banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Okuyan'ın kehaneti

Eski Bakan Okuyan, Alanya’da ziyaret ettiği Mehmet Ali Dim’e Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine ilişkin analizlerini aktardı. Okuyan, “Seçimde Ekmeleddin İhsanoğlu başarılı olacak” dedi.

POLİTİKA 08.08.2014, 09:55 08.08.2014, 08:56
Okuyan'ın kehaneti
banner404
Alper KUTAY
1999-2002 yılları arasında iktidar olan 57. Hükümet’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, dün Alanya’ya geldi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim’i ziyaret eden Okuyan, 10 Ağustos Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine ilişkin analizlerini paylaştı. Birinci turda Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçimi kazanacağına inandığını belirten Okuyan, “Seçim sürecine girildiği günden bugüne dek 23 şehir ziyaret ettim, insanlarla diyalog kurdum. Seçimlerde ibre Sayın İhsanoğlu’nu işaret ediyor” dedi.
‘BAŞBAKAN SÜREKLİ YALAN SÖYLÜYOR’
Önceki gün NTV televizyonuna çıkan Başbakan Erdoğan’ın, “Elimde anket var. En az yüzde 55 oranında oy alacağım” dediğini anımsatan Yaşar Okuyan, “Tamamen psikolojik harekât yapıyor. Daha 4 ay önce 30 Mart seçimleri yapıldı ve Sayın Başbakan ancak yüzde 43 oranında oy alabildi. 4 ayda ne değişti de oyları bir anda yüzde 55’lere çıktı. Viyana’yı mı fethettin, Ay’a mı çıktın, yoksa Antarktika’ya Türk Bayrağı mı diktin? Başbakan her zamanki gibi palavra sıkıyor. Yalan söylüyor” diye konuştu.
‘İNSANLARI HER ZAMAN KULLANIYOR’
Başbakan Erdoğan’ın 2002’den önceki hükümetlerin yaptıklarını hiçe saydığını ama sıkıştığı zaman Özal’ı ve Menderes’i kullandığını söyleyen Yaşar Okuyan, “AKP iktidarı her seçimde büyük hileler yapmıştır. Bunların hepsinin elimizde belgeleri mevcut, biz bunları ilgili birimlere bildirdik ama herhalde çok yoğun oldukları için ilgilenmediler. Biz Temiz Seçim Platformu kurduk. Bizim temizsecim.org adlı sitemizde 21 bin sayfa belge var ama ilgili resmi kurumlar bu seçim hilelerini görmezden geliyor. Bu seçimin galibi halk olacak, Sayın İhsanoğlu da en az yüzde 60 oy ile Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı seçilecek” dedi.

Yorumlar (1)
ALİ KAPTAN 5 yıl önce
geçi̇n bunlari ya,şu an anketler yuzde 55 i̇ geçti̇,adam daha seçi̇m stardini vermeden erdoğan in oyu 50 lerdeydi̇,nereden bakiyorsunuz dünya ya,elbette cmhp den bakiyorsunuz,yanliş bakiş bu;bi̇r tarafta mi̇lleti̇n adami erdoğan,di̇ğer tarafta vesayet reji̇mi̇ni̇n adama ekmeletti̇n,di̇ğer başka tarafta da teröri̇stleri̇n adayi demi̇rtaş,mi̇llet elbette adami erdoğan i seçecek,bi̇şz alanya halki nin büyük bi̇r kismida erdoğan a evet di̇yeceği̇z