banner452

banner449

banner552

banner481

banner472

banner479

Toklu’dan Başkan Böcek’e yanıt

Ak Parti İlçe Başkanı Toklu Dim TV (dimtv.tv) ekranlarında merak edilenleri yanıtladı. Sorulan tüm sorulara samimiyetle veren Toklu çarpıcı açıklamalar yaptı 

POLİTİKA 18.10.2019, 22:21
Toklu’dan Başkan Böcek’e yanıt
banner404

DİM TV (dimtv.tv) ekranlarında izleyicisi ile buluşan Alper Kutay ile Politika Kulisi programının canlı yayın konuğu Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu oldu. Başkan Toklu, Dim TV Genel Yayın Yönetmeni Alper Kutay’ın sorularını yanıtladı. Yanı sıra Alanya gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalara imza attı. 
‘ATEŞKES DEĞİL, 120 SAATLİK ARA’
Barış Pınarı Harekatı’n ilişkin süreci değerlendiren Başkan Toklu, “Bir son değil, 120 saatlik bir ara” dedi. Başkan Toklu “Ülkemizin güneyinde gerçekleşen Barış Pınarı Harekatı, Amerikan heyeti ve bizim hükümetimiz temsilcileri, Cumhurbaşkanımız önderliğinde olmak üzere bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmenin sonucunda 120 saatlik yani 5 gün boyunca yapılan müdahaleye ara verilmesi kararı alındı. Dün Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun da ifade ettiği gibi bu ateşkes değil 120 saat boyunca ara verilmesi durumudur. Sürecin devam edip etmeyeceği de bu 120 saatin sonunda belli olacak. Tabi iç ve dış politikalarda dahil olmak üzere ülkemizde oynanan oyunlar tarihten bu yana devam etmiştir. Bu bir süreçtir ve bu dün olduğu gibi bugün de olmaktadır. Yarın da olacaktır. Bizler Türk milleti olarak birlik beraberliğimizi en üst seviyede gösterdik. Bu zor günlerde milli beraberlik duygumuzu bir kez daha sergiledik. Başta cephede mücadele veren Mehmetçiklerimiz olmak üzere tüm ordumuza güç diliyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğinin daha kuvvetli olmasını temenni ediyorum. Dün de dile getirildiği gibi bir kez daha altını çizmek istiyorum ki, bu bir ateşkes değil sadece müdahaleye 120 saat süreyle verilmiş bir aradır” şeklinde konuştu. 
ALANYA’DA SEÇİM HEYECANI 2020’DE 
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) kongre takvimi belli oldu. Başkan Toklu Alanya ilçe teşkilatında da 2020 yılı içerisinde genel kurula gidileceğini ifade etti. 
‘KENDİ EKİBİNİ KURMASI DOĞALDIR’ 
Son süreçte ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni gündemine alan ve ortaya atılan istifa iddialarını değerlendiren Toklu “Hüseyin hocam alanında kendini ispatlamış, güzel çalışmalara imza atmış, hem tecrübeli bir yöneticimiz, hem de başarılı bir doktorumuzdur. Hüseyin hocamla açıklandığı tarihten itibaren birçok kez istişare etme fırsatı bulduk. Hastaneden bize gelen sıkıntıları masaya yatırıp sorunları çözmek adına fikir alışverişinde bulunduk. Hüseyin hocamız göreve geldiği günden bu yana sorunlara ve hastanemize ilişkin güzel analizler yapmış, sorunlarla alakalı hızlı çözümler üretmiş. Bizler de halkımızdan gelen hastane ile ilgili bilgileri hocamıza aktardık. Sürecin detaylandırılması noktasında kendilerine fikirlerimizi sunduk. Kendisi de hızlı bir giriş yaptı çalışmalarına da devam ediyor. Tabi,i ki her idareci kendi ekibi ile çalışmak ister. Bunun kadar doğal bir şey yok. Sonuç olarak bunlar birer takım işi, takım ruhu. Biz de bu anlamda saygı duyarız. Tüm yöneticilerden istifa istenmesi gibi bir durum ise söz konusu değil. Sadece hocamızın çalışmak istediği şartları sunup bu şartların en iyi şekilde yerine getirilmesi için bir çalışma yaptı.  Biz hocamızın her zaman arkasındayız. Yaptığı çalışmalarda bu güne kadar desteğimizi verdik. Bundan sonra da yapacağı çalışmalarda teşkilat olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.  
‘ONKOLOJİ EN KISA SÜREDE ALANYA’DA’
Sağlık alanında Alanya ve mahallelerine sunmuş oldukları hizmetleri aktaran Toklu “Alanya’nın Payallar Mahallesi’ne kazandırılacak 200 yataklı hastanemiz için yol çalışmalarına başladık. En kısa zamanda da temeli atılacak. Yine bildiğiniz üzere Konaklı’da vatandaşa hizmet sunan diş hekimliğimiz mevcut. Alanya’nın doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine sağlığın her alanında hizmetin en iyisini verebilmek için hem fiziki şartlarını iyileştirmek, hem de yeni projeler üretmek noktasında hükümet olarak biz üzerimize düşeni yaptık. İnşallah onkoloji merkezini de yer tahsisinden sonra en kısa sürede Alanya’mızda hayata geçireceğiz. Sadece Alanya da değil, Gazipaşa’da Gündoğmuş’ta daha sonra Taşkent, Anamur ve Manavgat’ta da sağlık hizmetlerimizi vatandaşlarımız ile buluşturulacağız” ifadelerini kullandı. 
‘RANDEVU ÇİLESİ SON BULACAK’
Başkan Toklu hastanede yaşanan randevu yoğunluğuna değinerek “Yalnız Alanya’ya değil, yakın ilçelerimize de hizmet verdiğimiz için randevu ile ilgili büyük bir talep var. Bu talebi karşılayabilmek için de geçtiğimiz günlerde hocamız ile görüştük. Bazı birimlerde saat 17.00’dan sonra da randevu verilerek, biriken randevuları eritmeye çalışacağız. Daha sonra aynı yoğunlukta devam ederse farklı çözümler arayıp bulacağız” dedi. 
‘HASTANE KANTİNİ YOLDA’
Hastanedeki kantin krizine de değinen Toklu “Hastane kantininin hızlı bir şekilde boşaltılıp, yerine tekrar ihale yapılması gerekiyor. Elbette ki bu bir hukuki süreç ve itirazın sonuçlanıp tekrar ihaleye çıkması için belli süreçler var. Onunla ilgili Antalya ve Alanya sağlık müdürlüklerine bağlı hastane kadrosu hukuki boyutta çalışmaları yapıyor. Bize de bu konuda vatandaşlardan çok talep geliyor. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılıp vatandaşların hizmetine açılacak” dedi. 
‘TÜNELLERDE ÇALIŞMALAR HIZ KAZANACAK’
Yayla yollarında yapımına başlanan tüneller ve çevreyolunun tamamlanması noktasında süreci yakından takip ettiklerini ifade eden Toklu “Hizmete giren 3 tünelimiz, hizmete girmeyen de 1 tünelimiz var. Bugün mahalle başkanlarımıza da ifade ettik. O bölgede asfalt dışında kalan Sarımut köprüsünden 1. tünele kadar stabilize çalışmalarımız devam ediyor. İçerde havalandırma ve elektromekanik sisteminin yapılmasıyla ilgili de geçtiğimiz haftalarda il başkanımıza ve milletvekillerimize, bakanımıza sunduğumuz bir dosya vardı. Bunun neticesinde il başkanımızın, milletvekillerimiz ve bakanımızın oluşturmuş olduğu heyet ulaştırma bakanlığı ile görüşme gerçekleştirdi. İnşallah ilerleyen dönemlerde çalışmaların ivedilikle gerçekleştirilmesi ve 4 tünelimizin de açılması bizim önceliklerimiz arasında, süreci yakinen takip ediyoruz. Bizim önceliğimiz Kuş Yuvası tünellerimizin tamamlanması, Alanya çevre yolunun 2. etabının tamamlanması ve inşallah Yeniköy Barajı ile ilgili yarım kalan hizmetin de hızlıca tamamlanmasıdır. İlçe teşkilatı olarak raporlarımızı, dosyamızı gerekli yerlere sunduk. Başta bakanımız olmak üzere de milletvekillerimiz takibini yapıyorlar” şeklinde konuştu.
‘TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ YENİ BİR İL DEĞİL’
Türkiye’nin yeni bir il gündemi olmadığını ifade eden Toklu “İl konusu Alanya’nın yıllardır gündeminde. Biz hiçbir zaman il ile ilgili popülist bir siyaset yapmadık. En kritik seçimlerde dahi il yapılması ile ilgili vatandaşın duyguları ile oynayıp, bunu masaya getirmedik. Tabi ki teşkilat olarak Alanya’nın il olmasıyla ilgili gerekli çalışmaları yapıyor ve istenenleri dile getiriyoruz. Ama şu anda ülke gündeminde mevcut bir il yapmak eylemi söz konusu değil. Hem ekonomik anlamda, hem de dış güçler, iç güçler anlamında farklı gündemlerimiz var. Ülkede il sayısında bir artış gündeme gelirse de hep birlikte bunun baskısını, çalışmasını yaparız” ifadelerini kullandı. 
‘MAĞDURİYET YAŞANMASIN DİYE TAKİPÇİSİYİZ’
Caddelerin devirleri noktasında emekçilerin tedirginliklerine dikkat çeken Toklu, Başkan Böcek’in emekçilerin büyükşehir bünyesinde çalışmaya devam edecekleri yönündeki demecini değerlendirdi ve “Şimdi burada yolların verilmesiyle ilgili talepte bulunan Alanya Belediyesi ve bu isteği karşılayan da Antalya Büyükşehir Belediyesi’dir. Bizim için önemli olan da bu caddelerde çalışan vatandaşlardır. Yolu Alanya belediyesi istiyor, büyükşehir de devri gerçekleştiriyor. Devri gerçekleşen caddelerde çalışan 200’ü aşkın vatandaşımız var. Sadece Atatürk caddesi değil, çoğu caddenin alınması için talepte bulunuldu. Bu caddelerde hizmet veren çalışanlarımızın şartlarının korunması lazım. Sayın Böcek’in geçen günlerde bir açıklaması vardı, “Büyükşehir bünyesinde bu vatandaşlarımız çalışmaya devam edecektir” diye. Ama Antalya Gazipaşa’dan Kaş’a kadar her yeri bünyesinde bulunduran bir büyükşehir. Önemli olan bu vatandaşların mağdur olmaması. Aynı ilçe sınırları içerisinde aynı hizmetlere devam etmesi. İnşallah bu vatandaşlarımız mağdur olmazlar. Mağdur olmamaları için de sürecin takipçisi olacağız. Sonuç olarak bu insanları oy deposu olarak görmek doğru değil. Bu insanların aileleri, çocukları ve kendileriyle birlikte mağdur olacak yakınları var. Böyle şeyler olmaksızın bu sürecin atlatılması şart. CHP’nin de bu noktada üzerine düşeni yapması gerekiyor” dedi. 
‘BİZİM DIŞIMIZDA GELİŞEN BİR DURUMDU’ 
Yerel seçim sürecinde ittifak öncesi ve sonrasını, aday olmak istediği yönünde ortaya atılan iddiaları değerlendiren Toklu “2 Aralık 2017 tarihinde ilçemizde kongreyi yaptığımızda bizim tek hedefimiz vardı. O da genel seçim sonrası Alanya Belediyesi’ni Ak Parti ile buluşturmaktı. Bizim gayemiz birilerini belediye başkanı yapalım, birileri ile seçimi kazanalım değil. Ak Parti’li bir belediyeyle birlikte Alanya’yı ak hizmetlerle buluşturmak. Kendi şahsım nezdinde belediye başkanlığı düşüncesi ile bu yola çıkmadık. Tabi süreç gereği kamuoyunda belediye başkan aday adayları arasında bizim de ismimiz lanse edildi. Ama sadece bizim değil partiden birçok kişinin de ismi kamuoyunda konuşuldu. Bu tamamen bizim dışımızda, kamuoyu genelinde gelişen bir süreçti. İttifaka gelirsek Türkiye’nin farklı illerinde ve ilçelerinde uygulandığı gibi Alanya’da da uygulanacağı söylendi ve bizler de bu talimata uyduk. O gün zaten bizim belediye başkanı olalım diye çıktığımız bir yol yoktu. Bugün de çıktığımız bir yol yok. Çünkü siyasette yapılan hesapların hiçbir zaman tutmadığını en iyi bilenlerdeniz. Önemli olan verilen görevi en iyi şekilde yerine getirebilmek. Samimi bir şekilde yerine getirebilmek. Ben yaklaşık 11 yıldır partinin içerisinde aktif bir şekilde görev almaktayım. Farklı kademelerde bulundum. Bu güne kadar hangi görev verildiyse de o görevi en iyi şekilde yerine getirdim. Bizim lidere olan sadakatimiz, partiye ve davaya olan bağımlılığımız her zaman devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
16°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Alanya'da CHP İlçe Başkanlığı seçiminde kazanan kim olur?
Alanya'da CHP İlçe Başkanlığı seçiminde kazanan kim olur?
banner384
Namaz Vakti 14 Kasım 2019
İmsak 06:05
Güneş 07:28
Öğle 12:47
İkindi 15:32
Akşam 17:56
Yatsı 19:13
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 11 21
2. Fenerbahçe 11 20
3. Trabzonspor 11 19
4. Alanyaspor 11 19
5. Başakşehir 11 19
6. Galatasaray 11 19
7. Malatyaspor 11 18
8. Beşiktaş 11 18
9. Gaziantep FK 11 15
10. Çaykur Rizespor 11 14
11. Göztepe 11 13
12. Konyaspor 11 13
13. Kasımpaşa 11 12
14. Denizlispor 11 11
15. Antalyaspor 11 11
16. Gençlerbirliği 11 10
17. Ankaragücü 11 9
18. Kayserispor 11 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 11 21
2. Fatih Karagümrük 11 19
3. Ümraniye 11 18
4. Balıkesirspor 11 18
5. Akhisar Bld.Spor 11 18
6. Erzurum BB 11 18
7. Keçiörengücü 11 18
8. Bursaspor 11 17
9. Menemen Belediyespor 11 17
10. Altay 11 15
11. Adana Demirspor 11 12
12. İstanbulspor 11 12
13. Giresunspor 11 12
14. Boluspor 11 10
15. Osmanlıspor 11 10
16. Adanaspor 11 8
17. Altınordu 11 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Liverpool 12 34
2. Leicester City 12 26
3. Chelsea 12 26
4. Man City 12 25
5. Sheffield United 12 17
6. Arsenal 12 17
7. M. United 12 16
8. Wolverhampton 12 16
9. Bournemouth 12 16
10. Burnley 12 15
11. Brighton 12 15
12. Crystal Palace 12 15
13. Newcastle 12 15
14. Tottenham 12 14
15. Everton 12 14
16. West Ham 12 13
17. Aston Villa 12 11
18. Watford 12 8
19. Southampton 12 8
20. Norwich City 12 7
Takımlar O P
1. Barcelona 12 25
2. Real Madrid 12 25
3. Atletico Madrid 13 24
4. Sevilla 13 24
5. Real Sociedad 13 23
6. Athletic Bilbao 13 20
7. Getafe 13 20
8. Granada 13 20
9. Valencia 13 20
10. Osasuna 13 19
11. Villarreal 13 18
12. Levante 13 17
13. Real Valladolid 13 17
14. Deportivo Alaves 13 15
15. Eibar 13 15
16. Mallorca 13 14
17. Real Betis 13 13
18. Celta de Vigo 13 9
19. Espanyol 13 8
20. Leganés 13 6
banner440
banner545