banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Ortak aday tasvip edilmiyor

AKP Alanya İlçe Teşkilatı, CB seçimleri için indiği saha faaliyetlerine tüm hızıyla devam ederken, İlçe Başkanı Berberoğlu, “Halk, ortak adaya pek sıcak bakmıyor. Halkın büyük çoğunluğu 10 Ağustos Pazar günü oyunu Sayın Erdoğan’a verecek” dedi

POLİTİKA 03.08.2014, 21:47 03.08.2014, 20:52
Ortak aday tasvip edilmiyor
banner404
 10 AĞUSTOS'TA gerçekleşecek ve Türkiye tarihinde ilk kez halkın oylarıyla belirlenecek Cumhurbaşkanlığı (CB) seçimleri için sahaya inen Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Teşkilatı, başkan Mustafa Berberoğlu önderliğinde Mahmutlar Mahallesi'nde seçim çalışmalarına devam etti. Çalışmalar kapsamında halkın AKP'ye karşı büyük teveccühünü gördüklerini belirten Berberoğlu, “İnşallah hayırlısıyla ciddi bir oy oranıyla Başbakanımız, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Köşk’e çıkaracağız” dedi. Berberoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, “5 partinin birleşerek Cumhurbaşkanı seçtiği dönemleri de gördük, ülkemiz yıllarını kaybetti” sözüne muhalefetten gelen “Densiz” tepkisini değerlendirdi.
‘SEÇİMDEN SONRA GÖRÜŞÜRÜZ’
Berberoğlu, “2000 yılında parlamentoda yer alan partiler uzlaşma ile Cumhurbaşkanı olarak Ahmet Necdet Sezer’i seçmişlerdi. Sezer'in vatana millete ne faydası oldu? Arkasından 2002 Genel Seçimlerinde Sezer'i seçen 5 parti meclis dışında kaldı. Vatandaş hiç birine ilgi göstermedi ve oy vermedi. Bugün de çatıya ithal aday olarak CHP, MHP ve geçmişte uzlaşamadıkları İşçi Partisi, Komünist Parti bir araya geldi, tekrar ortak aday gösterdi. Ama bu durum tabanda hoş karşılanmıyor, tasvip edilmiyor. Kendi kafalarına göre yorumlar yapmışlar. Seçimden sonra ne nedir, göreceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)