banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Sağlık Bakanı'ndan Şehir Hastaneleri ile ilgili açıklama

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, şehir hastaneleri hakkındaki haberlerle ilgili "Kendileri hakkında yalan haber yayınlamaktan, haber uydurmaktan dava açtık, onun peşini bırakacak da değiliz. Böyle uydurma haberlerle millete karşı kampanya yürütmeye kimsenin hakkı yok." dedi.

POLİTİKA 02.06.2018, 19:49
Sağlık Bakanı'ndan Şehir Hastaneleri ile ilgili açıklama
banner404


BAKAN Demircan, İlkadım Belediyesince yapılan Unkapanı Kültür ve Yaşam  Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Burada konuşan Demircan, Türkiye'de bazı  kesimlerin yapılan her olumlu işe karşı çıktığını söyledi.

"Şehir hastanelerinde vatandaş gerekli ihtimamı görmüyormuş, şehir  hastaneleri büyükmüş, orada vatandaş bir yerden bir yere ulaşamıyormuş"  şeklindeki haberin sahte, uydurma olduğuna işaret eden Demircan, "Elinde koltuk  değnekleri, kamera çekerken koltuk değnekleri yaslanarak yürüyen ama kameranın  açısının dışına çıktığını zannederek koltuk değneklerini eline alıp yoluna devam  eden birini bulmuşlar. Uydurmaca haberlerle Türkiye'nin en başarılı olduğu alana,  sağlık alanına saldırmaya çalışıyorlar." ifadesini kullandı.

Sağlık alanında Türkiye'nin dünyaya örnek gösterilen bir ülke olduğunu  vurgulayan Demircan, "Son 16 yılda sağlıkta katettiğimiz mesafe fevkalade  mükemmel. Bunlar ülkenin hayrına olan her şeye karşı çıktılar. Böyle bir anlayış,  böyle bir zihniyete Meclisi nasıl teslim edeceksiniz? Türkiye'nin geleceğini inşa  edecek yeni sistemi bunlara nasıl teslim edersiniz?" diye konuştu.

Demircan, bazılarının sağlıkta yapılan hizmetleri çekemediklerini,  uydurma haberlerle halkın zihnini bulandırmaya çalıştıklarını anlatarak şöyle  devam etti:

"Neymiş efendim, hasta garantisi varmış şehir hastanelerinde. Yok  böyle bir şey. Hastanelerin hizmetleri hesaplanırken ortalama olabilecek hasta  sayısı üzerine hesap yapılır. Onların garanti dediği hadise budur. Böyle bir  garanti yok. Onlar şehir hastanelerinin Türkiye'de milletimize dünya üzerindeki  en güzel 5 yıldızlı otel mesafesinde hizmet verdiğini gördüler, paniklediler.  Kendileri, 'Biz artık iktidar olamayız.' diyorlar. Onun için karalamakla  meşguller. Bu karalamaları buradan reddediyoruz. İnşallah hastanelerimiz bittiği  zaman göreceksiniz. Bazı şehir hastanelerimiz bitti. Görün, fevkalade mükemmel  hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştırıyor."

"Yalan haberi yapanlara dava açtık"

Hastanelerde kira ödendiği iddiasının da doğru olmadığına dikkati  çeken Demircan, şunları kaydetti:

"Bu hastanelerde biz kira da ödemiyoruz. Ödediğimiz kira değil. Biz  leasing sistemi ile taksit ödüyoruz. Hastaneler 20 yılın sonunda tamamen devletin  oluyor. Hastaneler şu anda yatırımcı firma tarafından yapılıyor. 20 yıllık  leasing ödemesi ile sonunda tümüyle devlete, millete geçerken bütünüyle her şeyi  ile işler vaziyette. Zaten çalıştığı sürede de 20 yıllık süre içinde bütün bakım  onarımı, cihazların, her şeyin yenilenmesi, bize hastaneyi yapan firmaya ait. Biz  sağlık hizmetini veriyoruz hastanede. Dolayısıyla onların tedbiratı boşa çıkacak.  Milletimiz 24 Haziran'da inşallah en doğru kararı verecek, ben buna inanıyorum.  Kendileri hakkında da yalan haber yayınlamaktan, haber uydurmaktan dava açtık,  onun peşini bırakacak da değiliz. Böyle uydurma haberlerle millete karşı kampanya  yürütmeye kimsenin hakkı yok."

Konuşmanın ardından Demircan, Vali Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan  Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve AK Parti  Samsun Milletvekili adayları ile kültür ve yaşam merkezinin temelini attı.

Yorumlar (0)