banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Türktaş teşekkür turunda

CHP’nin Antalya Milletvekili Adayı olacağı konuşulan Şefik Türktaş, ekibiyle birlikte Avsallar Mahallesi’ne giderek Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde çalışan ve oy veren partililere ve vatandaşlara teşekkür etti

POLİTİKA 16.08.2014, 01:37 16.08.2014, 00:49
Türktaş teşekkür turunda
banner404

 CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Şevki Türktaş, CHP’nin 30 Mart yerel seçimlerindeki Alanya Belediye Başkanı Adayı Şefik Türktaş ve beraberindekiler, CHP Alanya Belediye Meclis Üyesi Adayı Ali Sönmez'in Avsallar’daki işyerinde partililerle teşekkür toplantısı yaptı. Eski Avsallar CHP Belde Başkanı Ali İlter, eski Avsallar Belediyesi Meclis Üyesi Kerim Demirel, CHP Alanya Belediye Meclis Üyesi Adayı Hüseyin Yaman ve partililerin katıldığı teşekkür ziyaretinde eski Avsallar Belediye Başkanı Şerif Kaya bir konuşma yaptı.

‘BİNALAR DAVA KONUSU OLABİLİR’
Mülkiyeti Alanya Belediyesi'ne ait olan, kapanan belde belediyelerin hizmet binalarının Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilmesinin Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre mümkün olmadığını iddia eden Şerif Kaya, hizmet binalarının devredilmesi için yasal düzenleme yapılması gerektiğini ileri sürdü. Kaya, “Belediye binalarının devredilmesi dava konusudur. Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre mal sahibinin izni veya vekâleti olmadan devir yapılamaz. İmam namaz kıldırdığı camiyi devredemez, dolayısıyla bu nikâh geçersizdir. Alanya Belediyesi, devrin iptali için yasal süreci çok iyi takip etmeli” dedi.
‘AVSALLAR SANDIĞA SAHİP ÇIKTI’
Avsallar’da sahil katliamının tüm hızıyla devam ettiğini iddia eden Kaya, “Alanya Kaymakamlığı’na şikâyette bulunuyorum, benim dilekçem anında şikâyet ettiğim kuruma bildiriliyor. Böyle bir şey olmaz” diye konuştu. Ziyaretin kapanış konuşmasını yapan Şefik Türktaş, eskiden belde olan 16 mahallede temsilcilikler oluşturulacağını söyledi. Türktaş, “Avsallar Mahallesi halkı hem 30 Mart'ta, hem de Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde CHP'ye sahip çıkarak görevini yaptı. Bunun için sizlere teşekkür etmeye geldik. Sizlerin eleştirilerini ve taleplerini dikkate alacağız. Önümüzdeki günlerde meclis üyelerimizle birlikte geniş katılımlı bir toplantı yapacağız” dedi.
Yorumlar (0)