'Türk Milleti bunları hak etmiyor'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı Basın Sözcüsü olan Alanya Alaaddin Keykubat Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Can Baysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ahlat’a yeni saray yaptıracağım” sözlerini eleştirdi.

'Türk Milleti bunları hak etmiyor'
banner404

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı Basın Sözcüsü olan Alanya Alaaddin Keykubat Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Can Baysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ahlat’a yeni saray yaptıracağım” sözlerini eleştirdi. Baysal, açıklamasında şunları söyledi: “En çok da şunu merak ediyorum. Yahu, bizim işimiz gücümüz yok! Aç insanlarımız geçim derdinde olan insanlarımız yok! Eğitim seviyemiz ve kalitemiz dünya standartlarında yok! Sanayi ve üretimimiz yok! 1999 depremi sonrası, her sene yazılıp çizilen, unutmadıklarımız var ama çıkarılan ders veya önlem yok! Soma'da ölen yüzlerce işçinin arkasından herhangi alınan yeni bir önlem ve kanun yok!
‘PEKİ AÇ İNSANLAR NE OLACAK?’
Katledilen doğa karşılığında doğal afetlere çare yok! Yok da yok, yok da yok! Ama Ahlat'a Cumhurbaşkanlığı Köşkü veya Otağı var! Neden? Evet, Malazgirt hem tarihimiz için hem de bizler için önemli ve ayrı bir yeri var! Lakin, Ankara'daki meşhur kaçak pardon Aksaray varken dünyalar harcanmışken, dünyalar bizi kıskanıyorken, bir de Ahlat'a yeni bir saray. Tamam yapalım, dünyalar bizi kıskansın, en güzelini yapalım ama önce aç insanlarımızı doyuralım, işsizlikten sıkıntılar yaşayan vatandaşlarımıza çare bulalım, üretim yapalım, eğitim seviyemizi yukarılara çekelim, bilim adamları yetiştirelim ondan sonra Ahlat'a gidip en güzel sarayı yapalım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479