banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

İsrail mallarını boykot çağrısı

İhsanoğlu’na destek istemeye gelen partililere İsrail konusunda dert yanan Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, “Bu yaşta elimize silah alıp savaşacak halimiz yok. En azından ekonomik savaş açalım ve İsrail mallarını artık satın almayalım” dedi

POLİTİKA 22.07.2014, 19:29 22.07.2014, 18:34
İsrail mallarını boykot çağrısı
banner404
 CUMHURBAŞKANI Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vermek için bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Demokrat Parti (DP), Alanya Ülkü Ocakları ve Ülkücü İşçiler Derneği, dün de meslek odası başkanlarını ziyaret etti. Ziyarete MHP’lilerin yanı sıra CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, BBP İlçe Başkanı Fevzi Yıldırım, DP İlçe Başkanı Bilal Gündoğan, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Erhan Çınar ve Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Osman Gülmez katıldı.
‘ADAM GİBİ ADAMA OY VERİN’
İlk önce Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak’ı ziyaret eden heyet, daha sonra aynı binada faaliyet gösteren Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci’yi ziyaret ettiler. Grup adına konuşan CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, “Herkesin ‘Çatı Adayı’ dediği, adam gibi adam, dili ve dini ile bütünleştirici, Türkiye Cumhuriyeti’ni bölen değil, aksine bütünleştirici, ‘Herkesin Adamı’ diye tarif ettiğimiz Prof. Dr. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek istiyoruz” dedi. Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci ise yaptığı açıklamada, kendilerini ziyaret eden partililere teşekkür etti.
‘İSRAİL MALLARINI SATIN ALMAYIN’
Son dönemde Ortadoğu’da yaşanan sorunların aşılması sırasında Türkiye’nin güçlü bir lidere ihtiyacı olduğunu belirten Değirmenci, “Ortadoğu'da kanayan yaranın bir an evvel kapanmasını istiyoruz. Batılı ülkelerin yanı sıra Arap ülkelerinin de bu katliama sessiz kaldıklarını görüyoruz, bu da bizi derinden yaralıyor. Akan Müslüman kanına hiç kimsenin kılı kıpırdamıyor, ama bir İsrailli öldüğü zaman dünya ayağa kalkıyor. Bu mübarek Ramazan Ayı’nda bu olayları kınıyorum. İnşallah bu kan durur. Elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Hiç değilse İsrail ürünlerini satın almayarak boykot edebiliriz. Ekonomik olarak tepkimizi gösterelim. Yoksa hiç kimse eline silah alıp savaşacak değil” diye konuştu.
Yorumlar (0)