banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

''Vefa borcu olan ödesin''

AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu’nun, “Başbakan Erdoğan’a Alanya’nın vefa borcu var” sözlerine yanıt veren CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, “Ben Alanyalıyım, borcum olduğunu hatırlamıyorum. Borcu olan gidip ödesin” dedi

POLİTİKA 08.08.2014, 11:07 08.08.2014, 10:18
''Vefa borcu olan ödesin''
banner404
 CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Şevki Türktaş, ilk turu 10 Ağustos Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine iki gün kala halka bazı çağrılarda bulundu. Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı olması için çalışmalarına ara vermeden devam eden Türktaş, “Birilerinin dediği gibi Alanya’nın Başbakan Erdoğan’a vefa borcu yok. O yüzden verecekleri oy da yok. Alanya’da İhsanoğlu rakiplerine büyük fark atacak. Bu herkesin malumudur. Bunu AKP’nin ilçe teşkilatı yöneticileri de biliyor. Geçmiş seçimlerde çıkan sonuçlara bakarlarsa anlamayanlar da anlayacaklardır” dedi.
‘TÜRKİYE’Yİ KAMPLARA AYIRDI’
Erdoğan’ın Türk siyasi hayatına büyük zararlar verdiğini, açıklamaları, söylemleri ve üslubu ile ayrıştırma, ötekileştirme ve toplumu kamplaştırmaya kadar gittiğini söyleyen Türktaş, “Türk siyasetinde nice Başbakanlar gördüm, hiç birisi Erdoğan gibi diktatörleşmedi. Hiç birisi halkı ‘Bana oy veren ve vermeyen’ diye ayırmadı. Erdoğan, Başbakanken böyle yaparsa bir de Cumhurbaşkanı olursa vay halimize! Cumhurbaşkanı ölçülü, yaptıkları akla dayanan birisinin olması gerekir. Cumhurbaşkanlığı, öyle bol keseden atıp tutup, halkı kışkırtma, birilerini diğerlerinin üzerine salma, insanları ayrıştırma yeri değildir” diye konuştu.
‘İHSANOĞLU ADETA BİÇİLMİŞ KAFTAN’
İhsanoğlu’nun kültürlü, ağırbaşlı, yurtdışında görevleri dolayısıyla diplomaside saygın bir yeri olan, siyasete bulaşmamış bir şahsiyet olduğunu belirten Türktaş, “Birileri gibi Cuma namazlarını şov olarak kullanmayan, halkın içine koruma ordusu ile çıkmayan birisi Cumhurbaşkanı olmalı, Erdoğan değil. Diğer milletleri aşağılamadan, ‘Ben Türk’üm’ diyebilen birisi Cumhurbaşkanı olmalı. Milletçiliği ayaklar altına almamalı. 90 senelik Cumhuriyetin kazanımlarını birilerine peşkeş çekmeyecek, çektirmeyecek, geçmişine sahip çıkacak birisi Cumhurbaşkanı olmalı. İşte İhsanoğlu’nu bu nedenle desteklemeliyiz. Ben halkımızın gerekeni yapacağına inanıyorum. 10 Ağustos’ta sandığa gidip İhsanoğlu’na oy verelim” diye konuştu.

Yorumlar (1)
ALİ ADALI 5 yıl önce
türktaş,alanya lidan i̇srai̇l e oy çikmaz