banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

İhsanoğlu için buluştular

BİRÇOK muhalefet partisinin desteklediği ‘Çatı Aday’ olarak bilinen Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu için önceki akşam Alanya Belediye Düğün Salonu’nda bir konferans düzenlendi

POLİTİKA 26.07.2014, 00:21 25.07.2014, 23:36
İhsanoğlu için buluştular
banner404
KONFERANSA katılanları Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Şevki Türktaş, MHP İlçe Teşkilatı yöneticileri ve diğer siyasi partililer giriş kapısında karşıladı. Çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı konferansta Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yerel seçimlerde CHP’den Alanya Belediye Başkan Adayı olan Şefik Türktaş, MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Hüseyin Yıldız da hazır bulundu. Antalya’dan gelen CHP İl Başkanı Devrim Kök ve MHP İl Başkanı Osman Çetin’in konuşma yaptığı konferansın sunumunu ise CHP’nin eski ilçe başkanlarından Mevlüt Güven yaptı.
ÇETİN ALANYA’DAN DESTEK İSTEDİ
Halkın yoğun ilgi gösterdiği konferansta ilk konuşmayı MHP İl Başkanı Osman Çetin yaptı. İlk turu 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için tüm vatandaşlara ulaşıp ülkenin içinde bulunduğu durumu anlatarak sandığa gitmesini sağlamak gerektiğini vurgulayan Çetin, “Bunu başaracak gücün ve inancın hepimizde olduğunu düşünüyorum. Bizler tek yürek, tek vücut olup vatandaşımıza ve milletimize ulaştığımız zaman her zorluğun üstesinden gelip her sonucu büyük Türk milleti ile beraber alacağımızı ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde desteklediğimiz adayın Ekmeleddin İhsanoğlu olduğunu ve kazananın o ve milletin olacağını millete gösterip sandıktan o sonucu alacak güç hepimizde var” dedi. Çetin, 12 yıllık AKP iktidarında Başbakan Erdoğan’ın icraatlarını da sert bir dille eleştirdi.
KÖK: İHSANOĞLU’NA DESTEK VERİN
Çetin’in ardından konuşmaya başlayan CHP İl Başkanı Devrim Kök, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en önemli virajlardan bir tanesini dönüyor” dedi. AKP iktidarı ile ülkenin hüsrana uğradığını belirten Kök, Başbakan Erdoğan’ın ‘Ben Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıyım’ diyemediğini ve halka her konuda baskı uyguladığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçiminin bütün gidişatı değiştirme açısından önemli bir seçim olduğuna dikkati çeken Kök, “Seçimde çok büyük bir uzlaşı var. Tüm siyasi partilerimiz siyasi risk alarak milletin geleceğini ve ülkenin refahı için birlikte hareket etme kararı almışlardır ve çok değerli bir ismi ortaya çıkarmışlardır. Tabi ki siyasi düşüncelerimiz farklı olabilir ama önemli olan uzlaşıdır. Bu uzlaşı Cumhuriyet tarihinin en büyük uzlaşısı olarak tarihe yazılacaktır. Türkiye'nin gidişatı iyi değildir ve bu gidişata bu büyük uzlaşı ile inşallah dur diyeceğiz” diye konuştu.
Yorumlar (0)