banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

SP Alanya'dan destek yok

Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanı Sinan Aktaş, 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hiçbir adayı desteklemeyeceklerini açıkladı

POLİTİKA 24.07.2014, 18:24 24.07.2014, 17:51
SP Alanya'dan destek yok
banner404
SP İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından 10 Ağustos'ta 1. turu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hiçbir adayı desteklememe kararı alındığını söyledi. Aktaş, sadece her partilinin sandığa gideceğini ancak kendisinin kişisel olarak oy kullanmayacağını açıkladı. Adaylardan Selahattin Demirtaş’ın oy potansiyelinin düşük olduğunu, partisinin teröre örtülü destek verdiği için de Demirtaş’a oy vermelerinin mümkün olmadığını ifade eden Aktaş, “Prof. Dr. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu uzun süre İslam İşbirliği Teşkilatı'nın başkanlığını yaptı. Ama baktığınız zaman İslam birliğini oluşturma noktasında, İslam ülkelerindeki kan ve zulmün kalkmasında en ufak bir katkısı olmadı” dedi.
‘BAŞBAKAN’IN EKSİLERİ FAZLA’
Görevi sırasında İsrail’in Gazze’ye defalarca saldırdığını ama İhsanoğlu’nun sadece kınama mesajı yayınlamakla yetindiğini savunan Aktaş, “Bu yüzden Sayın İhsanoğlu’nu desteklememiz söz konusu değil” diye konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ise 12 yıldır Türkiye’yi yönettiğini belirten Aktaş, “İcraatlarını değerlendirdiğimizde, olumsuz olanların olumlu olanlarına nazaran daha fazla olduğunu görüyoruz. Hiçbir adaya oy vermeyeceğiz ama bu ‘Oy kullanmayacağız’ anlamına gelmemeli. Sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanacağız ama hiçbir adaya oy vermeyeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)