‘İnönü'yü bu toplumun hafızasından silemezler’

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Devrim Kök, İsmet İnönü'nün vefatının 39'uncu yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

‘İnönü'yü bu toplumun hafızasından silemezler’
banner404
 Kök, mesajında, milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasında önemli görev alan, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılırken güçlü bir misyon yüklenen, Mustafa Kemal'in silah arkadaşı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin ikinci genel başkanı İsmet İnönü'yü vefatının 39'uncu yıl dönümünde sevgi, saygı, minnet ve şükranla andıklarını belirtti. İsmet İnönü'nün sadece milli mücadelenin kazanılmasında, Cumhuriyetin inşasında görev almış bir kişi olmadığını vurgulayan Kök, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
‘O GERÇEK BİR KAHRAMANDI’
“O, Mustafa Kemal'in aramızdan zamansız ayrılışıyla karşı karşıya kaldığımız olumsuzlukları, eksiklikleri gidermede de önemli mücadeleler ortaya koymuş bir isimdir. O aynı zamanda, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sıfatıyla bu ülkeyi çok partili sisteme taşıyan kişidir. O'nun kıymetini kimse karartamayacaktır. Dünyaca kabul görmüş diplomatik zekasıyla savaş meydanlarında kazandırdıklarından en az onlar kadar önemlilerini emperyalist güçlerin masalarında elde eden İsmet İnönü, aynı zamanda bu ülkeyi ikinci dünya savaşına sokmamayı başarmış bir liderdir. O'nun sadece bu başarısı bile bu ülke ve insanının geleceğine neler kazandırdığının bir göstergesidir. İnönü'yü bu toplumun hafızasından kimse silemez.”

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2012, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472