banner468

Türkiye 13 Eylül'de bütün prangalardan kurtulacak

Antalya’da halka hitap eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Artık Türkiye'de yan gelip yatan bir iktidar yok. Gece gündüz demeden çalışan bir iktidar var. Çünkü biz milletimize efendi olmaya gelmedik, milletimize hizmetkar olmaya geldik” dedi

Türkiye 13 Eylül'de bütün prangalardan kurtulacak

Antalya’da halka hitap eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Artık Türkiye'de yan gelip yatan bir iktidar yok. Gece gündüz demeden çalışan bir iktidar var. Çünkü biz milletimize efendi olmaya gelmedik, milletimize hizmetkar olmaya geldik” dedi

09 Ağustos 2010 Pazartesi 00:00
Türkiye 13 Eylül'de bütün prangalardan kurtulacak
banner404
 Alper KUTAY

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan özel Ata uçağıyla 7 Ağustos Cumartesi günü Antalya'ya geldi. Erdoğan'ı Antalya Havalimanı'nda Avrupa Komisyonu Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Antalya milletvekilleri Abdurrahman Arıcı, Sadık Badak, Yusuf Ziya İrbeç, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney, AK Partili belde belediye başkanları ve çok sayıda partili karşıladı. 
AKP OTOBÜSÜ DİDİK DİDİK ARANDI
Başbakan Erdoğan Antalya'ya eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Albayrak, oğlu Bilal Edoğan ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay'la birlikte geldi. Başbakan, havalimanına iner inmez partisinin Kepez Kapalı Spor Salonu'nun yanında düzenlenen miting alanına hareket etti. Başbakan Erdoğan, havalimanına gelmeden önce olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Erdoğan'ın makam otosu dahil olmak üzere alanda bulunan AK Parti otobüsü ile diğer araçlar bomba imha ekipleri tarafından didik didik arandı. Ayrıca Antalya'da tatil yapan CHP'li Onur Öymen'in Ankara'ya hareket etmek üzere havalimanında AK Partililerle karşılaşması ilginç görüntülere sahne oldu.
TURİST SAYISI AKP DÖNEMİNDE ARTTI
Başbakan Erdoğan, partisinin Antalya'da, Kepez Spor Salonu yanındaki alanda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, Antalya'yı bir dünya şehri haline getirmeye ahdettiklerini ve bunu gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını söyledi. Bu yılın ilk beş ayında Türkiye'ye gelen turist sayısı ve elde edilen gelirin, 2009'un ilk beş ayından daha fazla olduğuna dikkati çeken Erdoğan, şöyle konuştu: 
TURİZMDEN ANTALYA HALKI KAZANDI
“Şu anda da iyiyiz. Krize rağmen iyiyiz. Turizmdeki bu büyük atılımdan elbette en fazla neresi istifade etti? Antalya. Kimler istifade etti? Antalyalı kardeşlerim istifade etti. Yeterli mi? Değil. Daha iyi olacak. 2003 yılında 5 milyon olan turist sayısı 2009 yılında Antalya'da 9 milyon kişiye ulaştı. Bu ne getiriyor? Yatırım getiriyor, turist getiriyor, turist ne yapıyor? Harcama yapıyor. Kazanan Antalya, Antalyalı oluyor.”
TÜRK HALKININ HER ZAMAN HİZMETİNDEYİZ
“Artık Türkiye'de yan gelip yatan bir iktidar yok. Gece gündüz demeden çalışan bir iktidar var. Çünkü biz milletimize efendi olmaya gelmedik, milletimize hizmetkar olmaya geldik” diyen Başbakan Erdoğan, Antalyalılardan, Türkiye'nin bu seviyelere nasıl ulaştığını, bu başarıları nasıl elde ettiğini iyi değerlendirmelerini istedi. Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir ülkeye güven yoksa bir ülkede istikrar yoksa o ülkeye turist gelmez. O ülkeye yatırım gelmez. Bir ülkede hukuk evrensel normlarda işlemiyorsa, o ülke kalkınamaz, ilerleyemez, büyüyemez.
KRİZ TÜRKİYE'Yİ TEĞET GEÇMİŞTİR
Biz Türkiye'ye güveni getirdik. Güveni yeniden tesis ettik. İstikrarı yeniden tesis ettik. Gittiğimiz her ülkede liderler bize ne diyor biliyor musunuz? 'Bunu nasıl başardınız. Dünyada küresel kriz bu noktadayken siz bu kadar kısa zamanda nasıl bu işi toparladınız? Halbuki dünyada küresel kriz başladığı zaman ne demiştim? 'Bu kriz Türkiye'yi teğet geçecek' demiştim. Hatırlayın evet. Bu kriz Türkiye'yi teğet bile geçmedi. Türkiye'nin imkanları, Türkiye'nin potansiyelini anlattık. Ayaklarımızı yere sağlam bastık, uçmadık, ama ülkemizi uçurduk.
NEREDE HAKSIZLIK VARSA ORADA OLDUK
Yere sağlam basarak, ulaştığımız her yerde, Türkiye'nin büyüklüğünü anlattık. Her türlü uluslararası meselede adaletten yana, haktan yana, insani değerlerden, ahlaktan yana tavır aldık. Ah benim Antalyalı kardeşim. Eskiden gündemi belirlenen Türkiye vardı, artık gündem belirleyen bir Türkiye var. Dünyanın neresinde olursa olsun zulme uğrayan varsa, dinine inancına, derisinin rengine bakmadan hep haklının yanında yer aldık. Dünyanın neresinde haksızlık varsa, haksızlığı yapanın inancına mezhebine, gücüne, etkinliğine hiç aldırmadan hakkı savunduk.”
ANTALYA AKP DÖNEMİNDE KALKINDI
Nasrettin Hoca'nın kedi ve ciğer hikayesini örnek veren Başbakan Erdoğan, “Şimdi biz bu kadar hizmet veriyoruz, onlar, bunları görmüyor. Şu Antalya'nın havalimanı biz göreve geldiğimizde gelen turistlerin ihtiyacını karşılayabiliyor muydu? Gelir gelmez Antalya'nın yeni pistini, yeni apronlarını terminal binalarını yaptık mı? Nereye koydunuz, hani, kedi buysa ciğer nerede?” diye konuştu. Bölünmüş yollar yaptıklarını, Antalya'da yağmur yağdığında meydana gelen sellerin ortadan kalktığını, turizm yatırımlarının arttığını ifade eden Başbakan Erdoğan, “Bunlar kendiliğinden mi geldi? Eğer Antalya bu güveni sağlamasaydı, bu istikrar olmasaydı, bu yatırımlar gelir miydi? Daha da gelecek. Daha da güzel olacak. Yine çalışıyoruz, koşturuyoruz” dedi.
TURİZM YATIRIMLARI İSTİKRAR KAYNAĞIDIR
Başbakan Erdoğan, hükümet olarak Antalya'ya önemli yatırımlar yaptıklarını, duble yol, hastane projelerini hayata geçirdiklerini anlattı. Alanı dolduran vatandaşlara, “Bu yolları kim yaptı? Görünmeyen bir el mi var, nasıl oldu bu iş?” diye soran Başbakan Erdoğan, Antalya'daki turizm yatırımlarının da istikrar ve güvenin eseri olduğunu kaydetti.
Türkiye'nin gündeminin anayasa olduğunu da hatırlatan Erdoğan, daha sonra kameramanlara seslenerek, alanı dolduran vatandaşların ellerindeki beyaz bayrakları çekmelerini istedi. 
MUHALEFET YOLUNU ŞİMDİDEN ŞAŞIRMIŞ
“Her taraf bembeyaz ak. Ananızın ak sütü gibi ak ve evet” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Sevgili Antalyalılar, bu muhalefetin anayasa ile ilgili, anayasa değişikliğine ilişkin tek bir söz, tek bir ifade, herhangi bir eleştiri veya bir görüş ifade ettiklerini duydunuz mu? MHP, önüne kim gelirse hakaret yağdırıyor. Hükümete hakaret ediyor. Şahsıma hakaret ediyor. Milletin vekillerine hakaret ediyor. Hızını alamıyor, kendi arkadaşlarına da hakaret ediyor. Kendi ülküdaşlarına hakaret ediyor. Ülkücülere 'zavallı' diyecek, 'uşak' diyecek kadar ileri gidiyor. Hatta bizim genel merkez binamızı da iyi öğrenmiş Sayın Bahçeli. 3. kattaki odayı ülkücülere ayırdığımızı söylüyor. Nereden de öğrenmiş, hayret bir şey.”
MAŞALLAH BU İŞ ÇOKTAN BİTMİŞTİR
Miting alanındaki halka, “Antalya milletin anayasasına 'evet' diyor mu? Antalya ileri demokrasiye 'evet' diyor mu? Özgürlüklere 'evet' diyor mu? Üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçişe 'evet' diyor mu? 12 Eylül’le yüzleşmeye 'evet' mi? Bir daha 12 Eylül’lerin yaşanmamasına 'evet' mi?” diye soran Erdoğan, karşılığında aldığı "evet" yanıtının üzerine, “Öyleyse gücümüz millet, kararımız 'evet'. Maşallah bu iş bitti” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce şehrin çeşitli yerlerine asılan afişlere de işaret ederek, “İlginç bir şey. 'Gürültü kirliliğine hayır’ diye bir şeyler asmışlar. Bu anayasa paketi içerisinde zaten buna karşı herhangi bir şey yok” dedi.

Antalya'da eğitime önemli desteklerde bulunduklarını anlatan Başbakan Erdoğan, 7,5 yılda kentte 4 bin 730 derslik yaptıklarını, Akdeniz Üniversitesi bünyesinde 2 fakülte, 5 meslek yüksekokulu, bir yüksekokul, bir devlet konservatuarı, 14 araştırma uygulama merkezi ile Antalya Teknokenti'ni hizmete açtıklarını kaydetti.

Üniversite öğrencilerine de 200 TL burs verdiklerini bildiren Erdoğan, Antalya'da uluslararası Antalya Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmasına da öncülük ettiklerini söyledi. Antalyalılara yakışır hizmetlerin verilebilmesi için 7,5 yılda Antalya'ya yaptıkları sağlık yatırımının 275 milyon lira olduğunu vurgulayan Erdoğan, yapılan sağlık yatırımlarına ilişkin bilgi verdi.

Bu yıl aralık ayında Antalya'da aile hekimliğine geçileceğini belirten Erdoğan, “İstediğinizde kapısını çalabileceğiniz doktorunuz olacak. Telefonla danışabileceğiniz özel aile doktorunuz olacak. Hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. Ailenize özel” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, tarımda hayvancılık desteği için ödenen parayı 28 kat artırdıklarını ve 13 milyon Türk Lirası'na çıkardıklarını, Ziraat Bankası yüzde 59 faizle kredi verirken, bu yıl faiz oranını yüzde 7 - 13 arasına düşürdüklerini ve 73 kat artışla Antalyalı çiftçilere 630 milyon lira kredi verdiklerini anlattı.

MİTİNGDEN NOTLAR
Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından AK Parti'ye geçen, CHP'li Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve bazı CHP'li belediye meclis üyeleri, DP'li Taşağıl Belediye Başkanı Ahmet Alp ve bazı meclis üyeleri ile Manavgat'a bağlı Çolaklı'nın Bağımsız Belediye Başkanı Hasan Coşkun'un parti rozetlerini taktı.

Antalyaspor'un Teknik Direktörü Mehmet Özdilek'in de izlediği mitingde, katılımların ardından Özdilek, ''Şifo Mehmet'' diye anons edilerek sahneye geldi ve Özdilek, Başbakan'a ''Recep Tayyip Erdoğan'' yazılı Antalyaspor forması hediye etti. 

Başbakan Erdoğan, kürsünün bulunduğu alanın yanında mitingi izleyen bazı özürlü vatandaşlarla da sohbet etti. 

Miting sırasında bir helikopter havadan güvenlik kontrolü yaparken, vatandaşların sıcaktan etkilenmemesi için miting alanında dev boyutlu 5 vantilatör konulduğu görüldü. Öte yandan, mitin meydanının yanındaki Kepez Spor Salonuna, “Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü” ve “Türkiye'mizi seviyoruz 'evet' diyoruz” yazılı pankartlar asıldığı gözlendi.

Mitingin ardından Başbakanlık otobüsüne geçen Başbakan Erdoğan, kıyafetini değiştirdi. Buradan 112 Acil Çağrı Merkezi’ne hareket eden Erdoğan, otobüsten yol kenarındaki vatandaşları selamladı. Bu arada, mitingden sonra, 16 yaşındaki bir çocuğun, Başbakan Erdoğan'ın dağıttığı birkaç oyuncak ve diş fırçasını alarak, “Gel vatandaş, gel. Başbakan'ın oyuncakları bunlar. Oyuncak 5 lira, diş fırçası 1 lira” diyerek, satmaya çalıştığı görüldü. 

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 09.11.2012 10:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349