'İl önerimiz gündeme gelmiyor'

CHP haftalık olağan toplantısı gerçekleştirildi

'İl önerimiz gündeme gelmiyor'
banner404

 Günay AKTAŞ


CUMHURİYET
Halk Partisi (CHP) İlçe Yönetim Kurulu, haftalık olağan toplantısı dün İlçe Başkanı Şevki Türktaş'ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda partisi adına bir açıklama yapan CHP İlçe Başkan Yardımcısı Avukat Erdoğan Toktaş, 11 ayın sultanı Ramazan'ın hayırlara vesile olmasını diledi. Ramazan ayında ülke sorunlarının çözüme kavuşturulmasını dilediklerini söyleyen Toktaş, "Herkes inşallah aklını başına toplar" dedi.
"2B MAĞDURLARI OYUNA GETİRİLDİ"
2B mağduru olan vatandaşların oyuna getirildiğini de iddia eden Türktaş, "Uzun süredir 2B ile ilgili sıkıntıları anlatıyoruz. Konu ile ilgili çalışıyoruz. Daha önce de rayiç bedelleri itiraz hakkı verilmesi ile ilgili kanun teklifi vermiştik. Bu kanun teklifi ile ilgili de hiçbir çalışma yok. Hiçbir geri dönüş yok. Hükümetin Alanya temsilcileri sürekli Ankara'ya gidip geldiler. Bu sorunu çözüp sıkıntıları aşacağız dediler. Fakat bugüne kadar hiçbir sıkıntının aşılmadığını görüyoruz. Önümüzdeki günlerde aşılacağına dair de hiçbir belirti görmüyoruz. Nitekim idare 2B arazilerini rayiç bedelleri üzerinden belirlemiş oldu. Vatandaşlara tebligat göndererek satışa çıkarmış görünüyor. Vatandaşlar da idareye çağırılmaktadır. AKP İlçe Yönetimi’nin acizliğidir. AKP İlçe Yönetimi’nin basiretsizliğidir, yetersizliğidir. Bu şekilde insanları mağdur ettiler. Bu şekilde sıkıntıya soktular. ‘Çözeceğiz’ dediler, ‘İndireceğiz’ dediler, hiçbir şey yapmadılar. AKP İlçe Yönetimi’ne tekrar söylüyoruz; 2B mağdurlarının durumunu mutlaka gözden geçirin. Seçim dönemine giriyoruz. Sıkıntılı bir döneme gidiliyor. Önümüzde Ramazan var ve bu vatandaşların isyanına, sıkıntısına, içine düştükleri duruma mutlaka bir çözüm bulsunlar. Yoksa önümüzdeki günlerde büyük sıkıntı olacak. Her ne kadar şimdi bir sessizlik hakim ise de vatandaşlar bir çözüm önerisi bekliyor. Yarın birgün bu insanlar sokağa dökülüp isyan bayraklarını açtıkları zaman bunlara ‘Çapulcu’ diyecekler. Bunlara suçlamalarda bulunup ‘CHP kışkırtıyor’ diyecekler. Yine aynı şeyleri söyleyecekler. 2B sorunu çok büyük sıkıntılar getirmiştir. Vatandaşlar ileride bunu mutlaka gündeme getirecektir. Daha ağır bir şekilde geleceklerdir. Onun için yöneticileri ve AKP İlçe Yönetimi’ni özellikle bir kez daha uyarıyoruz" şeklinde konuştu. 
"İL ÖNERİMİZ GÜNDEME ALINMIYOR"
Toktaş sözlerini şöyle sürdürdü: "Alanya'nın Büyükşehir Kanunu nedeniyle Antalya'ya bağlanması, Antalya'nın mahallesi olması Alanya'yı bekleyen en büyük sıkıntılardan birisi. Alanya çok büyük sıkıntılar çekiyor. Herkes bu kanuna karşı. Biz Alanya'nın il olması yönünde TBMM'ye öneri sunduk. Kanun teklifimiz mecliste hiç gündeme gelmedi, hiç çalışma yapılmadı. Biliyorsunuz meclis de artık 1 Ekim'e kadar tatile girecek. Mecliste bir faaliyet olmayacak ve maalesef Alanya’mızın il olma umudu yine meclisin tozlu raflarına kaldırılmıştır. Buna rağmen bakıyoruz AKP İlçe Yönetimi sürekli olarak aday adaylığına odaklanmış durumda. Aday adaylarının kim olacağın konusunda bir çalışma içerisindeler. Alanya’mızı yine çok sıkıntılı bir dönem bekliyor. Yine biliyorsunuz Alanya'da da her şey ülkede olduğu gibi önümüzdeki yerel seçimlere odaklandı. Hiç kimse bir proje üretip bir çalışma yapmıyor. İnsan odaklı hiçbir çalışma yok. Her şey artık 8-9 ay sonra gerçekleşecek olan seçime odaklı. Bu yılı da yine böyle kaybetmiş durumdayız" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2013, 05:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472