Millet’te gündem: 23 Haziran! CHP ve İyi Parti İstanbul yolcusu

CHP İlçe Başkanı Karadağ’ı ziyaret eden İyi Parti İlçe Başkanı Apaydın, “Coşkun Başkan isterse şimdi İstanbul’a gider 23 Haziran’da kadar çalışırız” dedi

Millet’te gündem: 23 Haziran! CHP ve İyi Parti İstanbul yolcusu
banner404

Haber: Alper KUTAY

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ile İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, bugün CHP İlçe Teşkilatı’nda bir araya gelerek 23 Haziran’da yenilenmesine karar verilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini masaya yatırdı. Apaydın, “Alanya'da olduğu gibi İstanbul seçimlerinde de tekrar Millet İttifakı’nın bütünlük ve beraberliğini ortaya koyması su götürmez bir gerçektir. İttifak ortağımız olan CHP ile birlikte dünyanın en güzel şehri olan İstanbul’daki seçimlerde demokrasi ve hukuka yapılan bu saldırıyı kınıyoruz” dedi. CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ’ın “Hemen İstanbul'a gidip çalışacağız” demesi halinde tüm partililerle birlikte sahada omuz omuza çalışacağının sözünü verdi.
‘YSK’NIN KARARI TARİHE GEÇTİ’
CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, “Alanya seçimlerinde birlikte yürüdüğümüz yolda her zaman partisi ve şahsi kimliği ile ittifakın en güzel örneklerinden birini sergilediği için öncelikle Yücel Apaydın'a teşekkür ederim. 6 Mayıs tarihinde, tıpkı bundan yıllar önce üç Tam Bağımsız Türkiye ilkeli gencimizi sonsuzluğa uğurlayan adalet aynı tarihte 16 milyon İstanbullu için de aynı kararı vermiştir. Bir kez daha görüyoruz ki, adaleti rafa kaldıran bir hukuk süreciyle karşı karşıyayız. Elbette sükuneti sağlayacağız, fakat bu seçimler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri olmaktan çıkmış, demokrasi bayrağı altında yanıp tutuşan yurttaşlarımızın Türk hukukuna aldığı ciddi bir tavır olarak şimdiden tarihe geçmiştir” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479