Mustafa Toklu AK Parti kongresini değerlendirdi

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu hafta sonu yapılan Ak Parti'nin 6. Olağan Büyük Kongresi'ni değerlendirdi.

Mustafa Toklu AK Parti kongresini değerlendirdi
banner404

ADALET ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, partisinin 6. Büyük Olağan Kongresi ile tazelendiğini, Büyük Türkiye yolculuğundaki kararlılığını teyit ettiğini belirterek, “Ankara Spor Salonu’ndan davamızın lideri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bütün dünyaya mesaj verdi. ‘Zahirde bize stratejik ortak gibi gözüküp de attığı her adımla bizi stratejik hedef haline getirmeye çalışanlara teslim olmadık olmayacağız’ sözleriyle hem Türk Milleti’nin, hem de mazlum milletlerin duygularına tercüman oldu. AK Parti’yi bugünlere getiren ruh, işte bu sözlerde gizlidir. Bu ruhu taşıdığımız sürece kimse bizi mağlup edemeyecek” dedi. AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, partisinin 6. Büyük Olağan Kongresi’ni yaptığı açıklamayla değerlendirdi.

ALANYA'DAN YOĞUN KATILIM VARDI

Kongrenin oldukça coşkulu geçtiğini, Alanya'dan da yoğun bir katılım sağlandığını belirten Başkan Toklu, “Alanya İlçe teşkilatı olarak, kalabalık bir grupla Büyük Kongremize katıldık. Teşkilatımız davasına, liderine olan bağlılığını bir kez daha çok açık ve net ortaya koydu. Büyük Türkiye yürüyüşünde kararlılığını vurguladı. Ankara Spor Salonu'nda yoğun bir katılım göstererek bizi yalnız bırakmayan davamızın neferleri teşkilat mensuplarımız, gurur kaynağımız olmuşlardır. Antaya'dan milletvekilimiz Mustafa Köse ve önceki dönem milletvekilimiz Gökçen Özdoğan Enç de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın A takımında yer aldılar. Kendileri ile gurur duyduk. Ak Parti olarak Alanya ve Antalya'ya verdiğimiz önem bir kez daha tescillendi. " dedi. 

“İLK GÜNKÜ AŞKLA GÜÇ TAZELEDİK”

 AK Parti’nin 6. Büyük Olağan Kongresi ile güç tazelediğini, yeni ve güçlü Türkiye yolculuğundaki kararlılığını teyit ettiğini belirten Başkan Toklu, “Her kongre bizim için yeni bir başlangıç ve yeni bir heyecan oluyor. Bugüne kadar olduğu gibi bu kongremizde de ilk günkü aşla düştük yollara. Tek amacımız memleketimizin geleceğidir. Bizim kongrelerimiz millete hizmet yolunda yeni stratejiler belirlediğimiz, kararlılığımızı teyit ettiğimiz, dava şuurunu canlandırdığımız, birlik ve beraberliğimizi daha sıklaştırdığımız bir kardeşlik buluşması oluyor. Bu nedenle her kongremiz bize yola yeni çıkıyormuşçasına heyecan ve enerji veriyor. 6. Büyük Olağan Kongremiz de umutlarımızı, inancımızı tazelediğimiz bir buluşma oldu. Büyük Türkiye yolculuğunda davamıza olan inancımızı, Türkiye’ye olan sevdamızı ve liderimize olan bağlılığımızı bir kez daha ortaya koyduk” dedi.

“DÜNYAYA MESAJ VERDİK”

Büyük Kongrede Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırıların yaşandığı son dönemde dünyaya önemli mesajların da verildiğini belirten Başkan Toklu, “Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Zahirde bize stratejik ortak gibi gözüküp de attığı her adımla bizi stratejik hedef haline getirmeye çalışanlara teslim olmadık olmayacağız’ diyerek, Türkiye’nin duruşunu net bir şekilde ortaya koymuştur. Hem asil Türk Milleti’nin, hem de mazlum milletlerin duygularına tercüman olmuştur. AK Parti’yi bugünlere getiren inanç ve ruh, Sayın Cumhurbaşkanımızın dilinden dökülen bu sözlerde gizlidir. AK Parti, Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlere, bu coğrafya üzerinde kanlı planlar yapanlara ‘DUR’ demek için bir araya gelenlerin partisidir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479