banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

"İhsanoğlu’ndan hayır gelmez"

Geçmişte tüm partilerin uzlaşı ile Cumhurbaşkanı seçtiği Ahmet Necdet Sezer’in Türkiye’ye toplu iğne ucu kadar faydası olmadığını savunan AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, “Bu yüzden AKP dışındaki diğer partilerin Çatı Adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu da seçilse ülkeye hayrı dokunmaz” dedi

POLİTİKA 22.07.2014, 16:28 22.07.2014, 15:45
"İhsanoğlu’ndan hayır gelmez"
banner404
Alper KUTAY
ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, dün ekibiyle birlikte Alanya’daki bazı kamu kurumlarını ve sivil toplum örgütlerini ziyaret edip 10 Ağustos’ta 1. turu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için destek istedi. Berberoğlu’na ziyaretleri sırasında AKP Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Necati Yıldırım, AKP İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Irmak ile AKP Gençlik Kolları Başkanı Cemal Yeniacun eşlik etti. Berberoğlu ve ekibinin ilk durağı, geçtiğimiz aylarda Alanya Milli Eğitim Müdürü olan Hüseyin Er’in makamı oldu.
SEZER DÖNEMİNİ ELEŞTİRDİ
Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Mustafa Berberoğlu, “Seçim çalışmalarımız devam ediyor. Resmi kurumları ziyaret edip destek istiyoruz. Sayın Hüseyin Er de yeni atandı, yaklaşık iki aydır yoğun bir çalışma dönemi yaşıyor. Çalışmalarında başarılar diliyoruz. İnşallah Alanya için güzel ve hayırlı işlere imza atar” dedi. Diğer Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu için CHP, MHP, DP ve BBP’nin sahaya inmesini nasıl değerlendirdiği de sorulan Berberoğlu, “Biliyorsunuz daha önceki yıllarda ‘Uzlaşma ile CB seçelim’ dedik, halkı bu işe hiç karıştırmadık, beş siyasi parti bir araya geldi ve Ahmet Necdet Sezer'i CB seçti. Sezer döneminin Türkiye Cumhuriyeti’ne ne faydası oldu, anlayamadık” diye konuştu.
‘HER KONUDA İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ’
Ancak ‘Muhtar bile seçilemez’ denilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 yılda Türkiye’ye adeta çağ atlattığını savunan Berberoğlu, “Çatıda birleşebilirler ama tabanda halkın ne yapacağı önemli. Biz halkımıza güveniyoruz” dedi. Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er de yaptığı açıklamada, AKP İlçe Teşkilatı yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Eğitim konusunda AKP’nin desteğinin tam olduğunu ifade eden Er, “İhtiyaç duyduğumuz an, gün ve saat gözetmeksizin bilgi paylaşımı yapıyoruz” diye konuştu. Berberoğlu ve beraberindekiler daha sonra Alanya PTT, Emniyet ve Nüfus Müdürlüğü, Alanya Müftülüğü ile Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) yönetimini ziyaret edip destek istediler.
Yorumlar (1)
Ali ÇELİK 5 yıl önce
elbette i̇hsanoğlundan bi̇r hayir gelmez memleketi̇mi̇ze,çünkü diş mi̇hraklarin i̇çerdeki̇ taşeronlarinin adayidir kendi̇si̇,mi̇lleti̇n adayi asla deği̇l,mi̇lleti̇n adayi recep tayyi̇p erdoğan,dolayisiyla bi̇z alanya halki olarak elbette adayimiz,yani̇ mi̇lleti̇n adayi receb tayyi̇p erdoğan i tam gaz destekli̇yoruz