banner468

Hüseyin Güney esti gürledi

Son günlerde muhalefet partilerinin Gazipaşa Havaalanı ve Akdağ Kayak Merkezi konularında eleştiri bombardımanına tuttuğu halde yanıt vermeyip susmakla suçlanan AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney dün sessizliğini bozdu. Açıklamasında MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç ve CHP İlçe Başkanı Osman Özcan’a da sert göndermelerde bulunan Güney, “Siz de hükümet oldunuz. O dönemde Alanya’ya hizmet gelmezken, Gazipaşa Havaalanı'nın malzemeleri Mardin'e götürülürken dilsiz miydiniz?” diye sordu

Hüseyin Güney esti gürledi

Son günlerde muhalefet partilerinin Gazipaşa Havaalanı ve Akdağ Kayak Merkezi konularında eleştiri bombardımanına tuttuğu halde yanıt vermeyip susmakla suçlanan AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney dün sessizliğini bozdu. Açıklamasında MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç ve CHP İlçe Başkanı Osman Özcan’a da sert göndermelerde bulunan Güney, “Siz de hükümet oldunuz. O dönemde Alanya’ya hizmet gelmezken, Gazipaşa Havaalanı'nın malzemeleri Mardin'e götürülürken dilsiz miydiniz?” diye sordu

11 Haziran 2010 Cuma 00:00
Hüseyin Güney esti gürledi
banner404
 ADALET ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney, son günlerde muhalefet partilerinin Alanya temsilcileri tarafından AK Parti Hükümetine yöneltilen suçlamalara, düzenlediği geniş kapsamlı basın toplantısıyla yanıt verdi. 2003 yılında işbaşına gelen AK Parti hükümetinin Türkiye’de ve Alanya’da yaptığı ilk işin popülist yaklaşımlardan uzak durmak olduğunu söyleyen Güney, “Öncelikle yurt genelinde yaklaşık 5 bin adet başlanmış ve uzun yıllardan beri devam eden yatırımları bir an önce bitirmek ve bu yatırımları vatandaşın hizmetine sunmak hedefi konulmuştur” dedi.
ARITMA TESİSLERİNİ BİZ BİTİRDİK
Güney, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu düşünce ile öncelikle Alanya Adliyesi ve Mahmutlar Cezaevi’ni tamamlayarak, daha önce çok kötü şartlarda hizmet veren iki dairenin hizmet kalitesi Alanya’ya yakışır bir hale getirilmiştir. AK Parti iktidarından önce Alanya merkez dışında hiçbir yerde arıtma tesisi yoktu. Alanya merkezdeki de yetersizdi. Turizm Bakanı Sayın Atilla Koç’un destekleri ile tüm beldelerimizde 1,5 yıl gibi çok kısa bir sürede arıtma sorunu çözüldü. Alanya merkez arıtması da Alanya Belediye Başkanı Sayın Hasan Sipahioğlu’nun AK Parti’ye geçmesinin akabinde, 2010 yılı yatırım programına alınarak geçtiğimiz günlerde 9 milyon TL gibi bir rakamla ihale edildi. Bu da turizm alt yapısı adına çok önemli bir konudur. 
ÇEVİK KUVVETİ BİZ GETİRDİK
KÖYDES Projesi AK Parti iktidarının en önemli projelerinden bir tanesidir. Bu proje ile Türkiye’de, susuz, elektriksiz ve asfaltsız köy kalmamıştır. KÖYDES projesi ile ilçemize 9 milyon TL gibi bir rakam yatırımlarda kullanılmak üzere aktarılmıştır. Belediyelerle ilgili olarak da BELDES projesi, nüfusu 10 binin altında olan belediyelere can suyu olmuştur. Bu belediyelerimiz de bu kaynakla altyapı ve içme suyu gibi projelerini hayata geçirmişlerdir. AK Parti iktidarından önce ilçemizdeki güvenlik ile ilgili sorunları hepimiz çok iyi biliyoruz. İlçemiz önemli bir turizm bölgesi olduğu için Türkiye’nin her yerinden göç almaktadır. İlçe olanakları ile güvenlik problemleri aşılamıyordu. Türkiye’de ilk defa milletvekillerimizin de katkıları ile bir ilçede Çevik Kuvvet kuruldu. Güvenlik sorunu büyük ölçüde çözüldü. 
ENERJİ KRİZİNİ BİZ BİTİRDİK
Yine bizden önceki dönemlerde Alanya’mızın elektrik problemleri hafızalarımızdadır. Elektrik kesilmeleri, yapılan çalışmalar ile artık bir anı olarak kaldı. Elektrik ile ilgili olarak AK Parti döneminde TEİAŞ, Mahmutlar ve Okurcalar’a çok büyük 2 adet indirici trafo yaparak vatandaşlarımızın kaliteli elektrik kullanmalarına olanak sağlandı. Bu dönemde Alanya ve çevre belediyelerin birçoğunda elektrik telleri toprak altına alındı ve ilçemiz bu kötü görüntülerden kurtuldu. TEİAŞ ve TEDAŞ, ilçemize bu dönemde yaklaşık 40 milyon TL’ye yakın bir yatırım yapmıştır. Ayrıca hizmetin daha hızlı yapılabilmesi için hizmet alımı sistemine geçilerek, 55 yeni personel alınmıştır. 
KÖY YOLLARINI BİZ İYİLEŞTİRDİK
AK Parti’den önce Alanya-Gazipaşa arasındaki yolu hepimiz hatırlıyoruz. Şimdi Allah’a şükür köylerimizde bile bu şekilde yol yok. Ulaşımdaki Türkiye’de yapılan atılımlar, Alanya’nın da birçok noktasında hissedilmiştir. Tek şerit, her türlü kazaya açık bir yol, acil eylem planı hazırlanarak, Antalya İl Özel İdaresi öncülüğünde, Yeşilöz Köyü’ne kadar çift şerit olarak yapıldı. Daha sonra da kalan 15 km İl Özel İdaresi tarafından 15 milyon TL gibi bir rakamla ihale edildi ve hızla yapımına devam ediliyor. Bu yatırımın toplam maliyeti yaklaşık 40 milyon TL’dir. 
DİM BARAJI’NI BİZ DEVREYE SOKTUK
AK Parti Hükümetine kadar % 53,4’ü tamamlanan Dim Barajı 2009 yılında % 100 tamamlanmış ve Başbakanımız tarafından açılışı yapılmıştır. Bizim dönemimizde yatırıma hiç ara verilmeden devam edilmiş ve 178 milyon TL harcanmıştır. Dim Barajı 400 milyon TL’lik bir yatırımdır. Sulama suyu ile ilgili ihaleler yapılmıştır. Elektrik üretecek santraller yapım aşamasındadır. İçme suyu ile ilgili Alanya Belediyesi boru ve arıtma çalışmalarını sürdürmektedir. Oba Stadyumu 1994 yılında başlamış 2004 yılına kadar ancak % 10’u tamamlanmıştır. 2009 yılı sonu itibarı ile stadyum tamamlanmış geçici teslimatı yapılmıştır. İnşallah açılışı Başbakanımız tarafından önümüzdeki günlerde yapılacaktır. 
ÖLÜM YOLU ÇİLESİNİ BİZ SONA ERDİRDİK
2004’den bugüne kadar 21 milyon TL ödenek aktarılmıştır. Kapalı Yüzme Havuzu 1994 yılında başlamış, 2003 yılına kadar % 20’si yapılabilmiş, 2010 yılı itibarı ile % 95’i tamamlanmış, bu yıl içerisinde geri kalanı da tamamlanacaktır. 2004’den bugüne kadar 6 milyon TL para harcanmıştır. Adı herkesçe Ölüm Yolu’na çıkan, Antalya Alanya yoluna, 1993 yılında başlanmış ve 11 senede de %55’i yapılabilmiştir. AK Parti iktidara geçince bu yolun % 45’ini 2,5 yıl gibi kısa bir sürede tamamlayarak bir rekor kırmıştır. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bizzat çalışmaları yerinde takip etmiş, ülkemizi ‘‘Ölüm’’ ile anılan bir utançtan kurtarmıştır. 
AKP SAĞLIKTA DEVRİM YAŞATTI
Bütün Türkiye’de, son günlerde bir yağmur yağdığında nasıl sel baskınlarının yaşandığını hepimiz görüyoruz. Alanya bu sorununu DSİ’nin yapmış olduğu proje ile Oba, Sak ve Gümüşdere ırmaklarını kısa sürede ıslah ederek sel baskınlarını önlemiştir. Geçtiğimiz dönemlerde Alanya’da sadece Devlet Hastanesi’nin çalışmaları ile sağlık konusunda hizmet ediliyordu. Sağlık alanında hem Türkiye’de hem de Alanya’da bir devrim yaşanmıştır. Hayırseverlerin de katkıları ile hem devlet hastanesi iyileştirilmiş, hem de Alanya’nın her yerinde sağlık ocakları açılmıştır. Ağız Diş Sağlığı Merkezi oluşturularak, her kesimden insanların gönül rahatlığı ile dişlerini yaptırabilmesi olanağı sağlanmıştır. 
BÖLGE HASTANESİ PROJESİ BİZİM
Son dönemde hastanemizin ve sağlık ocaklarımızın doktor ve hemşire eksikleri büyük ölçüde tamamlanmıştır. Ama biz bu sağlık yatırımlarını da yeterli bulmayıp, Alanya ve çevresinin yaklaşık 50 yıl eksiğini kapatacak 400 yataklı bir hastanenin yapılması için büyük çabalar gösterdik ve Bakanımızın da katkıları ile artık hastanenin temel atma aşamasına kadar getirdik. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı İnşaat-Daire Müdürlüğü’nden ekipler gelerek taslak projeyi inceleyip, gerekli çalışmaları yerinde yaptılar. Bu proje ile Alanya sağlık konusunun da dışında birçok önemli konuda da avantaj kazanacaktır. Yaklaşık 700-800 kişinin istihdamının sağlandığı dev bir yatırım oluşacaktır. Sağladığı katma değer ile Alanya ekonomisine 40 milyon TL bir katkı sağlayacaktır. Bölge hastanesi 70 milyon TL’ye mal olacak ve Türkiye’de ilk kez uygulanacak bir proje ile birçok sağlık birimini de içinde barındıracaktır. Hepimize hayırlı olsun. 

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 26.11.2012 16:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349