banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Mahmutlar’a Güney’in eli değdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve Yardımcısı Nurettin Uludağ, dün Mahmutlar’a giderek halkın su konusundaki şikâyetlerini yerinde dinledi ve çözüme kavuşturdu

POLİTİKA 23.07.2014, 18:12 23.07.2014, 17:20
Mahmutlar’a Güney’in eli değdi
banner404

Alper KUTAY

YAŞANAN içme suyu sorunu, Mahmutlar Arıtması’ndan gelen pis koku ve caddelerin yıkanması konusunu çözüme kavuşturan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Mahmutlar Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarla birlikte sorunlara ilişkin sohbet etti. Mahmutlar’da yaklaşık üç gündür yaşanan içme suyu sorunu dün nihayet çözüldü. Yangılı Mezarlığı Mevkii ve Vatan Caddesi’ndeki apartmanların 3. katlarına içme suyu çıkmadığı yönündeki şikâyetleri hemen değerlendiren ve sorunu yerinde inceleyen Güney, Yangılı Mezarlığı yanında kepçelerle çalışma başlattı ve tıkanan boruları açtırarak su verilmesini sağladı. ASAT’ın Alanya Sorumlu Müdürü Mustafa Göker ile birlikte Mahmutlar Arıtma Tesisi’ni inceleyen Güney, koku giderici perdelerin alınması konusunda Antalya ASAT Genel Müdürü ile de telefonda görüştü.
SOKAKLAR AYLARDIR YIKANMIYOR
Arıtmada, yapımından bugüne bulunmayan bazı teknik parçaların eksik olduğunu yetkililerden öğrenen Güney, “Önümüzdeki yıl yatırım programına bu teknik parçaları dâhil ederek, koku sorununu tümden çözeceğiz. Bu yıl imkânlar dâhilinde arıtmadan gelen kokuyu minimuma indirebilmek için tüm çalışmaları yapıyoruz” dedi. Mahmutlar’daki Barbaros Caddesi’nin 8 aydır yıkanmadığını dile getiren Mahmutlar Mahallesi sakinleri ise bu konuda Güney’den yardım istedi. Güney, ASAT ekibine direktif vererek, caddelerin baştan sona yıkanmasını istedi. Tüm beldelerdeki büyük caddelerin Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandığını ve 6 ay sonra bu caddelerin tüm sorunlarını Büyükşehir Belediyesi’nin çözeceğini dile getiren Güney, zabıta, cadde temizliği, peyzaj, aydınlatma, işgaliye, alt ve üstyapı işlerini tamamıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çözeceğini ifade etti.
Yorumlar (0)