Türel'den sürpriz ziyaret ! Yoksa ittifak onaylandı mı?

Ak Parti ile MHP’nin yerelde ittifak yapmalarının kesinleştiği iddia edilirken, Alanya’ya gelerek Başkan Yücel’le baş başa görüşen Türel, “İttifak var mı?” sorusuna, “Her şey ortada değil mi?” yanıtı verdi

Türel'den sürpriz ziyaret ! Yoksa ittifak onaylandı mı?
banner404

Haber: Alper KUTAY

ADALET ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) arasındaki Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde de devam etmesinin ardından, Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, kendisinin ‘Rabia' MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy'un ise ‘Bozkurt' işareti yaptığı bir fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin MHP ve Ak Parti arasındaki Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde de işbirliği şeklinde devam edeceği açıklamalarının ardından ittifaka Antalya'daki teşkilatlarından destek geldi. Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ile MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy bir araya gelerek ittifak çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında İbrahim Ethem Taş sosyal medya hesabından, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy'la beraber olduğu, ‘Antalya'mız için biriz, beraberiz' açıklamasıyla bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta Aksoy'un ‘Bozkurt', Taş'ın ise ‘Rabia' işareti yapması gözlerden kaçmadı.
AK PARTİLİ TÜREL MHP’LİLERLE GÖRÜŞTÜ
Öte yandan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in Litvanya Fahri Konsolosluğu Berat Töreni için Alanya’ya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, MHP’li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret edip ittifakın detayları hakkında bilgi verdiği ileri sürüldü. Alanya Belediyesi’nde yapılan baş başa görüşmenin ardından Türel ve Yücel, Mola Kavşağı’ndaki Güven Lokantası’nda birlikte yemek yedi. Yemeğe Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ile MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan da katıldı. Türel, yemek sonrası Mehmet Şahin’in törenine katılmak için makam aracına giderken, Başkan Yücel’i de aracına davet etti. İkili aynı araca binerken, Türel, ittifak konusunda Yeni Alanya’nın sorularını yanıtladı. “Alanya’da ittifak olacak mı?” sorularına Türel’in, “Bu fotoğraf her şeyi anlatmıyor mu?” yanıtı vermesi ise dikkat çekti.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479