İyi Parti’den Ak Parti’ye eleştiri

İyi Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı

İyi Parti’den Ak Parti’ye eleştiri
banner404

Haber: Alper KUTAY 

BÜTÇENİN bir iktidarın siyasi tercihlerini ortaya koyduğunu söyleyen Apaydın, “Bütçede alınan kararlar bir siyasi partinin eğilimini gösterir. 2019 bütçe görüşmelerinin sonunda nimetler faize ve israfa ayrılmıştır. Milletimize de bu planlamada faizlerin külfeti kalmıştır” dedi. 2019 yılı bütçe kararlarında faiz ödemeleri için ayrılan miktarın 117 milyar TL olduğunu belirten Apaydın, “Eğer iktidar tercihlerini halktan yana kullansaydı, 117 milyar lirayı 780 bin kişiyi konut sahibi yapmak adına kullanabilirdi. 3.7 milyar lira firmalara yatmayan hastaların garanti bedelini ödeyerek el alemin cebine para koymak yerine çiftçimize mazot ve gübre desteği sağlayıp mazotu 1,5 liraya düşürebilirdi. Halktan yana tercihini kullansalardı çiftçi ve halkın ekonomisi de rahatlardı” dedi.

‘İKTİDAR HERKESE EŞİT OLMALI’
Ülkede para olduğunu ancak iktidarın bunu vatandaşa verme isteği olmadığını savunan Apaydın, “İktidarın görevi herkese eşit bir şekilde ulaşmaktır. İktidarın görevi 81 milyona aynı hizmeti vermek, vatandaşın refahını düşünmektir. İsraf saltanatı ile günde 2 trilyon TL tüketenler vatandaştan hallerine şükretmesini bekliyor. Vatandaş çok şükür, şükür etmek nedir biliyor. Ama israflar ve faizler sonucu zamlarla mücadele eden halk faizlerin altında ezilmekten bıktı. İstenildiğinde vatandaşın yanında olunabileceğini unutan iktidar, 2019’un bütçesini faizcilerin ödemelerine ayırmıştır” diye konuştu.
‘AMERİKA ÇEKİLMEKTEN GEÇ KALDI’
Birkaç gündür Amerikan askerlerinin Suriye’den çekilmesiyle ilgili haberleri izlediklerini belirten Apaydın, “Amerikan askerlerinin zaten burnumuzun dibi olan; sınırımızda komşumuz olan Suriye’den çekilmesi gerekmekteydi. ABD askerlerinin burnumuzun dibinde cirit atması kabul edilebilir bir şey değildir. Sınır politikalarımız dış siyasetin karmaşıklığına bırakılacak bir politika değildir. Türk askeri vatanımızı ve milletimizi koruyacak kudrettedir ve kuvvettedir. Bu milletin kendisi asker bir millettir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472