banner468

Resepsiyonda büyük sürpriz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla ilk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir resepsiyon verdi. Erdoğan, resepsiyonda yurt içi ve yurt dışında görev yapan Silahlı Kuvvetler mensuplarıyla görüntülü telefon bağlantısı gerçekleştirdi

Resepsiyonda büyük sürpriz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla ilk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir resepsiyon verdi. Erdoğan, resepsiyonda yurt içi ve yurt dışında görev yapan Silahlı Kuvvetler mensuplarıyla görüntülü telefon bağlantısı gerçekleştirdi

31 Ağustos 2015 Pazartesi 10:08
Resepsiyonda büyük sürpriz!
banner404
CUMHURBAŞKANLIĞI Külliyesi'nde gerçekleşen resepsiyona TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile bazı Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları, şehit yakınları, gaziler, akademisyenler, iş adamları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de arasında bulunduğu bin 800 davetli katıldı. 30 Ağustos Resepsiyonu, Seçim Hükümeti'nin de ilk resepsiyonu oldu.
Farklı spor dallarında uluslararası derece elde eden sporcuların da bulunduğu resepsiyonda, yabancı misyon şefleri, bürokratlar, akademisyenler, gazeteci ve yazarlar ile sınıflarını temsilen çeşitli rütbelerde askerler de yer aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli resepsiyon katılmadı.
Daha önceki resepsiyonlarda olduğu gibi bu yıl düzenlenen resepsiyonda tokalaşma töreni yapılmadı. Resepsiyon önce Kur'an tilavetinde bulunularak, dualar edildi. Ardından Cumhurbaşkanlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı'na özel olarak hazırlanan ve Kurtuluş Savaşı yıllarından günümüze nasıl gelindiğini anlatan tanıtım filmi davetlilere izletildi. Filmde başta ekonomi olmak üzere savunma sanayi teknolojisi ve pek çok alanda büyük ilerleme kaydedildiği ifade edildi. "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" vurgusunun yapıldığı film davetlilerin alkışlarıyla sona erdi.
CUMHURBAŞKANI KATILIMCILARA HİTAP ETTİ
Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resepsiyonda katılımcılara hitap etti. Katılımcıları "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne, milletin evine hoşgeldiniz" diyerek selamlayan Erdoğan, Büyük Zaferin 93. yıldönümü kutladı. "Milli bayramların milletlerin tarihi serüvenlerin içinde önemli yerleri vardır" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:
"30 Ağustos Zafer Bayramı 1922 yılında Büyük Taarruz'u başarıyla sonuçlandırdığımız bir gün olmanın ötesinde anlamlara sahiptir. Milletimizin o tarihten geriye doğru giden yaklaşık bir asırlık döneminde tüm yaşanan hayal kırıklıkları ilk defa Çanakkale ile yeni bir ümide, yeni bir yürek çarpıntısına yol açmıştı. 30 Ağustos bu ümidin kesin ve tartışmasız bir zafere dönüştüğü ardından kurulacak genç cumhuriyetin kapılarının aralandığı tarihtir. Zafer Bayramı'nın 93'üncü, Cumhuriyetimizin ilanının 9'nci yıldönümünde artık yönümüzü 2023'e çevirerek yeni ve daha büyük başarılar için kendimizi hazırlıyoruz. Anadolu'daki bin yıllık varlığımızı, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hevesinden asla taviz vermeyeceğiz. Geçmişten bugüne yaşadığımız terör olaylarının ve çeşitli krizlerin milletimizi bu hedefinden uzaklaştırmak amacı taşıdığını biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da önüne çıkartılacak her engeli aşacak güce, imkana, kararlılığa sahiptir. Bunun için ihtiyacımız olan en önemli şey, milletimizin birliği ve beraberliğidir, kardeşliğimize sımsıkı sahip çıkmaktır. Ülkemizde yaşayan 78 milyon insanımızın her biri bu devletin eşit haklara sahip, birinci sınıf vatandaşlarıdır. 81 vilayetimizin her biri Türkiye'nin ayrılmaz birer parçasıdır. Biz ne tek bir vatandaşımızdan ne de bir karış toprağımızdan vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Bunun için kurulan tuzakların, oynanan oyunların, ortaya atılan fitnelerin üstesinden Allah'ın izninden geleceğiz. Devletin tüm kurumlarıyla, güvenlik güçlerimizle, milletimizle birlikte hedeflerimiz doğrultusunda adım adım ilerleyeceğiz. Bizlere bu toprakları vatan kılan şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzu ancak bu şekilde ödeyebileceğimize inanıyorum. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum. Bin yıldır Anadolu ve Trakya'nın vatanımız olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."
RESEPSİYONDA BÜYÜK SÜRPRİZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak Kosova ve Bosna Hersek Türk Temsil Heyet Başkanlığı ile telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Erdoğan ardından Hint Okyanusu'nda seyir halindeki TCG-Gemlik fıkrateynine bağlanarak son durum hakkında bildi aldı. Daha sonra Şanlıurfa Akçakale'deki Hudut Karakolu'nda nöbet tutan Rizeli Er Harun Yazıcı ile görüntülü telefon bağlantısı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hemşehrisiyle sohbeti renkli anlar yaşattı.
Ardından Konya'daki Ana Jet Üssü'ne bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Silahlı Kuvvetler mensuplarının tek tek 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.
RESEPSİYONA İHLAS GRUBUNDAN GENİŞ KATILIM
30 Ağustos resepsiyonuna İhlas Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören, İhlas Medya Ankara Grup Başkanı Nuri Elibol, İhlas Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ballı, İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kapan ile Türkiye Gazetesi Yazarı Rahim Er katıldı.  
"BAŞKOMUTAN"DAN İLKLERİN RESEPSİYONUNDA BÜYÜK SÜRPRİZ
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen resepsiyona TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile bazı Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanları, şehit yakınları, gaziler, akademisyenler, iş adamları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de arasında bulunduğu bin 800 davetli katıldı. 30 Ağustos Resepsiyonu, Seçim Hükümeti'nin de ilk resepsiyonu oldu. Birçok ilkin yaşandığı resepsiyonda Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem davetlilere hem de ekranları başındaki vatandaşlara büyük sürpriz yaptı. Erdoğan, resepsiyonda yurt içi ve yurt dışında görev yapan Silahlı Kuvvetler mensuplarıyla görüntülü telefon bağlantısı gerçekleştirdi.
ALBAY DEMİRCİOĞLU: "ÜLKEMİZİ BALKANLAR'DA TEMSİL ETMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk olarak yurt dışında görev yapan ve subayından erine kadar her rütbeden Silahlı Kuvvetler mensuplarıyla görüntülü telefon bağlantısı gerçekleştirdi. İlk olarak Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Albay Ömer Faruk Demircioğlu ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ömer Albayım nasılsınız? Kosova'daki askerlerimiz nasıl?" diye sordu. Albay Demircioğlu, "Hepsi iyiler, tüm personelimizle birlikte, yüksek bir moralle, devletimizin bize sağladığı imkanlarla 'Yurtta barış, dünyada barış' ilkesi doğrultusunda ülkemizi Balkanlar'da temsil etmenin, bayrağımızı dalgalandırmanın büyük heyecanı ve gururunu yaşıyoruz" yanıtını verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Burada toplam kaç askerimiz görev yapıyor?" sorusuna Albay Demircioğlu, "Tamamı profesyonel personelden oluşmak üzere 81 subay, 70 astsubay, 186 uzman erbaş, 29 sivil memur ve işçi olmak üzere toplam 366 personel görev yapmaktadır. Ayrıca 66 yerel personele de istihdam imkanı sağlamaktayız" karşılığını verdi.
"Ordumuzun yurtdışı misyonlarla dünya barışına katkı sağlaması, milletçe hepimize gurur veriyor. Bu zorlu görevinizde sizlere başarılar diliyorum" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosova'da görev yapan TSK mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.
JANDARMA ASTSUBAY KIDEMLİ ÇAVUŞ ÜMMÜHAN TEMİZ: "BİZLERİ ŞEREFLENDİRDİĞİNİZ İÇİN ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek Türk Temsil Heyeti Çok Uluslu Kabul, Türk Motorlu Piyade Bölüğü Emniyeti Personeli Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ümmühan Temiz ile telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Görüşmede Astsubay Temiz, "Bu anlamlı ve önemli günde değerli zamanınızı ayırarak bizleri şereflendirdiğiniz için şükranlarımızı ifade ediyoruz" dedi.
Bosna Hersek'teki askerlerimizin nasıl olduğunu soran Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Astsubay Ümmühan Temiz, "Hepimiz çok iyiyiz Sayın Cumhurbaşkanım, zindeyiz, sıhhatliyiz" karşılığını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bosna Hersek'te kaç askeri personelin görev yaptığını sorduğu sırada telefon bağlantısı kısa süreli kesildi. Tekrar bağlantı sağlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizlerle gurur duyuyoruz. Oradaki tüm askerimizin, tüm personelimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum" dedi.
JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ NEVZAT IRMAK: "DOST VE KARDEŞ ÜLKE AFGANİSTAN'DA BARIŞIN DEVAMI İÇİN GÖREV YAPIYORUZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı Jandarma Uzman Çavuş Nevzat Irmak'la görüştü. "Afganistan'daki askerlerimiz nasıl, herhangi bir sıkıntı var mı?" diye soran Erdoğan'a, Jandarma Uzman Çavuş Irmak, "Herhangi bir sıkıntımız yok. Memleketimizden binlerce kilometre uzakta, dost ve kardeş ülke Afganistan'da barışın devamı için üzerimize düşen görevleri Türk milletinden aldığımız güçle en iyi şekilde yerine getirmekteyiz" dedi.
Erdoğan ise, "Zor koşullarda ama son derece önemli bir görev icra ediyorsunuz. Orada görev yapan sizlerle milletçe gurur duyuyoruz. Dualarımız daima sizlerle" diyerek, Afganistan'a selam gönderdi.
"DENİZLERİNİZ SAKİN, PRUVANIZ NETA OLSUN"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, en dikkat çeken bağlantıyı Hint Okyanusu'nda seyir halinde olan TCG Gemlik fırkateynine gerçekleştirdi. Gemi Kaptanı Tuğamiral Ayhan Bay ile video konferansla görüşen Erdoğan, gemide görev yapan 221 personelin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı. Tuğramiral Bay, "Halihazırda Umman Doğusu'nda ülkemizden yaklaşık 3 bin deniz mili mesafede, deniz ticaret yollarının güvenliğinin sağlanması harekat icra etmekteyiz. Yurdumuzun denizlerdeki hak ve menfaatlerinin korunması maksadıyla her zaman göreve hazırız" dedi. Bay, 5 Ağustos'tan bu yana açık denizlerde seyir halinde olduklarını iletti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gemi personelinin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayarak, "Hayırlı seyirler, hayırlı görevler. Denizleriniz sakin, pruvanız neta olsun" dedi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RİZELİ HEMŞEHRİSİ ER YAZICI'NDAN SURİYE SINIRINDAKİ SON DURUMU ALDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından Şanlıurfa Akçakale Gülünce Hudut Karakolu'nda bulunan Nöbetçi Er Harun Yazıcı ile görüntülü telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Renkli anların yaşandığı görüşmede "Ankara'dan Gülünce'ye selamlar sevgili yavrum Harun" diyen Erdoğan, Er Yazıcı'nın Rizeli olduğunu öğrenince "Maşallah" karşılığını verdi.
"Harun Rize'nin neresinden?" diye soran Erdoğan, İkizdereli hemşehrisine, "Hudut namustur' derler, sen de şu anda Gülünce Hudut Karakolu'nda nöbettesin. Nasılsın, herhangi bir vukuat var mı?" sorusunu yöneltti. Er Harun Yazıcı ise, "Sayın Cumhurbaşkanım, sorumluluk bölgemizde herhangi bir olumsuz vukuat yoktur. Burada görev yapmaktan onur ve şeref duymaktayız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizler tuttuğunuz nöbetler de dahil olmaz üzere hudut bölgelerimizde çok önemli bir görev icra ediyorsunuz. Bu aziz vatanımızı koruma konusundaki katkılarından dolayı tüm askerlerimizle gurur duyuyoruz. Senin ve seninle birlikte nöbet tutan tüm Mehmetçiklerimizin Zafer Bayramı kutlu olsun. Hayırlı nöbetler, gözlerinizden öpüyorum" diye konuştu.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TÜRK YILDIZLARI'NA BÜYÜK ÖVGÜ
Son olarak Konya 3. Ana Jet Üssü'nden Albay Hakan Dinç ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Havacılarımız nasıl?" diye sordu. Albay Dinç, "Sıhhatleri yerindedir komutanım" karşılığını aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün Ankara'daki 30 Ağustos törenlerinde sırasında Konya'dan kalkan jetlerimiz gerçekten bizlere harika bir gösteri sergilediler ve bu gösterilerde sizlerle iftihar ettik. Hava Kuvvetlerimizin bu gücü, bu görüntüsü inanıyorum ki düşmana korku, milletimize de güven vermektedir. Mükemmel performansınız var, pilotlarımızı performansı gerçekten çok yüksek, sizleri gönülden milletçe tebrik ediyoruz. Sizlerle gerçekten gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
Görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, resepsiyona katılan davetlilerin arasına katıldı.  

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 31.08.2015 09:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349