İttifak’ın adayı Yücel mi olacak?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “ittifak yapılabilir” açıklamasına Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da destek verince, yerel seçimlerde iki partinin ittifak yapma ihtimalinin güçlendiği konuşuluyor

İttifak’ın adayı Yücel mi olacak?
banner404

Haber: Alper KUTAY

BAHÇELİ'NİN yerel seçimlerle ilgili, “MHP yine sağduyulu duruşunu devam ettirecektir. Elde edilen kazanımların 31 Mart’ta yok olmasını arzu etmiyoruz. İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 27 bölge zillete kendini kaptıran yönetimlerin eline geçmemelidir” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Kırgızistan dönüşü uçakta yaptığı açıklamada ittifaka olumlu yaklaştıklarını belirterek, “Milletvekili seçiminde attığımız bir adım var. Yerel seçimlerde de böyle bir adımı müşterek olarak atabiliriz. Taraflar olumlu bakarsa böyle bir adım niye olmasın” yanıtı vermişti.

ANTALYA’DA TÜREL, ALANYA’DA YÜCEL
Bahçeli ve Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra gözler Antalya ve Alanya siyasetine çevrildi. Antalya’da CHP’nin adayının mevcut Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek olması halinde CHP’nin şansının giderek arttığı ifade edilirken, Büyükşehir’i CHP’ye kaptırmak istemeyen Ak Parti ile MHP’nin Antalya’da ittifak yapabilecekleri ve mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel etrafında birleşecekleri ifade ediliyor. Antalya merkezde Ak Parti’nin adayı için destek vermesi halinde MHP’nin de Alanya adayına destek isteyebileceği, mevcut Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in yeniden aday gösterilmesi halinde Ak Parti’den de Yücel’e destek vermesinin isteneceği konuşuluyor. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Başkan Yücel’i yeniden aday gösterip göstermeyeceği ise merakla beklenen en önemli konuların başında geliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472