Vatan Savaşı’ndan 30 Ağustos Zaferi’ne Yürüyoruz

Vatan Partisi 30 Ağustos ilgili olarak o gün gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında bir toplantı gerçekleştirdi. 

Vatan Savaşı’ndan 30 Ağustos Zaferi’ne Yürüyoruz
banner404

VATAN Partisi Alanya İlçe binasında gerçekleştirilen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu şunları söyledi.

“Zafer Günü Meydanlardayız”

Vatan Savaşı’ndan 30 Ağustos Zaferi’ne yürüyoruz. Bu anlayışla 30 Ağustos Zaferini Alanya’mıza yakışır şekilde kutlayacağız. Alanya meydanlarında olacağız. Zafer günü saat 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelengimizi koyuyoruz. Günün akşamında kitle örgütlerinin temsilcileriyle birlikte düzenlenen Zafer Yürüyüşü katılıyoruz. Tüm halkımızı davet ediyoruz.”dedi.

“Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun”

30 Ağustos Zafer Bayramının önemine de değinen Kurtoğlu şunları söyledi: “30 Ağustos Zafer Bayram’ımızın 96.yıl dönümünü çevremizi ve içimizi saran ateş çemberleri içinde kutluyoruz. 30 Ağustos zaferi, ezilen mazlum milletlerin yüzünü güldüren onlara kurtuluş yolunu açan güç ve moral veren bir zaferdir. Ezilen mazlum milletlere örnek olmuştur, Türk milletinin kurtuluş savaşının en önemli zaferini, Emperyalistler hiçbir zaman içlerine sindiremediler. Şimdide bölgemize yeniden şekil verme projeleri ile karşımızdalar. Büyük zaferimizin rövanşını almaya çalışıyorlar.” dedi. Dünya siyasetinin de yaşananların Alanya’mızı doğrudan etkilediğini vurgulayan Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizde ABD ve AB emperyalistlerinin kuklası bölücü terör örgütü ve onun işbirlikçilerinin yoğunlaştırdığı saldırılar artmakta. Komşumuz Suriye’yi bölme ve parçalama eylemlerinin yarattığı savaş ortamı giderek genişlemektedir. Bölgemize etnik ve dinsel ayrılıkların kışkırtıldığı, bunun sonucu insanların birbirini boğazladığı bir süreç zorla dayatılmaktadır. Her gün bu yolda yapılan kışkırtıcı kanlı eylemler yaşamaktayız. Türk milleti daha önce de denenen bu türlü oyunları bozacak güç ve tecrübeye sahiptir.Oyun kurucular ve işbirlikçileri, kurdukları düzenlerin altında kalıp yok olup gideceklerdir. Milletimizin varlık nedeni olan kuruluş ve kurtuluşumuzun önemli dönüm noktaları milli günlerimizin anılması yaşatılmasına karşı sinsi bir şekilde unutturma, önemsizleştirme, hafızalardan silme yönünde düşmanca psikolojik faaliyetlerde zaman zaman sürdürülmektedir. Türk milleti şunu gayet iyi bilmektedir komşularımız bölünürse Türkiye’de bölünür. Bu nedenle Emperyalist bölge politikalarına destek vermek, Türkiye’nin bölünmesine hizmet etmektir. Bu gün önümüzdeki en önemli görev komşularımızla emperyalist gerginlik politikalarını derhal son vererek Batı Asya Birliği yolunda adımlar atılmasıdır. Böylece bölgemize musallat olmuş emperyalist haramiler, ABD ve AB bölgemizden kovulabilir. Üretimi ve sahip olduğu zenginlikleri sömürülmeyen, bölgemizde güvenli ve refah içerisinde yaşayan toplumlar yaratılabilir. Bu yolda adımların atılması ancak; Atatürk rotasında kurulacak Milli Hükümet ile sağlanabilir. Bu önemli günde vakit geç olmadan milletimizi bu yolda mücadele etmeye çağırıyoruz. Bu duygularla Zafer günü saat 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelengimizi koyuyoruz. Günün akşamında kitle örgütlerinin temsilcileriyle birlikte Zafer Yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Tüm halkımızı davet ediyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472