banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Muharrem İnce: Yemin ettiğim gibi göreve başladığımda OHAL hemen kaldırılacak

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Yemin ettiğim gibi göreve başladığımda, OHAL hemen kaldırılacak. Mağduriyetleri gidereceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın." dedi.

POLİTİKA 02.06.2018, 21:23
Muharrem İnce: Yemin ettiğim gibi göreve başladığımda OHAL hemen kaldırılacak
banner404


İNCE, Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin yanında bulunan alanda  düzenlenen mitingde, Malatya'nın, Türkiye'de iki cumhurbaşkanı çıkaran tek il  olduğunu söyledi.

Malatya'nın, "İsmet İnönü, Turgut Özal ve kayısı" demek olduğunu  vurgulayan İnce, kayısının ise sadece bir meyve olmadığını, kızların çeyizi,  öğrencilerin harçlığı ve anaların geçim kaynağı olduğunu anlattı.

İnce, seçilmesi durumunda kayısıyı mutlaka, alan bazlı desteklemenin  içine alacaklarını ifade ederek, göreve gelmesi halinde, ülkede yerli ve milli  ürünlerin kullanılacağını dile getirdi.

İnce, şöyle konuştu:

"Yemin ettiğim gibi göreve başladığımda, OHAL hemen kaldırılacak.  Mağduriyetleri gidereceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Türkiye'de projemiz  '3B'. Bunlardan birincisi barışacağız. Türk, Kürt, Alevi, Sünni olarak  birleşeceğiz, tek şemsiye altında olacağız. İki, ekonomik olarak büyüyeceğiz.  Nasıl büyüceğiz? Merkez Bankası bağımsız olacak, kamuda rüşvet olmayacak.  Kurallar değişmeyecek, iş adamı yatırım yapmak istiyorsa kuralları bilecek. Ben  size fizik öğretmeni olarak söz veriyorum, iyi mühendisler yetiştireceğiz ve  büyüyeceğiz. Sonra adil bölüşeceğiz. Finlandiya'da en yüksek emekli maaşıyla en  düşük arasındaki fark 2 kat. Türkiye'de 9 kat, olmaz. Bu adaletsizlik."

Seçildikten sonra yönlerini Avrupa Birliği'ne döneceklerini dile  getiren İnce, yönetimlerinin de demokrasi olacağını kaydetti.

İnce, eğitime önem vereceklerini bildirerek, çocukların dindar  olabileceklerini ancak kindar olmayacaklarını söyledi.

Emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğini savunan İnce, polis,  öğretmen ve hemşirelere de 3 bin 600 ek gösterge vereceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)