banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Kadınlar Plajı’na destek

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Konyaaltı Sahili'nin devamında yer alan Sarısu Mesire Alanı’nın 'Kadınlar Plajı' olacağı yönündeki açıklaması hem tepki hem de destek buldu

POLİTİKA 22.07.2014, 10:45 22.07.2014, 09:52
Kadınlar Plajı’na destek
banner404
BÖYLE bir uygulamayı olumlu bulduklarını söyleyen Antalya Engelliler Derneği Başkanı Seval Yasak, “Kadınlar lokali ve kadınlar kahvesi var da, kadınlar plajı neden olmasın” dedi. Antalya'da bir süre önce Kaleiçi'ndeki Mermerli Plajı'nın kadınlar için ayrıldığını belirten Yasak, “Büyükannelerimizin hepsi orada denize giriyordu. Aldığımız duyumlara göre bu bölgede yapılacak Kadınlar Plajı sadece kadınların denize girmesine yönelik bir yer olmayacak. Plaj kapsamındaki işletmelerde kadınlara büyük istihdam yaratılacak ve birçok kadın arkadaşımız çalışma imkânı bulacak” diye konuştu.
‘NEDEN RAHATSIZ OLUYORSUNUZ’
Burada oluşturulacak mini pazaryerinde kadınlara el emeğiyle ürettikleri malzemeleri pazarlama imkânı verileceğini de söyleyen Yasak, “Söz konusu plaj sadece tesettürlü kadınlara yönelik bir plaj değildir. İsteyen kadınlar, açık olarak da burayı kullanabilecek. Engelli dernek başkanı olarak birçok engelli kadın arkadaşımızın hiçbir sahilde denize giremediğini çok iyi biliyoruz. Birçoğumuzun annesi, büyükannesi de denize giremiyor. 640 kilometre sahil şeridi olan Antalya'nın küçücük bir yerinde açılan bu plaj neden insanları rahatsız ediyor” dedi.

Yorumlar (0)