banner468

Turizmciyi mağdur etmeyiz

Açılış ve temel atma törenleri için Gündoğmuş’a gelen TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, eğlence yerlerindeki gürültü yasağına ilişkin bir soru üzerine şöyle konuştu: “Alanya’da, Manavgat’ta, Antalya’da ve diğer bölgelerde turizmden, eğlence sektöründen ekmek yiyen yüz binlerce vatandaşımız, kardeşimiz var. Elbette hiç kimsenin, hele hele tek geçim kaynağı turizm olan hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istemeyiz. Gereken neyse yapılır, hiç kimse merak etmesin”

Turizmciyi mağdur etmeyiz

Açılış ve temel atma törenleri için Gündoğmuş’a gelen TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, eğlence yerlerindeki gürültü yasağına ilişkin bir soru üzerine şöyle konuştu: “Alanya’da, Manavgat’ta, Antalya’da ve diğer bölgelerde turizmden, eğlence sektöründen ekmek yiyen yüz binlerce vatandaşımız, kardeşimiz var. Elbette hiç kimsenin, hele hele tek geçim kaynağı turizm olan hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istemeyiz. Gereken neyse yapılır, hiç kimse merak etmesin”

05 Temmuz 2010 Pazartesi 00:00
Turizmciyi mağdur etmeyiz
banner404
 Alper Kutay

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, bir yerleşim biriminin ekonomik ve sosyal yönden kalkınabilmesi için yolların önemli olduğunu belirterek, “Yollar bir yerleşim biriminin damarlarıdır. Bu damarları çalışır hale getirmek zorundayız” dedi. TBMM Başkanı Şahin, Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde, 100 yataklı Kız Öğrenci Yurdu ile Gündoğmuş Kaymakamlığı tarafından yaptırılan Bal Paketleme Tesisi ve 'Tebessüm Sosyal Market'in açılışına, spor salonunun temel atma törenine katıldı. Şahin, ihalesi tamamlanarak yapımına başlanan, Akseki yol ayrımı Gündoğmuş karayolunun 8,5 kilometrelik bölümündeki yol inşaatında da incelemelerde bulundu.
ELEKTRİKSİZ KÖY BIRAKMAYACAĞIZ
TBMM Başkanı Şahin, yol yapım çalışmalarını inceleyip, ilgililerden bilgi aldıktan sonra Gündoğmuş'a giderken, Taşağıl mevkiinde yol kenarında meyve satan köylüleri görünce otomobilini durdurdu ve vatandaşlarla sohbet etti. Şahin'in yanına gelen 65 yaşındaki Mustafa Altıner adlı vatandaş, bölgede elektrik olmadığını söyleyerek Şahin'den yardım istedi. Şahin, “Bir daha geldiğimizde burada elektrik görmezsek hesabını soracağım” dedi. Altıner'in, “Sor, hem de telefon edeceğim size. Sen Antalya milletvekilisin. Memlekete, millete faydan olsun” diyerek ağladı.
SADECE BOĞAZINIZ İÇİN ÇALIŞMAYIN
Şahin, Altıner'e sarılarak, “Bu halkın içerisinde böyle içinden geldiği gibi konuşan, samimi insanlardır bunlar. Bunların sözlerinden alınmaya hiç ihtiyaç yok. Çok samimi söylerler” dedi. Altıner'i Vali Ahmet Altıparmak'la da tanıştıran Şahin, Antalya'nın yeni valisiyle birlikte geldiklerini söyledi. Şahin'e teşekkür eden Altıner'in, “Sağ olun, var olun. Memleketiniz için çalışın, boğazınız için çalışmayın” demesi üzerine otomobiline binmek için ayrılmak üzere olan Şahin, geri dönerek, “Mustafa amca sen ne için çalışıyorsun?” diyerek espri yaptı. Bunun üzerine Altıner, “Size verilmiş bir vazife var. Bana vazife verilmedi” dedi. Şahin ise, “Yani ‘Siz yöneticisiniz. Ülkenin yönetimi için çalışın’ demek istediniz. Tabii herkes geçimi için, çoluk çocuğunun nafakası için bir şeyler elde edecek, ama tabii siz, ‘Bunları helal yoldan elde edin’ demek istiyorsunuz. Peki, tamam o halde” diye konuştu.
GEÇMİŞE TAKILIP KALMASIN
TBMM Başkanı Şahin, daha sonra Gündoğmuş Kaymakamlığı’na geçerek, Kaymakam Cemil Öztürk'ten ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı. Bir gazetecinin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Şahin'in yerel seçim kampanyasında söylediği bir sözü geçen haftaki Alanya ziyaretinde eleştirdiğinin hatırlatması üzerine Şahin, “Yerel seçimler biteli aşağı yukarı 1,5 sene olmuş. Bayatlamış artık bu konular. Kılıçdaroğlu'ndan çok daha yeni şeyler bekleriz. Geçmişe takılıp kalmasın” dedi.
TURİZMCİLERİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ
Şahin, eğlence yerlerindeki gürültü yasağına ilişkin soru üzerine de Ankara'ya döndüğünde ilgili Bakanlarla görüşeceğini ve soruna bir çözüm bulmak için çaba göstereceğini bildirdi. Şahin, “Alanya’da, Manavgat’ta, Antalya’da ve diğer bölgelerde turizmden, eğlence sektöründen ekmek yiyen yüz binlerce vatandaşımız, kardeşimiz var. Elbette hiç kimsenin, hele hele tek geçim kaynağı turizm olan hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istemeyiz. Gereken neyse yapılır, hiç kimse merak etmesin” diye konuştu.
ŞAHİN AÇILIŞ TÖRENLERİNE KATILDI
TBMM Başkanı Şahin daha sonra 100 yataklı kız öğrenci yurdunun açılış törenine katıldı. Törende konuşan Şahin, ne zaman Gündoğmuş'a gelse, kendini doğduğu yörede hissettiğini belirterek, “Benim doğduğum köy de böyle bir orman köyü. Gündoğmuş bana doğduğum yerleri hatırlatıyor. Bu nedenle sizi yakınlarım olarak görüyorum” dedi. Kız öğrenciler için yurt binasını açmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Şahin, şunları kaydetti: “Ülkemizde ilköğretim mecburidir. Kız olsun, erkek olsun ilköğretimden mezun olmak her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının görevidir. 
NÜFUS AZLIĞINDAN OKULLAR KAPANIYOR
Ancak ilköğretim bittikten sonra lise tahsili konusunda özellikle bu yörelerde kız öğrencilerin okutulması büyük zorluklar taşıyor. Yoğun göç nedeniyle köylerimizde nüfus azaldığı için köylerimizde okulların önemli bölümü kapanmış durumda. Bir anne baba kızını ilköğretimi bitirdikten sonra lisede okutmak istese buraya gelecek. Nerede kalacak? Ev tutması lazım. Kimde kalacak? İşte devlet diyor, 'Hiç merak etme. Yeter ki sen kızını okut, ben ona barınacak yer de yapacağım, onu kendi evladım gibi göreceğim. Benim yurtlarımda kalacak ve tahsiline devam edecek'. Bunun en güzel örneklerinden birini burada görüyoruz.”
SPOR SALONUNU BEN TAHSİS ETTİRDİM
Şahin, temelini atacağı spor salonunun eskiden cezaevi olan arazisini de Adalet Bakanlığı döneminde kendisinin tahsis ettiğini belirterek, spor salonunun 29 Ekim’de tamamlanmasıyla Antalya'da spor salonu bulunmayan ilçe kalmayacağını belirtti. TBMM Başkanı Şahin, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren'in kendisine gönderdiği mektupta, “Bizim 10 tane sorunumuz varsa 9'u yolla ilgilidir” dediğini hatırlatarak, Antalya-Konya yolu sapağından Gündoğmuş'a kadarki 36 kilometrelik kara yolunun önemine işaret etti.
GÜNDOĞMUŞ’A VEFA BORCUMUZ VAR
Yolların, yörenin ekonomik ve sosyal kalkınması için öneminin altını çizen Şahin, şöyle devam etti: “Bu yolun bir miktarının yapımı bitti. Son derece virajlı, son derece zor bir güzergah. Şu anda 9 kilometrelik bölümün ihalesi yapıldı. Müteahhit firma, çalışmalarına devam ediyor. Ancak 2011 gibi bir bitiş tarihi öngörülmüş. Gerçi bu iş zor bir iştir. Ama sanıyorum bu yolun bir an önce bitmesi gerektiği gibi, geri kalanının çok kısa sürede yapmak suretiyle 36 kilometrelik yolu bir an önce bitirmemiz gerekiyor. Bu, Gündoğmuşlu kardeşlerimize bir nevi vefa borcumuzdur. Ankara'ya döndükten sonra ilgili Bakan ve Karayolları Genel Müdürüyle görüşeceğim. İmkanlarımızı seferber ettiğimiz takdirde Gündoğmuş'un yol sorunu bir an önce bitmelidir. Bugüne kadar yapılmamış olması da eksikliktir. Bunu ben de takip edeceğim. Öyle uzun bir yol güzergahı da değil. Nihayet toplam 36 kilometre. Zaten yarıdan fazlası yapılmış. Geri kalan kısmını da bir an önce bitirmemiz gerekir.”
GELENEKSEL PİKNİĞE DE KATILDI
Politikacıların halkın hizmetinde olduğunu anlatan Şahin, “Biz sizlerin hizmetindeyiz. Hangi görevde bulunursak bulunalım sizler adına görev yapıyoruz. Sizlere hizmet etmek, varsa sorunlarınızı çözmek, hayatınızı kolaylaştırmak bizim en asli görevimizdir” dedi. TBMM Başkanı Şahin daha sonra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yoksul vatandaşların ihtiyacını karşılamak üzere kurulan 'Tebessüm Sosyal Market' ile Bal Paketleme Tesisi’nin açılışlarını yaptı ve spor salonunun temelini attı. Gündoğmuş Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Pınarbaşı mesire alanındaki pikniğe de katılan Şahin, burada vatandaşlara seslendi.
VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Gündoğmuş kara yolunun geri kalanının da ihalesinin yapılmasının takipçisi olacağını ifade eden Şahin, “Adeta yılan hikayesine dönen o Akseki sapağından bu tarafa 36 kilometrelik yolun bir an önce bitirilmesini sağlamak zorundayız. Bu çok önemli bir hizmet olacaktır” dedi. Yolların bir yerleşim biriminin damarları olduğuna dikkati çeken Şahin, “Bu damarları çalışır hale getirmek zorundayız. Bu konuda artık daha dikkatli bir çalışma yapıp, kısa sürede gerçekleşmesi konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu. Şahin daha sonra, kara yoluyla Antalya'ya döndü.

Başkan Aydoğan'dan 
emniyet binası sözü

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in Gündoğmuş ziyaretine katılan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Aydoğan, Şahin’e, yeni bir Gündoğmuş Emniyet Müdürlüğü binası yapma sözü verdi. Kız Öğrenci Pansiyonu açılışında sık sık Aydoğan’a bakarak, “Alanya Ticaret Odası Başkanı Sayın Aydoğan ilçenize yeni bir emniyet müdürlüğü binası yapma sözü verdi” diyen Şahin, “Alanya’ya önemli yatırımlar yapan, ticaret alanında da ilçeyi kalkındıracak çalışmaların altına imza atan Sayın Kerim Aydoğan’a komşu ilçeye de bir hizmet yapma kararı almasından ötürü teşekkür ederim” dedi.


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 19.11.2012 13:40
Anahtar Kelimeler:
turizmciyi mağdur etmeyiz
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349