Muhalif Asiltürk başkanvekili oldu

Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen gayrimenkul fuarına katılmak üzere izne ayrılan Başkan Yücel, vekil olarak Bahçeli muhalifi Asiltürk'ü bıraktı. Asiltürk'ün ilk ziyaretçisi ise bir başka Bahçeli muhalifi olan Belediye Meclis Üyesi Hasan Özdemir oldu

Muhalif Asiltürk başkanvekili oldu
banner404
Haber:Alper KUTAY 
ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Alanya’dan bazı firmaların da katıldığı gayrimenkul fuarına giderken yerine vekil olarak bıraktığı isim dikkat çekti. Yarın Türkiye'ye dönmesi beklenen Başkan Yücel, 1 Kasım Seçimleri'nde alınan başarısız sonucun ardından Alanya'da "Bahçeli gitsin" diyen grubun içerisinde yer alan eski Kargıcak Belediye Başkanı olan Alanya Belediye Meclis Üyesi Zihni Asiltürk'ü vekil olarak bıraktı. 1 Kasım Seçimleri’nde alınan sonuçlar MHP’yi sarsarken, pek çok il ve ilçede olduğu gibi Alanya’da da parti tabanı değişim istemeye başlamış, MHP’li Belediye Meclis Üyesi Zihni Asiltürk, “Genel başkan değil MHP önemli. Değişim olmazsa baraj altı yakın. Biz kim MHP Genel Başkanı olursa olsun ona bağlıyız. Ama yeni bir dönem bize en az yüzde 30 oy olarak döner. Genel başkanlar değişebilir ama kalıcı olan MHP’dir. Bizi genel başkan çok bağlamıyor, çünkü bizim için önemli olan MHP’dir. Kim ile daha çok oy alabileceksek o genel başkan olmalı diye düşünüyorum” demişti.
İKİSİ DE SIKI BAHÇELİ MUHALİFİ
Asiltürk'ü makamda ziyaret eden ilk isim de bir başka Bahçeli muhalifi Hasan Özdemir oldu. Asiltürk'e "Hayırlı olsun" dileklerini ileten Meclis Üyesi Özdemir, daha önce yaptığı bir açıklamada, "Ülkücü taban olarak çağa uygun bir MHP istiyoruz. MHP’nin halkta karşılığı yok. Halka inme sorunumuz var. Halktan kopuk, yukarıda koltuğunu koruma sevdalısı olan yöneticilerle bu işin olmayacağı 1 Kasım’da bir kez daha ortaya çıktı. Bu nedenle hem ana kademe teşkilatları, hem kadın kolları hem de ülkü ocaklarını harekete geçirecek yeni bir vizyon gerek. Anket yapılıyor, en az ilgi gören lider Sayın Bahçeli çıkıyor ve buna rağmen halen o koltukta oturuyor. Sayın Bahçeli şu an MHP Genel Başkanı olduğu için mecburen saygı duyacağız ama MHP’ye yenilik ve değişim şart. Nasıl ki futbol takımları üst üste mağlubiyet aldığında teknik direktörünü değiştiriyorsa, bizim de halka hitap edecek, yeni ve modern politikalar geliştirecek, dinamik, vizyon sahibi, MHP’yi ve halkı bilen yeni bir lidere ihtiyacımız var" diye konuşmuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 00:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472