Hüseyin Güney'in görevine son verildi

2014 yılından bu yana Büyükşehir Koordinatörü olarak mesai yapan Hüseyin Güney'in görevine İçişleri Bakanlığı talimatı doğrultusunda son verildiği açıklandı

Hüseyin Güney'in görevine son verildi
banner404

Haber: Alper KUTAY

İÇİŞLERİ Bakanlığı, 30 Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan tüm koordinatörlerin görevine son verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "2014'te yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde hizmetlerin halka en yakın noktadan sunulması amacıyla teşkilatlandı. İlçelerde, ilçe belediyeleriyle eşgüdümün sağlanması için koordinatörlükler kuruldu. Bu doğrultuda ilçelerde Büyükşehir Koordinatörlükleri ve şube müdürlükleri açıldı. Koordinatörler, çalıştıkları süre zarfında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin halka ulaştırılmasında ve halkın taleplerinin Büyükşehir’e iletilmesinde büyük bir gayret ve başarıyla hizmet verdiler. Ancak İçişleri Bakanlığı tarafından 2 Mart tarihinde çıkarılan yönetmelikle koordinatörlükler kaldırıldı ve bu karar 30 Büyükşehir Belediyesi'ne İçişleri Bakanlığı tarafından duyuruldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi, 9 Mart Cuma günü (dün) itibariyle koordinatörlerin görevine son verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, koordinatörlerle dün toplantı yaparak hizmet süresince gösterdikleri üstün gayret ve başarılardan dolayı teşekkür etti."
TEBLİGATI BİZZAT TÜREL YAPTI
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde 2014'ten bu yana koordinatör olarak görev yapan Hüseyin Güney, Yeni Alanya'ya yaptığı açıklamada, "Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde toplantı yaptık. İçişleri Bakanlığı'nın kararı tebliğ edildi. Artık koordinatörlük dönemi sona erdi. Hayırlısı olsun. Bu Türkiye genelini kapsayan bir karar. Benim şahsıma yönelik özel bir karar değil. Biz elimizden geldiğince verilen görevi yerine getirmeye çalıştık. Bu süre içerisinde hem halkımızdan, hem de yöneticilerimizden teveccüh gördük. Bundan sonraki süreci takip edeceğiz, belki başka bir statü ile, başka bir sıfatla göreve devam da edebiliriz, devam etmeyebiliriz de. Şu an bu konuda alınmış bir karar yok. Ama Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel'in benim için vereceği talimatlar geçerlidir" dedi.
HİZMET BİRİMLERİ KALIYOR
Güney, ileride siyasette aktif bir görev alıp almayacağı yönündeki soruya ise, "Şu anda bunları konuşmak için henüz çok erken. Önümüzdeki günlerde değerlendirme yaparız" diye konuştu. Öte yandan, sadece Büyükşehir Koordinatörlüğü makamlarının kaldırıldığı, ancak aralarında Alanya Hizmet Birimi'nin de bulunduğu pek çok ilçedeki birimlerin görevlerine devam edeceği öğrenildi. Alanya Hizmet Birimi Müdürü İlyas Şirin'in görevinin başında olduğu, bundan sonra direktiflerin koordinatörler yerine direkt Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden alınacağı da gelen haberler arasında. İsminin açıklanmasını istemeyen bir Büyükşehir yetkilisi, "Hizmetlerde hiçbir aksama olmayacak. Birim müdürleri görevlerinin başında. Vatandaşa hizmet noktasında aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edilecektir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472