banner468

İpek: Siz yeter ki çok çalışın il konusu kendiliğinden olur

AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı için üç gündür Alanya'da bulunan Seçim İşleri Başkanı Haluk İpek, dün protokol ziyareti yaptı. Konuşmasında Alanya ilçesi yerine Alanya ili ifadesini kullanan İpek, “Alanya'yı il yapacak mısınız?” sorusuna, “Şu anda gündemimizde yok ama siz çok çalışırsanız ileride belki de kendiliğinden olur” yanıtı verdi.

İpek: Siz yeter ki çok çalışın il konusu kendiliğinden olur

AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı için üç gündür Alanya'da bulunan Seçim İşleri Başkanı Haluk İpek, dün protokol ziyareti yaptı. Konuşmasında Alanya ilçesi yerine Alanya ili ifadesini kullanan İpek, “Alanya'yı il yapacak mısınız?” sorusuna, “Şu anda gündemimizde yok ama siz çok çalışırsanız ileride belki de kendiliğinden olur” yanıtı verdi.

01 Mart 2011 Salı 00:00
İpek: Siz yeter ki çok çalışın il konusu kendiliğinden olur
banner404
 Alper KUTAY
ADALET ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Seçim İşleri Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, halk oylamasından sonra vatandaşın, AK Parti'ye yoğun bir desteği olduğunu söyledi. AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı İstişare ve Bilgilendirme Toplantısı dolayısıyla üç gündür Alanya'da bulunan İpek, sabah kahvaltısını aralarında AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney ve ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan’ın da olduğu kalabalık bir grupla Gedevet Yaylası’ndaki Park Orman’da yaptı. İpek ve beraberindekiler daha sonra saat 12.00’de Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan'ı makamında ziyaret etti. Kaymakam Doğan ve birim amirleri, İpek ve milletvekillerini Hükümet Konağı’nın kapısında karşıladı.
MERHUM ERBAKAN TÜRK SİYASETİNDE ÖNDER BİR İSİMDİ
Ziyarete, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mustafa Ataş, SKM Başkan Yardımcısı Halide İncekara, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve Çankırı Milletvekili Nurettin Akman da katıldı. Hulusi Doğan, kendisini ziyaret eden milletvekillerine, Alanya'da gerçekleştirilen yatırımlar, ilçenin sorunları ve ilçe turizmi hakkında bilgi verdi. Ziyaret sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Seçim İşleri Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı İpek, eski Başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın ölümünden dolayı üzüntü duyduğunu belirtti. Erbakan'ın Türkiye siyasetine ve demokrasisine önemli katkı veren bir lider olduğunu ifade eden İpek, “Kendisi, Türk siyasetinin önemli bir ismiydi. Türk siyasetine, demokrasimize önemli katkısı olan ve siyasete belli bir bakış açısı getiren, aslında bir hiciv de getiren, tüm dünyaya ve Türkiye'ye de fikirlerini aksettirmiş, Türkiye'de birçok insanda emeği olan bir lider. Allah rahmet eylesin” dedi.
SİPAHİOĞLU: ALANYA’YA GELİRKEN GAZİPAŞA’YI KULLANIN
İpek ve beraberindeki milletvekilleri daha sonra Alanya Belediyesi'ni ziyaret etti. İpek ve milletvekillerini belediyenin kapısında AKP’li Belediye Meclisi üyeleri Eray Erdem, Hüsnü Akçalıoğlu ve Kadriye Görücü ile Teşkilat Başkanı Ali Putur karşıladı. Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, İpek ve AK Parti milletvekillerine yaz döneminde Alanya'ya yapılacak ziyaretler için ilçeye gelirken Gazipaşa Havaalanı'nı kullanmalarını önerdi. Sipahioğlu, ayrıca yaz döneminde Gazipaşa Havaalanı'na gelen yolculara muz ikram etmeyi planladıklarını söyledi. Ziyaret sırasında SKM Başkanı Mustafa Ataş, Belediye Başkanı Sipahioğlu'nun makamındaki balkona çıkarak fotoğraf makinesiyle Alanya'yı görüntüledi.
REFERANDUMDA % 52 EVET DİYEN ALANYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ
İpek ve beraberindekiler, buradan AK Parti İlçe Teşkilatı'na geçerek partililerle görüştü. Haluk İpek partide basın açıklaması yaparak, toplantıya katkı sağlayanlara teşekkür etti. Alanya'nın, kendilerine iyi bir ev sahipliği yaptığını belirten İpek, asıl teşekkürü referandumda çıkan yüzde 52 evet oyundan dolayı etmek istediğini söyledi. Alanya'nın referandumda verdiği desteğin kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayan İpek, şöyle konuştu: “Sahil bandı il ve ilçelerle renge boyandığında Alanya tabi ki evet oylarının daha yüksek olduğu ilçe olarak gözüktü. Dolayısıyla Alanya, genel merkeze moral verdi.
AKP’YE DESTEK VERDİĞİNİZ SÜRECE ÇOK YOL KAT EDECEKSİNİZ
O nedenle seçim işleriyle ilgili son istişare toplantımızı Alanya'da yaptık. Hepsi de Alanya'nın ev sahipliğinden çok memnun oldular. Referandumdan sonra Alanya'nın üzerine biraz daha yük bindi. Yapılacak genel seçimde oy oranının daha yüksek olmasını bekliyoruz. Alanya, sahil kesiminde hem ekonomisi, hem siyaseti çok dinamik bir bölgedir. Bu dinamizmini, bu ekonomik gücünü daha iyi koordine ettiğinde, bu siyasal gücünü daha iyi koordine ettiğinde, önümüzdeki seçimde inşallah AK Parti'ye yoğun bir destek verdiğinde ileride çok daha iyi bir yol kat edeceğine inanıyorum. Biz de bunun için elimizden geleni yapacağız.”
GÜNDEMDE İL KONUSU YOK AMA ÇOK ÇALIŞIRSANIZ OLABİLİR
Haluk İpek, partide basın açıklaması yaptığı sırada, Alanya ilçesi yerine Alanya ili ifadesini kullanıp arkasından Alanya ilçesi olarak düzeltti. Bunun üzerine bir gazeteci kendisine, “Dün SKM Başkanı Mustafa Ataş Bey de konuşurken dil sürçmesi yaşadı ve Alanya'ya il dedi. Bugün siz de yaşadınız aynı şeyi. Alanya'yı il yapıp bu dil sürçmelerinden kurtulmayı düşünüyor musunuz?” diye sorması üzerine, şunları söyledi: “Şu anda AK Parti iktidarının gündeminde, Türkiye'nin herhangi bir yerinde il yapmakla ilgili bir çalışma yok ama il konusu gündeme geldiğinde ilk akla gelen yer Alanya oluyor. Bizim Ankara'daki değerlendirmelerimizde de böyle ama siz Alanya'nın gelişmesine, çalışmalara daha da hız verirseniz bir müddet sonra onlar kendiliğinden gelir inşallah.”
HALK OYLAMASINDAN SONRA SEÇMENİN BÜYÜK DESTEĞİ OLDU
İpek, “AK Parti'nin yeni hedefi yüzde 58 oy olarak konuldu. Siz ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi: “Tabi ki siyasi partiler kendilerine hedefler koyarlar. Bu bizim 3. genel seçimimiz. İlk seçime girdiğimizde seçime üç ay kala anketlerde yüzde 28, yüzde 30 bandındaydık. Seçimi yüzde 34,5'ta tamamladık. İkinci genel seçimde, seçimlere beş ay kala yapılan anketlerde yüzde 32 bandındaydık. Sonraki siyasi gelişmeler (367 ile ilgili meclisteki kriz, cumhurbaşkanlığı seçimi krizi dahil olmak üzere) sonucunda 2007 seçimlerini yüzde 47 bandında tamamladık. Şu anda özellikle halk oylamasından sonra vatandaşımızın Türkiye genelinde AK Parti'ye yoğun bir desteği var. Üç ay sonraki seçimde bu desteğin çok yüksek bir seviyede çıkacağını umut ediyoruz. Özellikle Akdeniz sahil bandında bütün illerde, buna Antalya ve Alanya dahil olmak üzere anketlerde AK Parti birinci parti olarak çıkmakta. Bunun devam edeceğini umuyoruz.”
VATANDAŞ SANDIKTA NE DİYORSA BİZİM İÇİN O GEÇERLİDİR
“Türkiye'de tek partiye doğru bir gidiş var mı sizce” sorusunu da yanıtlayan İpek, Türkiye'nin 1950'den sonra çok partili sistemi ve seçimleri benimsediğini, seçimleri birçok batılı devletten çok daha düzgün yaptığını hatırlatarak, “AK Parti'den önce parlamentoda bir sürü parti vardı. Vatandaş o parlamentoda bulunan bütün partileri parlamentodan uzaklaştırdı ve yeni birilerini getirdi. Yani biz ülkemizde birçok batılı devletlere göre seçimlerimizi düzgün yapıyoruz” dedi. İpek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vatandaş istediğini iktidar yapar, istediğini iktidardan uzaklaştırır, istediğini yüzde 9,5'ta tutar, istediğine yüzde 10,5'la barajı aşırır. Dolayısıyla seçimlerde vatandaş ne diyorsa o oluyor.
SAYIN BAŞBAKAN ORTADOĞU’DA LİDER BİR İSİM OLMUŞTUR
Vatandaşın tercihini, vatandaşın demokratik iradesini farklı yorumlayarak bir yerlere koymak demokrasiyi bilmemekten gelir. Tek parti ne demek. Başka hiç bir siyasi partinin seçime girememesi, vatandaştan oy isteyememesi demek. Şimdi şu andaki iktidarın dışındaki bir partiye vatandaş destek verirse iktidara taşıyabilir mi? Taşıyabilir. O zaman niye AK Parti'yi tercih ediyor. Çünkü geçmişteki o parçalı siyasi yapıyı, koalisyonu vatandaş istemiyor artık. Ortadoğu'da iktidar olan, Ortadoğu'da lider olabilen, Balkanlarda lider olabilen, Türk Cumhuriyetlerinin önünde lider olabilen bir güçlü iktidar istiyor ve güçlü iktidarı devam ettirecek iradesini ortaya koyuyor.”

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 11.09.2012 14:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349