Litvanya bölgede Şahin'den sorulacak

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Litvanya’nın Fahri Konsolosu olması nedeniyle 8 Aralık Cumartesi günü düzenlenecek ofis açılış töreni ve resepsiyonuna hazırlanıyor

banner404

Haber: Alper KUTAY

ALANYALI Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius’un da Konsolosluk Ofisi açılış programına katılacağını belirten Şahin, konsolosluk ofisi olarak da şehrin göbeğinde bulunan Mola Kavşağı’ndaki Maya Döviz’in üst katında yer alan kendi çalışma ofisini kullanacak. Törene, Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius’u da davet ettiklerini vurgulayan Başkan Şahin, “Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla 8 Aralık Cumartesi günü bir tören düzenleyeceğiz.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NA ÖZEL TEŞEKKÜR
Bu göreve beni layık gören başta Litvanya Cumhurbaşkanı’na, hükümetine, bu işin öncüsü olan Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius’a ve Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ederim. Fahri konsolosluk görevi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayı ile oluyor. Bizi bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da çok teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Bugüne kadar üstlendiğimiz bütün görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştık, mücadele ettik. Bu görevi de en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıp, Alanya’yı temsil edeceğiz” diye konuştu. Şahin’in görevi Alanya’nın yanı sıra Manavgat, Gazipaşa, Gündoğmuş, Akseki ve İbradı’yı da kapsıyor. 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479