banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

"Kritik bir seçim olacak"

Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi vatandaşları uyaran CHP’li Meclis Üyesi Erdoğan Toktaş, “Bu seçim, Türkiye Cumhuriyeti için bir kırılma noktası olabilir. Bu nedenle Alanya’da yaşayan herkes mutlaka sandığa gitmelidir” dedi

POLİTİKA 06.08.2014, 17:07 06.08.2014, 17:55
banner404
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı, İlçe Başkanı Şevki Türktaş başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı sonrası bir basın açıklaması yapan Alanya Belediye Meclis Üyesi Avukat Erdoğan Toktaş, 10 Ağustos Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine teşkilatın tüm kademelerinin hazırlandığını ve vatandaşlara ulaşarak destek istendiğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye için çok önemli olduğunu söyleyen Toktaş, “Bu seçim Türkiye için, rejimimiz, demokratik ve laik cumhuriyet, hukuk devleti için bir kırılma noktasıdır. Üç adaydan biri olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yasak olmasına karşın devletin tüm imkânlarını kullanıyor. Bu eşit bir seçim değildir” dedi.
‘BAŞBAKAN ÜLKEYİ BÖLÜYOR’
Cumhurbaşkanı olacak kişinin herkesi kucaklayacak, devletin bütün kurumlarını bir arada tutacak, rejime sahip olacak, yurtdışındaki itibarımızı güçlendirecek, herkesi kucaklayan ve sevecen bir kişi olması gerektiğini ifade eden Toktaş, “Ama maalesef bakıyoruz, Başbakanın böyle bir niyeti yok. Cumhurbaşkanı parçalayıcı veya bölücü değil, birleştirici ve bütünleştirici olmalıdır. Ama baktığımızda Cumhurbaşkanı Adayı olan Başbakan bütün kesimlere saldırıyor, hakaret ve küfür ediyor, bağırıp çağırıyor. Böyle bir kişinin Cumhurbaşkanı olduğunu düşündüğümüzde yarın iki gün sonra muhalefet partisi genel başkanı ile ilişkileri nasıl olacak? Bugün meydanlarda Alevi deyip vatandaşa yuh çektirdiği, ‘genel başkan’ demeyip ‘genel müdür’ dediği ana muhalefet partisinin genel başkanı ile nasıl görüşecek?” dedi.
‘BİZİM KİMSEYE BORCUMUZ YOK’
Öte yandan AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu’nun “Alanya’nın Başbakan’a vefa borcu var” sözlerini de yorumlayan Erdoğan Toktaş, “Alanya’nın Başbakan’a vefa borcu yok. Kendisinin varsa gitsin ödesin. Alanya’yı Antalya’ya bağlayan, Antalya’nın mahallesi yapan Başbakan değil midir?  Mahmutlar gibi, birçok ilçeden büyük olan bir beldenin belediyesini kapatıp mahalle yapan AKP ve Başbakan değil midir? Vatandaşın anasının ak sütü gibi helal olan 2B arazilerini zorla elinden alan Başbakan değil midir? Başbakan Alanya’ya ne vermiştir ki vefa borcumuz olsun. Seçime katılım çok önemlidir. Alanya’daki tüm vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti’nin bu dönüm noktası olan seçime mutlaka katılmaya davet ediyoruz. Özellikle yanında elaman çalıştıran tüm esnaf ve otelciler oy kullanmaları için personeline mutlaka izin versinler” dedi.
Yorumlar (0)