Özgenç sert konuştu: 'CHP acilen temizlenmeli'

Gazipaşa Belediyesi’nin bir önceki CHP’li başkanı olan Harita Mühendisi Cem Burak Özgenç, CHP’nin tepeden tırnağa acilen yenilenmesi gerektiğini söyledi.

Özgenç sert konuştu: 'CHP acilen temizlenmeli'
banner404

GAZİPAŞA Belediyesi’nin bir önceki CHP’li başkanı olan Harita Mühendisi Cem Burak Özgenç, CHP’nin tepeden tırnağa acilen yenilenmesi gerektiğini söyledi. CHP'nin temellerinin 1905 yılında Suriye'de, Vatan ve Hürriyet Cemiyeti ismi ile Mustafa Kemal ve arkadaşları tarafından atıldığını belirten Özgenç, “Mustafa Kemal ve arkadaşları Osmanlı İmparatorluğu’nun en iyi yetişmiş, dil bilen, batıdaki ve dünyadaki gelişmeleri çok iyi gözlemleyen başarılı birer askeriydiler. Tüm coğrafyayı gözlemleyen bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk, CHP'nin kurucusudur. CHP bu omurga üzerine oturmuş, tam bağımsızlığın ancak ve ancak mali bağımsızlıkla olabileceğini, bunu başarmak için zengin ülke kaynaklarımızı kullanmamız gerektiğini söylemiş, kurulan onlarca fabrika ile büyük bir atılım yapmış ve o yılların yokluk dünyasında az zamanda büyük işler başarmıştı” dedi.
‘HAİNLERE CHP’DE YER YOK!’
Bu açıdan CHP’nin mutlaka kendini yenilemesini, delege sitemini derhal bırakıp il, ilçe, milletvekilliği, belediye başkanlığı seçimlerini mutlaka kayıtlı üye ve ön seçimle yapmasını isteyen Özgenç, “Ayrıca üyeler çok iyi eğitilmelidirler. Gurur verici kuruluş hikayemiz ve zor koşullarda başarılan büyük işler çok iyi özümsenmelidir. Seçilen ya da seçilecek CHP il ve ilçe başkanları ile yönetimleri bu anlayışı özümsemiş, partisine ihanet etmemiş, etmeyi düşünmemiş, ön seçim sonuçlarını içine sindirebilen, istediği aday ön seçimden çıkmayınca başka bir partiye geçiş yapmayacak kalite ve karakterde olmalıdır” diye konuştu.
‘ÇIKARCILAR CHP’DEN AYIKLANMALI’
Özgenç, şöyle devam etti: “Küçük ticari hesapları olan, belediyeden nemalanmaya çalışanlar mutlaka yönetim kadrolarından uzaklaştırılmalıdır. CHP kendi özüne dönerse ve üyelerine bunu anlatabilirse dava adamları ortaya çıkar. Kendi küçük çıkarları sarsılınca eline çikolata kutularını alıp ev ev dolaşarak, partisine ihanet eden ucuz karakterli insanlardan derhal kurtulmalıyız. Bizim köklerimiz ve yapımız çok net ve açıktır. CHP'yi dönüştürmeye çalışmak yerine kendilerine uygun partilerde siyaset yapabilirler. CHP'nin yolu üretimdir. Ülke kaynaklarının verimli şekilde kullanılmasıdır. Tam bağımsızlıktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472