Özhaseki Dim’e açıkladı! Alanya’da İttifakta son nokta

Alanya'da Ak Parti-MHP ittifakının kesinleştiğini, AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AGP Başkanı ve Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim'e açıkladı

banner404
HABERİN GALERİSİ
İttifakta son nokta

İttifakta son nokta

Ceren ŞAHİN

ALANYA'DA AK Parti aday çıkarmayacak, MHP'li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e destek verecek. Ak Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da olan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Alanya’daki ittifakın detaylarını Anadolu Medyası Güçbirliği Platformu (AGP) Başkanı ve Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim'e açıkladı. Aynı zamanda partisi adına MHP ile ittifak görüşmelerini de sürdüren heyetin başkanı ve partisinin aday belirleme komisyonunun da başkanı olan Özhaseki “Alanya’da MHP’li adaya destek vereceğiz. Meclis listeleri ayrı olacak. Fermuar sistemi olmayacak. Meclis üyeleri her partinin kendi oyu ile belirlenecek. MHP ile ittifakta son rötuşları yapıyoruz. Adana, Mersin, Manisa’da MHP’nin adayına destek verilecek. MHP 27 ilde aday göstermeyecek. Diğer il ve ilçelerde 2014 yerel seçimlerinde MHP’nin kazandığı yerlerde aday çıkarmayacağız. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la gece 3’lere kadar dosyalar üzerinde çalışıyoruz” dedi. 
FERMUAR SİSTEMİ OLMAYACAK
Özhaseki'nin dün yaptığı "Meclis listeleri ayrı olacak. Fermuar sistemi olmayacak. Meclis üyeleri her partinin kendi oyu ile belirlenecek" açıklaması da yankı uyandırdı. Mehmet Ali Dim, 12 Aralık 2018 günü saat 18.34'te sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı değerlendirmede "Şimdi sırada ittifaklara uygun oy pusulası için yasal düzenleme var. Belediye başkan adayı tek olacak ama meclis üye aday listeleri ayrı olacak. Partilerin oyları meclis oyuyla hesaplanacak" demişti. 
'ÇETİN BİR SEÇİM OLACAK'
Dim TV (dimtv.tv) ekranlarında her gün saat 18.00 itibariyle izleyicisiyle buluşan Ana Haber Bülteni’nin canlı yayın konuğu olan Mehmet Ali Dim, Ankara’dan ittifaka ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dim, Alanya’da yerel seçimin çetin geçeceğini ifade ederek "İki bloklu bir seçim görünüyor. Bir yanda Ak Parti-MHP ittifakı, bir diğer yanda CHP-İyi Parti ittifakı. İttifaklar karşı karşıya. Seçimi kazanmak isteyen için de yüzde 50’ye yakın oy almanın gerekliliği ortada. Alanya’da oldukça çetin bir yerel seçim geçireceğiz" şeklinde konuştu. 
'İTTİFAK BİR BÜTÜNDÜR'
Henüz resmi olarak açıklanmayan ittifakın yakın zamanda yazılı olarak da ibra edileceğini ifade eden Dim "İttifakta aday belirleme çalışmaları devam ediyor. İttifak bir bütündür ve bu bütüne dair her şey açıklığa kavuştuktan sonra yazılı beyanlarda bulunulacaktır. Dolayısıyla Alanya için karar net lakin ülke genelinde sağlanacak uzlaşı bekleniyor olabilir. Nitekim Alanya için alınan kararın da yakın zamanda bütünde bir uzlaşı sağlanır sağlanmaz açıklanacağını düşünüyorum" dedi.  
'TOKLU GENÇ VE BAŞARILI'
Alanya’nın Toklu’dan çok büyük beklentileri olduğunu vurgulayan Dim "Mustafa Toklu genç ve başarılı bir kardeşimiz. O da kendi partisinden bir yarışa girmek arzusundaydı. Yaşı çok genç ve ilerleyen zamanlarda başarılı çalışmalara imza atacağı kanaatindeyim. Dolayısıyla Alanya’nın kendisinden çok büyük beklentileri var. Gençlerimizin önünü açmak gerektiğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.  
'AYNI RUHLA SAHADAYIZ' 
Gelişmeyi Yeni Alanya’ya değerlendiren MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, kesinleşen ittifaka ilişkin "Bizler Milliyetçi Hareket Partisi Alanya ilçe teşkilatı olarak Sayın Genel Başkanımız, liderimiz Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda Cumhur İttifakı ruhuna bağlıyız. Cumhur İttifakı ülkemizin ve milletimizin bekası için 15 Temmuz ihanet ve darbe girişiminin ardından doğal mecrasında oluşmuş bir ittifaktır. Alanya’mızda da bizler gerek referandum sürecinde gerekse 24 Haziran’da gerçekleşen Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde Cumhur İttifakı ruhuyla hareket ettik. İnşallah 31 Mart 2019’da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi’nde de aynı ruh ve heyecanla sahada olacağız. Alanya’da adayımız olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, aynı zamanda Cumhur İttifakı’nın da kuvvetle muhtemel adayıdır. Bu vesile ile bir dönem daha Sayın Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ile yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 
'HENÜZ RESMİ BİR AÇIKLAMA YOK' 
Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu ise henüz resmi bir açıklama yapılmadığını ifade ederek "Alanya ile ilgili bizlere yapılan resmi bir açıklama yok. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Özhaseki’nin yaptığı açıklamaları da gazeteniz Yeni Alanya aracılığı ile okumuş bulunmaktayım. Ak Parti İlçe teşkilatı olarak saha çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz. Genel merkezimizin belirlediği seçim stratejileri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar genel merkezimizin vermiş olduğu tüm kararları eksiksiz uyguladık. Teşkilat olarak çalışmalarımızı bu bilinçle sürdürdük. Bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Gerek il başkanlığımızdan gerekse de genel merkezimizden gelecek olan talimatlar doğrultusunda, Ak Parti Alanya ilçe teşkilatı olarak resmi açıklamanın ardından verilecek kararı uygulayacağız. Bize gelen resmi bir açıklama olmadığı için şu an genel çerçeveyle ilgili bir açıklama yapmamız çok doğru olmaz. Önümüzdeki süreçte genel merkezimiz tarafından verilecek olan talimatlar doğrultusunda, resmi bir açıklama geldiği takdirde referandum ve genel seçimlerde olduğu gibi aynı disiplin, aynı şevk ve heyecanla yine çalışmalarımızı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu. 
MHP’li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise, konuya ilişkin Yeni Alanya’nın soruları üzerine sessiz kalmayı tercih etti. 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472