Toklu: ‘Ülkemize hayırlı olsun’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti 6. Olağan Kongresi’nde 1.380 oyla yeniden genel başkan seçildi. Kongrede oy kullanan Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “Ülkemize hayırlı olsun” dedi

Toklu: ‘Ülkemize hayırlı olsun’
banner404

Haber: Alper KUTAY

CUMARTESİ günü Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Ak Parti 6. Olağan Kongresi’nde kayıtlı 1.457 delegeden 1.381 delege oy kullandı, 1 oy geçersiz sayıldı. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan 1.380 oyla yeniden Ak Parti Genel Başkanı seçildi. Kongrede aday gösterilen yeni MKYK, Disiplin Kurulu, Etik Kurulu üyeleri de belli oldu. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında belirlenen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyelerini açıkladı. Büyük Kurultay’da belirlenen ve 50 kişiden olan MKYK üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Ak Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Toplantıda MYK üyeleri belirlenirken, Parti Sözcüsü Ömer Çelik, düzenlediği basın toplantısında MYK listesini açıkladı.
ÇELİK VE KURTULMUŞ’A ÖNEMLİ GÖREV
Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in yaptığı açıklamaya göre, Numan Kurtulmuş Genel Başkan Vekili, Fatih Şahin Genel Sekreter, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı Hayati Yazıcı, Teşkilat Başkanlığı Erkan Kandemir, Seçim İşleri Başkanlığı Ali İhsan Yavuz, Tanıtım ve Medya Başkanlığı Mahir Ünal, Dış İlişkiler Başkanlığı Cevdet Yılmaz, Sosyal Politikalar Başkanlığı Fatma Betül Sayan Kaya, Yerel Yönetimler Başkanlığı Mehmet Özhaseki, Ekonomi İşleri Başkanlığı Lütfi Elvan, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı Jülide Sarıeroğlu, Mali ve İdari İşler Başkanlığı Vedat Demiröz, Ar-Ge Başkanlığı Hamza Dağ, İnsan Hakları Başkanlığına Leyla Şahin Usta ve Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı’na Çiğdem Karaaslan, Parti Sözcüsü Ömer Çelik oldu.
KÖSE VE ENÇ PARTİNİN KALBİNDE
Antalya’dan Mustafa Köse ve Gökçen Özdoğan Enç de partinin en üst karar organı olan MKYK’ya girdi. Ayrıca önceki dönem Antalya Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşegüliz Yılman da yedek birinci sıradan yerini aldı. Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Cumhurbaşkanımızın Antalya’ya ne kadar önem verdiğini bir kez daha gördük. Partimizin en üst karar organı olan MKYK’ya Antalya’dan iki milletvekilimiz birden girdi. 24 Haziran seçimleriyle birlikte iki bakanla temsil edilen şehrimiz 6. Olağan Kongre ile birlikte MKYK iki üye ile temsil edilmiştir. Bu karar ile Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya’ya ne kadar önem verdiğini bir kez daha hep birlikte yaşadık” dedi.
‘ANTALYA’YA VERİLEN DEĞER BÜYÜK’
Antalya teşkilatları olarak Ankara’da gerçekleşen 6. Olağan Büyük Kongre’ye güçlü bir katılım sağladıklarını belirten İl Başkanı Taş, “Ana kademe, gençlik ve kadın kollarımızdan oluşan partililerimizle birlikte Ankara Spor Salonu’nu ilk günkü aşk ve heyecanla yerimiz aldık. Geleceğin Türkiye’sini inşa edecek yeni yönetim sistemiyle birlikte, partimizin MKYK’sında Milletvekilimiz Mustafa Köse ve önceki dönem milletvekilimiz Gökçen Özdoğan Enç ile önceki dönem kadın kolları başkanımız Ayşegüliz Yılman’ın yer alması tüm Antalya teşkilatımızı gururlandırdı. Birçok devlet başkanı ve devletleri temsilen yetkililerin katıldığı konkremiz sonunda dünya ülkelerinden gelen gençlerin sahnede yer alması kongremizin sadece Türkiye için değil tüm dünya için yeni bir sürecin başladığının işareti olmuştur. Yeni MKYK’nın Antalya’ya ve ülkemize ve hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.
TOKLU’DAN ‘HAYIRLI OLSUN’ MESAJI
Kongreye oy kullanan Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu da yaptığı açıklamada, “Büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirdiğimiz AK Parti 6. Olağan Büyük Kongre ile MKYK üyeliğine seçilen milletvekilimiz Mustafa Köse ve önceki dönem milletvekilimiz Gökcen Özdoğan Enç’i tebrik ediyorum. Ülkemize, Antalya’ya ve Alanya’ya hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479