banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

"Önen’in meclis üyeliği düşsün"

CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Pınar Toğaç, CHP'den istifa ederek AKP'ye katılan Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Önder Önen'in meclis üyeliğinin iptali için İlçe Seçim Kurulu'na başvuracaklarını söyledi.

POLİTİKA 19.07.2014, 10:09 19.07.2014, 10:47
banner404
PINAR Toğaç, Önder Önen'in tavrının ne toplumsal ne de siyasal anlamda kabul edilebilir olduğunu söyledi. Önen'in CHP ilkelerini benimseyerek yetişmiş, örgütün her kademesinde görev almış biri olduğunu belirten Toğaç, “Ancak seçimlerden üç buçuk ay kadar sonra içinde büyüdüğü ve özümsediği tüm bu ilkeleri bir kenara itmek ve hatta yıllarca mücadele verdiği siyasi değerleri küçümsemek, neresinden bakarsanız kabul edilebilir bir davranış değildir” dedi. Önen'in seçimlerin üzerinden geçen kısa sürede kişisel kariyer ve çıkar hesaplarını tüm siyasal değerlerinin önüne geçirdiğini savunan Pınar Toğaç, “İlkesel kopuş hikâyeleriyle de partisine ve kendisine oy veren, destek olan tüm dava arkadaşlarına ihanet etmiştir" dedi.
‘HAİNLER HER DÖNEM İHANET EDEBİLİR’
Toğaç, bu ihanete sahip çıkanların her zaman bu kişilerin günü geldiğinde kendilerine de ihanet edeceği korkusuyla yaşayacaklarını da sözlerine ekledi. CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Toğaç, hem Konyaaltı hem de Büyükşehir belediye meclislerinde AKP sıralarına oturmaya hazırlanan Önen'in meclis üyeliğinin düşürülmesi için Konyaaltı İlçe Seçim Kurulu'na başvuracaklarını söyledi. Toğaç, Milletvekili Seçim Kanunu'yla Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanunun çerçevesinde Önen'in meclis üyeliğinin düşürülerek, yerlerine yedek üyelerin getirilmesine ilişkin itirazları hazırlayıp Konyaaltı İlçe Seçim Kurulu'ndan gerekli hukuki süreci başlatacaklarını açıkladı.

Yorumlar (0)