Ulaşım Planı Alanya halkına da sorulacak

BŞB Başkanı Türel, aralarında Alanya'nın da olduğu 19 ilçenin ulaşımına nefes aldıracak ve geleceğine yön verecek Ulaşım Mastır Planı için start verdi. Türel, 1 yılda tamamlanacak planı halkın, ilgili meslek odalarının ve muhtarların katkılarıyla gerçekleştireceklerini söyledi.

Ulaşım Planı Alanya  halkına da sorulacak
banner404
Haber:Alper KUTAY
ULAŞIM
Mastır Planı çalışma yöntemleri ve yol haritasının ele alındığı toplantıda konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Bu plan ne ilktir, ne de son olacaktır. Benim ilk dönemimde bir plan, benden sonra da bir plan yapıldı. Şimdiki plan ile bundan önceki çalışmalar güncelleniyor. Antalya’nın bu kadar hızlı büyüyen bir şehir olması itibariyle gelecek projeksiyonunda da güncelleme ihtiyacı olacak. Bir taraftan 2019 yılında Antalya’ya ulaşması gereken hızlı trenler, otobanlar, şehir içi raylı sistem çalışmaları, çevreyolları ve sıkışan noktalarda yapılan kavşaklar, diğer taraftan insan odaklı yaya trafiği ile ilgili çalışmalar ve bisikletli ulaşıma kadar Antalya’nın ufkunu ortaya koyabilecek bir projeksiyon, bir çalışma ortaya konulacak” dedi.
ALANYA'DA ANKET YAPILACAK
Daha önceki planların merkez 5 ilçeyi kapsarken, yeni çalışmanın 19 ilçeyi kapsadığının altını çizen Türel, “Yüzölçümümüz 2 bin kilometrekareden 21 bin 700 kilometrekareye çıktı. 10 misli artış olan bir süreçte bunlar çok daha kapsamlı bir şekilde ele alınacak. O yüzden bu çerçevede Alanya’dan Gazipaşa’ya, Korkuteli’den Elmalı’ya, Gündoğmuş’tan Akseki’ye kadar birçok ilçe merkezi ve mahallenin çalışmaları da yürütülecek” diye konuştu. Türel, "Halkın düşüncelerine ihtiyacımız var. Bir broşürü halkla paylaşacağız. Halkın katılımı sağlanarak yeni bir plan hazırlanacak" dedi. Büyükşehir Belediyesi, Antalya’yı 2030’a taşıyacak Ulaşım Mastır Planı’nı 19 ilçeyi kapsayacak şekilde yapıyor. Plan, halkın istekleri ve ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenecek.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479