banner468

Tercihim yine Antalya olur

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, fırsat bulduğu her an geldiği seçim bölgesi Alanya’da bu kez esnaflarla buluştu, turistlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Bugüne dek görev yapan en başarılı AKPM Başkanı olarak gösterildiğini söyleyen Çavuşoğlu, yöneltilen bir soru üzerine, “Genel seçimde eğer yeniden aday gösterilirsem tercihim yine Antalya olur. Ben siyaseten Antalya’da doğdum, bu yüzden siyasete Antalya’da devam edeceğim” dedi.

Tercihim yine Antalya olur

AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, fırsat bulduğu her an geldiği seçim bölgesi Alanya’da bu kez esnaflarla buluştu, turistlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Bugüne dek görev yapan en başarılı AKPM Başkanı olarak gösterildiğini söyleyen Çavuşoğlu, yöneltilen bir soru üzerine, “Genel seçimde eğer yeniden aday gösterilirsem tercihim yine Antalya olur. Ben siyaseten Antalya’da doğdum, bu yüzden siyasete Antalya’da devam edeceğim” dedi.

08 Kasım 2010 Pazartesi 00:00
Tercihim yine Antalya olur
banner404
 Alper KUTAY

HAFTA sonunu ailesi, dostları ve vatandaşlarla geçirmek için Alanya’ya gelen ve Avsallar beldesinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, dünya ülkelerinin Türkiye'nin ekonomide hızla büyümesine gıpta ile baktığını söyledi. Türkiye'nin ekonomik göstergelerine bakıldığı zaman tüm dünyada gıpta ile bakıldığını belirten AKPM Başkanı Çavuşoğlu, büyümede ise şu anda Türkiye'nin, Çin'le beraber üçüncülüğü paylaştığını söyledi. İşsizliğin azaldığını kaydeden AKPM Başkanı Çavuşoğlu, ihracatın da hızlı bir şekilde arttığını kaydetti.
TÜM DÜNYA TÜRKİYE'YE İMRENEREK BAKIYOR
Çavuşoğlu, geçen ay Türkiye'nin, ay bazında cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracatını yaptığını hatırlattı. Üretim ve satışın olduğunu işaret eden AKPM Başkanı Çavuşoğlu, her alanda göstergelerin çok iyi olduğunu söyledi. Enflasyonun domates ve diğer bazı sebzelerden dolayı bir yükseliş göstermesine rağmen yine de iyi ve tek haneli rakamda olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, hedeften sapma ya da şaşma olmadığını sözlerine ekledi. Bu göstergelerin bütün dünya tarafından yakından imrenilerek izlendiğini ifade eden Çavuşoğlu, Türkiye'nin ekonomik büyümesinin yanında demokratikleşmesi ve dış politikasının aktif ve itibarlı olmasının her yönden itibarını hem ülkeler nezdinde hem de uluslar arası örgütler nezdinde inanılmaz artırdığını söyledi. 
DÜNYANIN EN BEĞENİLEN LİDERİ BAŞBAKAN ERDOĞAN
Çavuşoğlu, “Şu anda Türkiye hangi ülkeye giderseniz gidin, hangi kıtaya giderseniz gidin, bana üç tane sevdiğiniz ya da ‘Büyüyen ülke sayın’ dediklerinde mutlaka Türkiye'yi sayıyorlar. ‘Bana üç tane de lider sayın’ dediğiniz zamanda Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı adı ve soyadıyla birlikte söylüyorlar. Her platformda bu söyleniyor. Türkiye'nin liderini de dünyanın en başındaki lider sayıyorlar. Bu takibi Türkiye'nin güçlü olduğunun göstergesidir” diye konuştu. 
TÜRKİYE DÜNYANIN EN ÖNEMLİ AKTÖRLERİNDEN BİRİ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Krizin teğet geçeceği' sözlerini hatırlatan Çavuşoğlu, “Sayın Başbakanımızın sözünü adeta dalga geçercesine eleştirmeye aldılar. Gördük işte nasıl teğet geçtiğini. Şu anda dünya hala bu krizin pençesindeyken Türkiye hızlı bir şekilde büyüyor. Sayın Başbakanımız yakın bir zamanda 'İşsizlik hızlı bir şekilde düşecek' dediği zamanda aynı şekilde eleştirdiler. İşte görüyoruz. Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz. Ekonomik anlamda, sosyal, sağlık ve dış politika da ne yaptığımızı ne istediğimizi biliyoruz. Buna göre de sonuç elde ediyoruz. Türkiye hızla büyüyerek şu anda dünyanın en önemli aktörlerinden bir tanesi oldu” diye konuştu.
İRANLI SAKİNE'YE DESTEĞİ KADINLARDAN TAM NOT ALDI
Çavuşoğlu, Avsallar beldesinde AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney, belde belediye başkanları ve partililerle birlikte esnaf ziyaretlerinde bulunarak sohbet etti. Turistlerle hatıra fotoğrafı çektiren Çavuşoğlu, basın mensuplarıyla da şakalaştı. Ziyaretler sırasında bir kadın, AKPM Başkanı Çavuşoğlu'na, İran'da recm cezasına çarptırıldıktan sonra gelen tepkiler üzerine hakkında idam kararı verilen Sakine Aştiyani'nin kurtarılmasına verdiği destekten ötürü teşekkür etti. Çavuşoğlu da, gerekli girişimlerde bulunduğunu belirterek Meclis başkanına da mektup yazdığını ve kadınların haklarını savunduğunu söyledi. 
ANTALYA'DA DOĞDUĞUM İÇİN TERCİHİM ANTALYA OLUR
Öte yandan Çavuşoğlu, aday adayı veya aday olması halinde tercihinin Antalya olacağını açıkladı. Tek derdinin Antalya olacağını dile getirdiğini ve bunu defalarca söylediğini belirten Çavuşoğlu, “Avrupa'nın en büyük kurumuna başkanlık yapıyorsak bunu Antalyalı ve Alanyalı hemşerilerime borçluyum. Onların bize verdiği güven ve destekle biz buralara geldik. Türkiye için ne söylüyorsak, Antalya için de aynısı gerçektir. Yani Türkiye için daha çok yapacağımız çok şey var. Antalya ve Alanya için de çok yapacağımız işler var. Dolayısıyla Avrupa'ya başkan olduk diye buradan başka yere gitmek ya da başka yerden aday olmak gibi bir düşüncem yok. Ama elbette aday olabilirsek. Siyasette hiçbir şeyde garanti diye bir şey yok. Bunun altını şimdiden çiziyorum. Daha sonra adaymış gibi kendimi göstermek istemiyorum. Ama böyle bir şey olursa benim tek tercihim Antalya olacaktır” dedi.
AKP'DE HİÇ KİMSENİN ADAYLIĞI GARANTİ DEĞİLDİR
Her şeyin seçim zamanında belli olacağını vurgulayan Çavuşoğlu, “Listeler olur, o girer, bu çıkar. Onlara hiç itibar etmeyiz. Yüksek Seçim Kurulu'na başvurulduğu son gün saat 17.00 gibi her şey belli olur. Dolayısıyla şimdiden varsayımlar üzerinden konuşmanın anlamı yok. Daha seçimlere 7-8 ay var. Şimdi onu oraya gönder, şunu buraya gönder gibi dedikodularına takılmanın bir anlamı yok. Ben öyle şeylere takılmıyorum. Gece gündüz içerde ve dışarıda yapacağımız bir dünya işimiz var. Biz onlara bakıyoruz” diye konuştu.
AKPM BAŞKANI OLMAYA 2009'DA KARAR VERMİŞTİM
Çavuşoğlu, şu ana kadar uyguladıkları politikalarla AKPM'nin en başarılı başkanlarından biri olarak gösterildiğini, bunun da Türkiye'nin imajına olumlu katkı yaptığını söyleyerek, Türkiye'nin dönem başkanlığındaki Avrupa Konseyi’nin çok daha görünür, çok daha etkili bir kurum olacağını bildirdi. Çavuşoğlu, AKPM'ye seçilme sürecini, çalışmalarını ve Türkiye'nin kasım ayında başlayacağı Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi dönem başkanlığını anlattı. AKPM başkanlığına seçilme sürecini anlatan Çavuşoğlu, 2008'de Avrupa Konseyinde tekrar bir rotasyon anlaşması yapılmasıyla, AKPM başkanlığının 2010 yılında üyesi olduğu Avrupa Demokratlar Partisi’ne verileceği anlaşıldığı zaman, bu başkanlığı parti adına kazanabileceğini düşündüğünü, 2009 yılından sonra da bu adaylık sürecini ciddi bir şekilde planlamaya başladıklarını bildirdi.
İSLAM KARŞITLIĞI DÜNYA GENELİNDE ARTIYOR
AKPM Başkanı Çavuşoğlu, Avrupa'da giderek artan İslam karşıtlığı, ırkçılık ve yabancı düşmanlığına dikkati çekerek, küresel ekonomik krizle bu eğilimin maalesef yükseldiğini kaydetti. Bu eğilimlerle mücadele etmek için dini liderler dahil siyasilerin de desteğini almak gerektiğini belirten Çavuşoğlu, bunu yapmaya çalıştıklarını bildirdi. Görevinin Türkiye'nin dünyadaki farkındalığını nasıl etkilediğinin sorulmasına karşılık da Çavuşoğlu, izlediği politikalarla Türkiye'nin imajına olumlu katkı sağlamaya ve Avrupa Konseyi’nin reform süreci ile kurumu daha dinamik bir hale getirmeye çalıştıklarını bildirdi.
BENİM BAŞKAN OLMAM TÜRK'E BAKIŞ AÇISINI DEĞİŞTİRDİ
Çavuşoğlu, önceleri daha çok seslendirilen “Türkiye Avrupalı değildir” sözlerini artık daha az duyduklarını ifade ederek şunları söyledi: “Bizim başkanlığımız, her şeyden önce buna son verdi. Yaptığımız çalışmalarla Türk ve Türkiye imajına katkı sağlıyoruz. Şu ana kadar uyguladığımız politikalarla gelmiş geçmiş en başarılı başkanların başında gösteriliyoruz. Bu da ister istemez Türk imajına olumlu katkı sağlıyor. Türk başkan olarak ilgi alanımız da geniş oluyor. Bu hem başkanlığını yaptığım kurumun görünürlülüğünü artırıyor hem de Türk başkan olarak yaptıklarımız herkes tarafından görülüyor. Biz de dikkat ediyoruz, ilk kez önemli bir başkanlığı elde ettik, dolayısıyla bundan sonrasına örnek olması için bizim bu görevi başarılı tamamlamamız gerekiyor. Bu konuda sorumluluklarımızın bilincindeyiz ve öyle çalışıyoruz.”


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 26.09.2012 15:06
Anahtar Kelimeler:
tercihim yine antalya olur
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349