Toklu ve Türkdoğan el ele verdi

Yerel seçime 90 gün kala ittifakın çerçevesi henüz şekillenmedi ancak Cumhur İttifakı’nı oluşturan Ak Parti ile MHP’nin ilçe başkanları halkla buluşmak için kırsala birlikte gitmeye başladı

Toklu ve Türkdoğan el ele verdi
banner404

Haber: Alper KUTAY

31 MART 2019’da yapılacak yerel seçimlere bugün itibariyle tam 90 gün kaldı. Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Cumhur İttifakı adıyla, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İyi Parti’nin Millet İttifakı adıyla Antalya merkezde ittifak yapmaları kesinleşirken, Alanya konusunda her iki partinin genel merkezinden de net bir açıklama yapılmadı. Antalya merkezde yapılan ittifaklara göre, MHP aday çıkarmayıp Ak Partili Menderes Türel’e, İyi Parti de aday çıkarmayıp CHP’li Muhittin Böcek’e destek verecek. Alanya’daki ittifak iddiasına göre de; Ak Parti Alanya’da aday çıkarmayıp MHP’li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i, CHP de aday çıkarmayıp İyi Parti’nin Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez’i destekleyecek.
TOKLU VE TÜRKDOĞAN EL ELE VERDİ
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel sahaya erken inip farklı mahallelerde halk buluşmalarında vatandaşa projelerini anlatmaya başladı. Abdullah Sönmez’in ise adaylığının açıklanmasından sonra geniş katılımlı bir toplantı yapacağı öğrenildi. Öte yandan, Alanya özelinde ittifakın nasıl şekilleneceği henüz netlik kazanmazken, Cumhur İttifakı’nı oluşturan Ak Parti ile MHP’nin Alanya’daki ilçe başkanları kırsal mahallelerdeki düğün törenlerine birlikte katıldı. Yiğit ve Ceylan ailelerinin kızları Betül ile oğulları Osman’ın kırsaldaki Karakocalı Mahallesi’nde düzenlenen düğün törenine birlikte katılan Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ile MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, önümüzdeki 90 gün boyunca sahaya birlikte ineceklerinin de ipuçlarını vermiş oldu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472

banner479