banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Kuşyuvası yolu ne zaman tamamlanacak

GÖKBEL'E kalabalık bir ekiple giden Antalya BŞB Başkanı Menderes Türel’e AKP Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ, bazı daire başkanları ve çok sayıda vatandaş eşlik etti

POLİTİKA 18.08.2014, 23:40 18.08.2014, 22:49
Kuşyuvası yolu ne zaman tamamlanacak
banner404
TÜREL, Gökbel Yaylası güzergahı üzerinde bulunan Kuşyuvası’ndaki tünellerde de incelemede bulunan Türel, inşaatı sürdüren Enez İnşaat Firması yetkililerinden bilgi aldı. Konu hakkında açıklama yapan Türel, "Uzunlukları 2 bin 643 metre olan toplam 5 tünel bulunuyor. Büyük bölümü tamamlandı. Kalan kısmı yıl sonuna kadar tamamlanacak. Ayrıca yolun Kuşyuvası-Mahmutlar arasındaki bölümü de bölünmüş yol olarak yapılacak. Önümüzdeki günlerde bu yolun da ihalesi yapılacak. Tüneller ve yol tamamlandığında Alanya’yı İç Anadolu’ya bağlayan alternatif bir karayolu açılmış olacak. Hükümet yatırımlarının dışında biz de Antalya’nın en ücra köşesine kadar hizmet götürme gayreti içindeyiz. Vatandaş büyükşehiri hep yanında görecek ve hizmetleri alacak. Bunun için Antalya’nın tamamında ekiplerimizi oluşturuyoruz. Birimlerimizi kuruyoruz ve her yere en kaliteli hizmetleri götüreceğimizden kimsenin endişesi olmasın" dedi.
'YÖRÜK FESTİVALLERİ DÜZENLENECEK'
Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri alanında da halka yönelik kısa bir konuşma yapan Türel, “Ata sporumuz güreş vatandaşlarımızı bir birine yaklaştıran en önemli geleneklerimizden birisi. Öte yandan yayla ve Yörük kültürü de aynı. Bu tip etkinlikler her zaman söylediğimiz gibi tek bayrak, tek millet, tek devlet ve tek vatan anlayışımızı da güçlendiriyor. O yüzden Yörük kültürü başta olmak üzere gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak için elimizden geleni yapacağız. Belki de Yörük Festivali, bunun güzel bir başlangıcı olabilir. Yörük Festivali yapmak için çalışmalara başlayacağız" dedi.
Yorumlar (0)