‘Siyasette kutuplaşma dönemi artık bitmeli’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Mehmet Can Karagöz, “Yüksek Seçim Kurulu’nun tarihe geçen hukuksuz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal kararından sonra bir şey demeyenlerin, gündeme dahil olmak için amacıyla Alanya Kalesi ve yanardağ temalı bir görsele tutunduğunu görüyoruz” dedi

‘Siyasette kutuplaşma dönemi artık bitmeli’
banner404

KARAGÖZ, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Hatta öyle ki, bu görsel üzerinden ‘Siz şöylesiniz, işte bunlar böyle’ temelli ayrıştırıcı talihsiz yorumlara rastladık. Ben de görselde daha kuvvetli bir mizah unsuru beklerdim. Ancak bunun üzerinden kutuplaştırma veya insanların zevk veya hayat tarzlarına müdahale edercesine yapılan yorumlar kimliğimize yapılan asıl darbeyi oluşturuyor. Bir kere bu görsel turizmi baltalamaz.
‘NEVŞEHİR’E NEDEN LAF SÖYLEMİYORSUNUZ?’
O fotoğrafı gördüğü anda Alanya Kalesi olduğunu bilen ve o yazıları da anlayacak kadar Türkçe bilgisi olan kişi zaten durumu anlayacaktır. Diğerleri de muhtemelen görsele erişemeyeceklerdir. Madem konu turizm ve Alanya Kalesi, o zaman biz neler yapıyoruz başlıklı iki soru soracağım. Dünyadaki insanların yüzde kaçına Alanya Kalesi’ni göstersek anında tanır? Gelen turistlerin yüzde kaçı Alanya Kalesi’ni ziyaret ediyor? Hatta ve hatta Antalya Havaalanı’ndan inip, batı beldelerimizdeki otellerimizde konaklayanların yüzde kaçı Dinek'ten bu tarafa geçiyor? Son olarak yanardağ üzerinden veryansın eden arkadaşlara, Nevşehir turizmini baltalayan belediye başkanının bu açıklaması üzerine de bir çift laf söylemesini beklerim. Artık rica ederim, uzun zamandır süren kutuplaştırma kültürünü kaldıralım, 100. yılımıza yakışan pırıl pırıl bir yolda ilerleyelim.”

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472