İki seçim ancak dayandı!

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, partinin kapatılmasına yönelik aldıkları kararla ilgili, “Bir tabela partisi olarak devam etmenin anlamı yoktu. Anadolu Partisi’ne halkın umudu başta çok büyüktü. Ancak ‘bu seçim çok önemli, bölüyorlar’ paranoyasıyla neredeyse aforoz edildik. Muhteris muhalefet linç kampanyası yürüttü. Bu muhalefet yapılanmasıyla kırk seçim de geçse sonuç değişmez” dedi

İki seçim ancak dayandı!
banner404
14 yıla yakın bir iktidar sürecinin, çok partili dönemde ilk kez olduğunu hatırlatan Tarhan, “Bu normal mi? Mutlak bir iktidar var, peki ya muhalefeti konuşan var mı? İktidar partisi zaferden zafere koşarken bile üç kez genel başkan değişebilmişken, muhalefet hala salı müsamereleri ile uğraşıp koltuk koruma derdinde. Hukukun ve medyanın sustuğu, savaş rüzgarlarının estirildiği bir dönemde, muhalefetin yenilenip, refleks geliştiremiyor” dedi.Seçimlerde, bazı güçlerin, “mevcut iktidardan kurtuluş yolu olarak HDP’yi işaret ettiğini”, medyanın kendilerine kapatıldığını iddia eden Tarhan, “CHP’yi bölüyorsunuz, gizli güçler tarafından kuruldunuz” algısı oluşturmaya çalışanların ise kısmen başarılı olduğunu kaydetti.
Bu yola çıkarken, “Dizlerimin üstünde sürünmektense, ayaklarımın üzerinde ölmeyi tercih ederim” dediğini anlatan Tarhan, şunları söyledi: “Hala öyle düşünüyorum. Biz siyasetçilik oynamak için yola çıkmadık. Birileri particilik yapsın senelerce bir koltukta oturalım, dostlar alışverişte görsün diye bu işe girişmedik. Anadolu Partisi’ni kurduğuma asla pişman değilim. Ama kitlelere ulaşamadık. Sonucuna da katlanırız” diye konuştu.
“Siyasi faaliyetlerime keşke CHP’de devam etseydim” demediğinin altını çizen Tarhan, “Mevcut hiçbir parti ilgi alanımda değil” diye devam etti. 

 


Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 01:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472