansiyel ve imkan hem Alanya'da hem de Antalya'da var. İşler yoluna girdiği zaman bu rakamları da aşacağız. Turistten kişi başına düşen geliri bin doların üstüne çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
'GAZİPAŞA İLE KADERİMİZ BİR'
Antalya'ya verdikleri sözlerin yüzde 90'ını gerçekleştirdiklerini vurgulayan Çavuşoğlu, "Alanya'da birçok Gazipaşalı var. Gazipaşa'da da Alanyalı var ama ayrımız gayrımız yok, kaderimiz bir. Alanya ve Gazipaşa'yı bir görüp hizmetlerimizi her iki şehrimizin halkı için de gerçekleştirdik. Alanya, Antalya'nın en büyük ilçesi ve hizmetin en iyisini hak ediyor. Alanya bugün üniversiteleri ve liseleriyle ilklerin şehri oldu. Alanya-Gazipaşa Havalimanı da (GZP) bir ilk oldu. Burası ilk viyadüklü havalimanı. Ankara'da bazı arkadaşlar bunun olamayacağını söyledi ama biz bunu gerçekleştirdik. Antalya'da olduğu gibi Alanya'ya çevreyolu ve otoyol yapılacak. Hızlı trenle GZP'yi Antalya-Mersin Otoyolu'na kesintisiz bir şekilde duble yollarla bağlamamız lazım. Hızlı tren bizim hep hayalimizdi. Eskiden Antalya-Alanya arasında hızlı tren hayal ederdik. Türkiye ve dünya değişiyor, vizyonumuz değişiyor. Niye Alanya-Antalya arasında gelen hızlı treni Türkiye'nin her yerine bağlamayalım? Şimdi bunu yapıyoruz" dedi.
'DENİZ ULAŞIMI ÇOK ÖNEMLİ'
Çavuşoğlu, açıklamalarına şu sözlerle devam etti: "Denizden de kolay ulaşılabilir bir şehir olacağız. Yat limanlarının sayısını Demre'den Alanya'ya kadar artıracağız. Gazipaşa'daki yat limanını en kısa zamanda tamamlamamız, Alanya'nın Balıkçı Barınağı ile Yat Limanı'nı düzene koymamız, kapasitelerini genişletmemiz lazım. Alanya Kuşyuvası'ndan Karaman ve Konya'ya çıkan yol sadece Karaman veya Konya'ya gitmeyecek. Ankara dahil, Orta Anadolu ve Güneydoğu Anadolu, hatta sahil yolu bitinceye kadar Doğu Anadolu, Karadeniz, her yerden gelen insanların kolayca Alanya'ya inebileceği bir yol olacak. Böylece tünellerle Alanya'nın bir hayalini daha gerçekleştirdik. Alanya'nın cazibe merkezi olabilmesi için projelerimiz var. Bunun için de yaşanabilir, 12 ay canlı bir şehir olması lazım. Tüm gayemiz Alanya'nın canlı bir şehir olması.
'ALKÜ'YE DEV KAMPUS YOLDA'
Alanya üniversiteler şehri olacak. Buraya 100 bine yakın öğrenci gelecek. Öğrencilerin yaklaşık yüzde 15-20'si de yurtdışından gelenlerden oluşacak. Şimdi ise üniversitemize büyük bir kampus yapıyoruz. Bin dönüm alan üzerinde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nin (ALKÜ) kampusunu yapacağız. Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi'ne de yeni hizmet binaları yapacağız. Önümüzdeki yıllarda gözde bir üniversite olması için çalışıyoruz. Şu an kış aylarında Alanya'ya çok sayıda futbol takımı geliyor. Geçmişte belde belediyelere 'Amatör takımları bırakın, onların yerine sahalar yapın, çocuklara yatırım yapın' dedik. Bu nasihatlerimizi dinleyen belde belediye başkan sayısı çok az oldu. Dinleyenler şimdi çok memnun. Onların mahallesinde şimdi oteller açık ve çok fazla futbol takımı gelmeye başladı. Akdağ Kayak Merkezi'nde önemli mesafe kat ettik. Bu merkez açıldığı zaman Mayıs'a kadar kayak yapılabiliyor. Yaz aylarında orayı mesire alanı, dağcılık gibi birçok alternatif turizmin hizmetine sunmamız lazım.
'GOLF GELİRİ 4 KAT DAHA FAZLA'
Golf sahaları da olmalı. 5 noktada 7 golf sahası yapılacak. Bunlardan birisi Emişbeleni'nde olacak. Yakında ihaleye çıkacağız. Diğer yerlerde ufak tefek sıkıntılar çıktı. Bunları da çözdükten sonra seçimden sonra ihalesini başlatacağız. Gelecekteki hedefimizde Alanya'ya 10 golf sahası yapmak var. Golf turizmi çok önemli. Golften elde edilen gelir, klasik turizmden elde ettiğimiz gelirin tam 4 katı. Buna çok önem veriyoruz. Niye bizim veledromumuz yok. Kış aylarında bazı bisiklet takımları geliyor. Tamamı pist olmadığı için gelemiyor. Hepsi İspanya ya da başka yerlere gidiyor. Her bisiklet takımında en az 100 kişi oluyor. En az 3 ay kalıyorlar. Bunları neden Alanya'ya getirmeyelim? Alanya'ya bir veledrom kuruyoruz. Veledromla beraber hem birçok yarışma hem Alanya'ya gelecek, hem de binlerce bisikletçi kış aylarında buraya gelip kamplarını burada yapacak, bundan otellerimiz ve esnafımız kazanacak, Alanya daha canlı olacak.
'SAĞLIK TURİZMİNDE LİDER OLACAĞIZ'
Sağlık turizmini de en iyi şekilde değerlendirmemiz, hayata geçirmemiz lazım. Alanya'da devletin yaptığı ve özel hastanelerle beraber seçimden sonra çıkaracağımız yönetmelikle beraber Alanya, Antalya ile beraber sağlık turizminin merkezi olacak, olmalı da. Potansiyel de var. Binlerce insan tedavisini Alanya'da görecek. Bunun için daha büyük hastaneye ihtiyacımız var. Alanya'ya Tıp Fakültesi kurduk. İlk defa bir ilçeye Tıp Fakültesi Alanya'da kuruldu. Eğitimle tedaviyi tıp fakültelerinde olduğu gibi birleştireceğiz. İnsanlarımız yerinde ve kaliteli hizmet alacak. İnsanlarımız bazı tedavileri burada göremiyor. Ya ambulans uçak gönderiyoruz ve tedavisini Türkiye'nin başka bir yerinde görüyoruz ya Antalya Tıp Fakültesi'ne ya da Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüyoruz ve orada tedavisini görüyoruz. Alanya ve bölgede yaşayan insanlar, hatta Anamur'da yaşayan insanlar tedavilerini burada görsün istiyoruz. İnşallah bunu da önümüzdeki süreçte gerçekleştireceğiz.
MEYVE SUYU FABRİKASI PROJESİ
Çiftçilere bugüne kadar verdiğimiz destekler artarak devam edecek. Sadece tarım ve bunun ihraç edilmesi yetmez. Bizim başka alanlarda tarımla ilgili üretime geçmemiz lazım. Örneğin bir meyve suyu fabrikamız neden yok? Alanya'nın artık üretimde ve sanayide ön plana geçmesi lazım. Alanya Sanayi Sitesi'ni şehrin dışına taşıyacağız. Orayı da belki Karayolları arazisi ile birleştirip bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Alanya'nın bir organize sanayiye ihtiyacı var. Güzelbağ'da şu anda çalışmasını yaptığımız organize sanayiyi en kısa zamanda Alanya'nın hizmetine sunacağız. İnsanlarımız burada üretecek, ihraç edecek. Bu kadar oteli ve potansiyeli olan Alanya ve Antalya'nın ev sahipliği yaptığı uluslararası kongre ve fuarlar yok. Çünkü büyük bir kongre ve fuar merkezimiz yok. Alanya'ya çok güzel bir kongre ve fuar merkezi kazandıracağız. Bu vesileyle dünyanın her yerinden insanlar Alanya'ya gelecek. Tüm bunları önümüzdeki dönemde Alanyalıların hizmetine sunacağız.
'ÇOCUKLARI ÇOK ÖNEMSİYORUZ'
Alanya'da Ağız ve Diş Hastanesi yaptık. Gençlik Merkezi yaptık. Bizim görevimiz bir vatandaşın doğduğu günden vefat ettiği güne kadar devleti yanında hissetmesini sağlamak. Çok güzel bir huzurevini de Alanya'ya kazandırdık. Çocuklarımız için de barınma merkezleri yapmamız lazım. Hatta bunu evlere dönüştürmemiz lazım ki ev şefkati içinde çocuklarımız büyüsün, yurtlardaki psikolojiyi tahmin edebiliyorum. Alanya'da golf sahaları açıldığız zaman onların orada golf oynaması için her türlü çabayı tahmin edeceğiz ve milli takımlara da oyuncu yerleştireceğiz.
'İL KONUSUNDA POPÜLİZM YAPMADIK'
Alanya'nın İl olması gündeme gelmiştir ama sonuçta bugüne kadar Türkiye genelinde İl yapmayla ilgili bir karar çıkmadı. İl olmak sadece Mevlüt Çavuşoğlu'nun tasarrufunda olan bir konu değildir. İl olacak bir ilçe varsa ilk sırada Alanya vardır. Biz yapabileceklerimizi vaat ederiz. Bu benim tek başıma yapabileceğim bir şey değil. İl olmayı ben de isterim. Alanya bugün Türkiye'de birçok şehirde olmayan kapasiteye sahip. 1 Kasım'da tek başına iktidar bekliyorum. Yapılan ankette 276 milletvekili sayısının üzerinde çıkıyoruz. Şu an bıçak sırtı denilen safhadayız. AKP 7 Haziran'dan sonra değişti, halkın mesajını iyi aldık. Eksiklerimiz ve hatalarımız olabilir. Her parti ve kurum kendini sürekli yenilemeli. Politikalar yeniden gözden geçirilmeli. Millet bunu görüyor. İkincisi millet bizi cezalandırmak istedi. Sonra bu belirsizlik ortamını gördü. Bizim herkesten fazla bir sorumluluğumuz var. Antalya'da da arazide çalışıyoruz. AKP'nin oylarında ciddi bir artış var. Millet her şeyi tartıyor. Millet yeri geldiğinde ideolojisini bir kenara bırakması gerektiğini de biliyor. Antalya'da çok iyi bir netice alacağız.
'CAFER HOCA'NIN İŞİ ÇOK ZOR'
Maalesef MHP Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar'ın seçilme şansı yok. Alanya'nın oylarının hepsini toplasak Cafer Hoca maalesef seçilemiyor. Millet bu süreci görüyor. Ülkenin içinde bulunduğu süreçte 'Sen ne yaptın?' diyor. Bahçeli herkese 'Hayır' dedi. Kendisi ülkenin kaderiyle oynuyor. Sonra tabanın tepkisini gördü ve 'Ben koalisyona hazırım' dedi. 7 Haziran'dan sonra ne değişti de hazır oldun? Ankara'da terör saldırı olduğu zaman Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. Bahçeli görüşme talebine yine 'Hayır' dedi. Milliyetçi geçinen bir partinin lideri, 'Siz benim hayır dememe alışık olduğunuz için ben size hayır dedim' dedi. Şaka gibi geliyor bunu duyunca."
'HERKESİ DİNLEMEMİZ GEREK'
Alanya Balıkçı Barınağı ve Yat Limanı'nın yerini takasla yer değiştirip bölgeyi cazibe merkezi haline getirme meselesi konusunda kimseyi küstürmeyecek şekilde bir proje düşünüyoruz. Dünyanın her yerinden yatların ve kruvaziyer gemilerinin geldiği projeler yapmak istiyoruz."


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 20.10.2015 23:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349