‘İşi gücü futbola bağlamış’

ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'na sert sözlerle yüklenen CHP Başkan Yardımcısı Avukat Erdoğan Toktaş, “Çavuşoğlu top oynamayı bırakıp artık halkın içine insin.

‘İşi gücü futbola bağlamış’
banner404
 Alanya halkının çırpınışlarına kulak versin. İşi gücü futbola bağlamış, Ankara’dan Alanya’ya bile sırf futbol oynamak için geliyor” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı’nın haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı dün gerçekleştirildi. İlçe Başkanı Şevki Türktaş başkanlığında yapılan toplantıda gündemdeki gelişmeler değerlendirildi. Toplantı sonrası gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan Başkan Yardımcısı Avukat Erdoğan Toktaş, AKP Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nu eleştirdi. 
‘ÇAVUŞOĞLU TUTARLI KONUŞMUYOR’
Toktaş, “Çavuşoğlu uzun süredir Alanya'yı unutmuştu. Ama geçenlerde Antalya'ya geldi, 3-4 gün top oynayıp gitti” dedi.
Çavuşoğlu'nun hafta başında Alanya Öğretmenevi'nde köy ve merkez mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıyı da değerlendiren Toktaş, “Çavuşoğlu Alanya'ya geldi, bir kısım değerlendirmeler yapıp gitti. Bu AKP'li arkadaşlar hep genel değerlendirmeler yapıyorlar, kanunla ilgili bir şey söylemiyorlar. Mesela ‘IMF'ye borç vereceğiz’ diyor. Siz önce memura ve emekliye hak ettiği paraları verin” diye konuştu. Çavuşoğlu'nun köylere ayrılacak bütçe hakkında yaptığı konuşmayı da eleştiren Toktaş, şunları söyledi:
‘HALKA RESMEN YALAN SÖYLEDİ’
“Çavuşoğlu açıklamasında İl Genel Meclisi tarafından Alanya’nın köylerine 1 milyon TL ayrıldığını ve Büyükşehir Yasası'nın ardından bu payın 100 milyon TL’ye çıkacağını öne sürmüş. Acaba Avrupa Başkanı olan Çavuşoğlu bu 100 milyon TL'yi nasıl hesapladı? Kanunun neresinde böyle bir şey var? Bu rakama hangi formülle ulaşılacak? Yasa açık bir şekilde yazılmış, baktık ve böyle bir madde yok. 100 milyon TL'yi nasıl bulmuşlar, bize de açıklasınlar. ‘Yasa iyidir’ demek için olmadık şeyler söylüyorlar. İnsan için en kötü şey, yanlış bir şeyi savunmaya çalışmaktır, bunlar da aynen böyle yapıyor.”
‘MAHMUTLAR’A DESTEK VERSİNLER’
CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan'ın, yerinde vergilendirme için TBMM Başkanlığı'na sunduğu kanun teklifini de değerlendiren Toktaş, “AKP'li arkadaşlara bu teklifi desteklemelerini tavsiye ediyoruz. Eğer bu kanun kabul edilirse, Alanya'da bulunan büyük ticari işletmeler Alanya'da kazandıklarının vergisini Alanya'ya verecekler. Bu da Alanya ve Antalya'nın genel bütçeden alacağı vergi geliri buna bağlı olarak artacaktır” dedi. Mahmutlar, Konaklı ve Demirtaş'ın ilçe olmak için yaptığı çalışmalara tam destek verdiklerini de söyleyen Toktaş, “İl olmakla ilgili kanun teklifimiz mecliste duruyor. Mahmutlar beldesinin ilçe olması konusunda çalışmalarımız devam ediyor. AKP'li arkadaşlara da buradan sesleniyoruz. Özellikle Avrupa Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu'na sesleniyoruz. Bıraksın top oynamayı, halkın reel sorunlarına insin, Alanya'nın çırpınışlarına yardımcı olsun. Mahmutlar'ın yanında Konaklı ve Demirtaş'ın da ilçe olması için çalışmalara destek vereceğiz. AKP'li arkadaşlar soyut söylemleri bırakıp Alanya halkına destek versinler” diye konuştu.
‘ADİL OKUR İSTİFA ETTİRİLMİŞTİR’
Alanya Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığı'ndan ve üyeliğinden istifa eden Mimar Adil Okur'un istifa süreci hakkında da konuşan Toktaş, şunları söyledi: “AKP İlçe Teşkilatı ile Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu arasında bir sürtüşme olduğu açık bir şekilde biliniyor. İmar Komisyonu Başkanı ve üyesi Adil Okur da bazı talepleri yerine getirmek istemediği için istifa etmiştir. Ankara'da iş alma olayı filan tamamen bu işin kılıfıdır, kokusu çok yakında ortaya çıkacaktır.”
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2012, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472