Kumbul'dan Taş'a sert sözler: 'Mezarlıktan geçerken ıslık çalıyor'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, AKP'nin ilk yerel seçimde Muratpaşa Belediyesi'ni kazanacaklarını söylemesini, "Mezarlık kenarından geçerken, korkusunu bastırmak için ıslık çalıyor" şeklinde değerlendirdi.

Kumbul'dan Taş'a sert sözler: 'Mezarlıktan geçerken ıslık çalıyor'
banner404

CHP İl Başkanı Kumbul, Kurban Bayramı'nın ilk günü Antalya Valiliği'nin resmi bayramlaşma töreninde, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın yanına gelerek, CHP'nin elindeki Muratpaşa Belediyesi'ni kazanacaklarını söylediğini anımsattı.

Siyasetin ciddiyet gerektirdiğinin altını çizen Ahmet Kumbul, İbrahim Ethem Taş'ın iddialarına şu yanıtı verdi: "İbrahim Ethem Taş, bayramlaşma törenindeki iddialarını bana da söylediğini ifade ederek, haberlere konu olmuş. İnsanlar her şeyi söyleyebilir, fakat siyaset ciddiyet ister. Hükümet'in tüm imkanlarını seferber etmelerine rağmen Cumhur İttifakı son seçimlerde, yani 24 Haziran'da Muratpaşa'da yüzde 12,3 oy kaybetmiştir. Antalya genelindeki oy kayıpları ise yüzde 15,15'tir.  AK Parti 1 Kasım 2015 tarihindeki seçimlere göre Antalya'da 1 milletvekili kaybetmiştir. İbrahim Ethem Taş, son seçimlerde Millet İttifakı'nın yüzde 47,77 oy aldığını da hesaba katmalı. Ayrıca, AKP İl Başkanı'nın 'Cumhur İttifakı devam ediyor' açıklamasına karşın, MHP İl Başkanı ve ardından MHP Genel Merkezi, 'Yerelde seçimlerde ittifak yok' açıklaması yaptılar.  Bırakın Muratpaşa Belediyesi'ni kazanmayı, Büyükşehir Belediyesi ile Kepez Belediyesi dahil bir çok belediyeyi kaybedeceklerini anlayan AKP İl Başkanı, mezarlık kenarından geçerken korkusunu bastırmak için ıslık çalanlar gibi Muratpaşa Belediyesi'ni alacağını söyleyip duruyor. Ancak siyaset ciddi bir iştir. AKP İl Başkanı'nın Muratpaşa Belediyesi'ni kazanacaklarına yönelik sözleri ciddiye almak mümkün değildir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472

banner479