banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

''Sandığa koşarak gideceğiz''

AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “10 Ağustos'ta yeni Türkiye için sandık başına, başkalarının talimat verdiği gibi tıpış tıpış değil, koşa koşa gideceğiz. Yaylalardan da koşa koşa geleceğiz. Sandıkları dolduracağız ve Türkiye yoluna devam edecek” dedi

POLİTİKA 05.08.2014, 22:45 05.08.2014, 21:56
''Sandığa koşarak gideceğiz''
banner404
 AVRUPA Birliği (AB) Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’nın Demre ilçesindeki bir çay bahçesinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla düzenlenen sohbet toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dünyadaki en önemli turizm destinasyon alanlarından biri olması için yaptıkları çalışmaların meyvesini almaya başladıklarının altını çizdi. Bakan Çavuşoğlu, 2002'de tüm Türkiye'ye gelen turist sayısı 13 milyon iken, 2013 yılında Antalya'ya gelen turist sayısının 12 milyon, tüm Türkiye'de ise 38 milyon olarak gerçekleştiğini hatırlattı. Bakan Çavuşoğlu, güçlü kadrolarla, birlik beraberlik içerisinde Türkiye'ye hizmet etmek için çıktıkları yolda, çok şey yaptıklarını vurgulayarak, rakamlarla ve başka ülkelerle kıyasladığında Türkiye'nin çok farklı olduğunun görüldüğünü söyledi.
‘TÜRKİYE İSTİKRAR ABİDESİ OLDU’
Şu anda Türkiye'nin, turizm bakımından dünyada en önemli üç ülkeden biri olduğunu aktaran Bakan Çavuşoğlu, “Her kritere baktığınız zaman ilk 7'ye giren bir ülke oldu Türkiye. Daha da iyi noktaya geleceğiz. Büyümede dünya rekorları kırdık. 12 senedir başka ülkeler batarken, iflas ederken ve ekonomileri çökerken, Türkiye istikrarlı bir şekilde büyüdü. Tüm etrafınızda siyasi krizler, kaoslar, savaşlar, gözyaşı, kan varken Türkiye istikrarlı bir şekilde yoluna devam etti. Milletiyle, devletiyle ve iktidarıyla birlikte. Çok şükür hiçbir sarsıntı geçirmeden yolumuza devam ediyoruz. Bizim daha güçlü olmamız, yolumuza daha güçlü devam etmemiz, Türkiye'yi daha da büyütmemiz, ekonomimizi daha da güçlendirmemiz lazım” diye konuştu.
Yorumlar (0)