banner468

Karşımızda Schumacher olsa golü yine de atarız

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bir önceki başkanı AKP'li Menderes Türel dün Alanya'daydı. Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ve ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan'ı ziyaret eden Türel, akşam da Siyaset Akademisi'ne katılarak bir konferans verdi. Gazipaşa Havaalanı konusunda topun artık penaltı noktasında olduğunu, golü atmanın da AKP'ye düşeceğini söyleyen Türel, “Penaltıyı kazanmışız, artık karşımızda ünlü Alman kaleci Tony Schumacher olsa o golü yine de atarız” dedi.

Karşımızda Schumacher olsa golü yine de atarız

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bir önceki başkanı AKP'li Menderes Türel dün Alanya'daydı. Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ve ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan'ı ziyaret eden Türel, akşam da Siyaset Akademisi'ne katılarak bir konferans verdi. Gazipaşa Havaalanı konusunda topun artık penaltı noktasında olduğunu, golü atmanın da AKP'ye düşeceğini söyleyen Türel, “Penaltıyı kazanmışız, artık karşımızda ünlü Alman kaleci Tony Schumacher olsa o golü yine de atarız” dedi.

27 Nisan 2010 Salı 00:00
Karşımızda Schumacher  olsa golü yine de atarız
banner404
 ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin bir önceki başkanı AKP’li Menderes Türel, 20 yıl önce kendisine ait gazetenin ofisini açmak için iki ay kaldığı Alanya’ya kelimenin tam manasıyla çıkarma yaptı. Dün sabah özel şoförlü lüks otomobiliyle tek başına Alanya’ya gelen Menderes Türel ilk olarak AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney, Türel’i teşkilatın giriş kapısında karşılarken, mini karşılama merasimine birçok AKP’li katıldı. Teşkilatta bir süre dinlenen ve sade Türk kahvesi ikram edilen Türel, kahvesini yudumlarken adeta Alanya’nın da falına baktı. 
ALANYA GİTTİKÇE GÜZELLEŞİYOR
Alanya’ya ilk kez 20 yıl önce geldiğini, ailesine ait gazetenin ofisini açmak için geldiği Alanya’da iki ay kaldığını söyleyen Türel, “O dönem Alanya çok başkaydı. Ama şimdi daha güzelleşmiş. O yıllarda Güneş Otel’de kalmış ve çok değerli dostlar edinmiştim. Bugün hem o dostlarımı görmek, hem bazı temaslarda bulunmak hem de Siyaset Akademisi’nde konferans vermek için geldim” dedi. 
KADER BİZİ AKP’DE BULUŞTURDU
20 yıl önce Alanya’ya ilk geldiğinde Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve dönemin Belediye Başkanı Cengiz Aydoğan gibi isimlerle sıkı dostluk bağları kurduğunu söyleyen Türel, partililerle birlikte saat 11.00’de Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nu makamında ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı iken Sipahioğlu’nun çalışmalarını yakından takip ettiğini ve Sipahioğlu’nu başarılı bulduğunu söyleyen Menderes Türel, “Siyaset garip bir iştir. Ben 2004’te AKP’den seçilirken Hasan Bey de ANAP’taydı. Şimdi kaderin cilvesi bizi AKP’de buluşturdu. Sayın Sipahioğlu Alanya için çok önemli çalışmalar yaptı. Kendisinin Alanya için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Öyle ki, örneğin mesaisinin büyük bölümünü Gazipaşa Havaalanı’nın açılması için harcıyor. En son Sayın Başbakan Antalya Havaalanı İç Hatlar Terminali’nin açılışına geldiğinde kendisi Gazipaşa ile ilgili hazırladığı bir dosyayı Sayın Başbakana ilettiler. Gazipaşa Havaalanı konusunda AKP olarak yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Pist konusunda sorun olduğunu, havaalanının hemen yanı başındaki dağın problem yarattığını duyuyorum. Buradan şunu söylemek istiyorum. Gerekirse o dağı yerle bir eder, büyük uçakları yine de indiririz. Ama bu sözlerim yanlış anlaşılmasın. Çünkü o bölgede evi ve arsası olan vatandaşlarımız var. Onların da haklarını koruyarak bir çözüm bulunacağına inanıyorum” şeklinde konuştu. 
BİRÇOK SORUNU AKP ÇÖZDÜ
Kendisinin çocukken Antalya Alanya Karayolu krizinin olduğunu, büyüdüğünde, hatta belediye başkanı olduğunda dahi bu sorunun devam ettiğini belirten Menderes Türel, “Ben Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum zaman AKP iktidarı bu sorunu bitirdi. Yani 30-40 yıl süren bir sorunu AKP birkaç yılda sona erdirdi. Bu bile AKP’nin bölgemize gösterdiği ilginin bir delilidir” dedi. Gazipaşa Havaalanı bitince Antalya Alanya arası raylı sistemin de hayata geçmesini çok arzuladıklarını ifade eden Türel, “Sayın Hasan Sipahioğlu’na Alanya’ya kazandırdığı güzellikler için çok teşekkür ederim” dedi. Basın açıklamasının ardından Türel ve Sipahioğlu yaklaşık yarım saat baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. Türel ve beraberindekiler saat 12.00’de de Alanya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. 
TÜREL BÜYÜK HİZMETLER YAPTI
AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Türel, AGC Center’ı hayata geçiren Mehmet Ali Dim ve ekibini tebrik etti. AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, burada yaptığı konuşmada, Türel ile 20 yılı aşkın bir dostluklarının bulunduğunu hatırlatarak, “Sizi bugün aramızda görmekten mutluluk duyduk. Gazetecilik de tıpkı siyaset gibi virüslüdür. Bu iki meslek insanın içine işleyince kopmak zordur. Kendileri hem başarılı bir siyasetçi hem de başarılı bir gazetecidir. Antalya’ya ise başkanlığı döneminde beş yılda büyük hizmetleri dokunmuştur. Bu manada kendilerini tebrik ediyorum” dedi. 
ARIKAN HOCA BİZİM DE HOCAMIZDIR
Mehmet Ali Dim ile 20 yılı aşkın bir dostluğunun bulunduğunu söyleyen Menderes Türel de yaptığı konuşmada, “Ben 20 yıl önce Alanya’ya geldiğimde ilk tanıştığım ve yıllardır da dostum olan nadir insanlardan biri de sevgili dostum Mehmet Ali Dim’dir. Babası merhum Arıkan Yılmaz Dim de gazetecilikte bizim hocalarımızdandır. Biz Antalya’da ailecek gazeteciyiz ama Alanya’da öğrendiğim gazetecilik bana meslek yaşantımda birçok artı değer kazandırmıştır. Bu manada hem merhum Arıkan Yılmaz Dim’e hem de Tenekeci Turgut lakabı ile tanınan merhum Turgut Gökgül’e çok şey borçluyum. Bugün buraya hem dostlarımı ziyaret etmek hem de siyasi birikimlerimizi partililerimizle paylaşmak için geldim. Siyaset Akademisi derslerine konuşmacı olarak katılıyorum. Bugüne dek başta Diyarbakır, Trabzon, Gaziantep gibi büyükşehirlere gittim, ilk kez deplasmanda değil kendi evimde maça çıkacağım için de heyecanlıyım” dedi. 
MAKAM İÇİN DEĞİL HALK İÇİN VARIM
Yapılan konuşmaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türel, önümüzdeki genel seçimlerde milletvekilliği veya belediye başkan adaylığını düşünüp düşünmediği sorusuna, “Siyaseti bugüne dek makam veya mevki için değil, halka hizmet için yaptım. Şu anda siyasi bir hedefim yok. Ama ilerleyen süreçte partimizin değerli büyükleri bize ne görev verirlerse de halkımıza hizmet etme noktasında seve seve yapmaya hazırım” şeklinde konuştu. Türel ile AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ve partililer daha sonra AGC Bistro Center’da öğle yemeği yediler. Türel burada AGC Anı Defteri’ne de düşüncelerini yazdı. 
CENGİZ AYDOĞAN’A SÜRPRİZ ZİYARET
Saat 13.00 sularında AGC’den ayrılan Türel ve beraberindekiler, Alanya Belediyesi eski başkanlarından Cengiz Aydoğan’ı ziyaret ettiler. Aydoğan ile eski günleri yad eden Türel ve AKP’liler saat 15.00’te ise ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundular. Menderes Türel, ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan'a yaptığı ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Gazipaşa Havaalanı’nın açılması için elimden geleni yapmaya hazırım. Gerekirse dağı yıkarız, havaalanınını yine de açarız” dedi. Öğle saatlerinde fuar için Antalya'da olduğunu belirten Kerim Aydoğan, “Menderes Türel'e Antalya'ya yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ederim, yoksa şu an ALTSO'da olamazdım. Saat 13.00'te Antalya'dan hareket ettim ve sadece 2 kırmızı ışıkta bekledim. Sheraton Otel'den Alanya'ya 1 saat on beş dakikada geldim. Bunu da Türel’in yaptığı hizmete borçluyuz” şeklinde konuştu. Antalya’ya hizmet yapmaktan mutluluk duyduğunu belirten Türel ise “Biz de Gazipaşa Havaalanı’nın açılması için elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız. Topu penaltı noktasına koyduk, sadece gol atmayı bekliyoruz. Gazipaşa Havaalanı’nın açılması için 24 saat emrinizdeyim, ne gerekiyorsa yapmaya hazırım” dedi. Türel ALTSO’dan ayrıldıktan sonra akşam saat 20.00’de ise Siyaset Akademisi’nde partililere bir konferans verdi. ‘‘Yerel Yönetimler ve Demokrasi’’ konusunda konuşan Menderes Türel, Alanya programı sona erdikten sonra saat 22.00’de Antalya’ya hareket etti.


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 11.12.2012 16:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349